آموزش طراحی لباس

برنامه هایی برای آموزش آکادمیک طراحی لباس

دوره های آموزش طراحی لباس را در سطح جهانی می توان در برنامه جامع تر و کلی تر طراحی مد و فشن مشاهده کرد. این برنامه ها در سطوح و مقاطع کاردانی و کارشناسی برای دانشجویانی که در پی حرفه ای شدن در صنعت طراحی مد هستند، ایجاد شده اند. رشته آموزش دیزاین لباس یکی از مطرح ترین رشته های روز در سطوح ملی و بین المللی است و به روز رسانی آن بسیار حائز اهمیت است؛ تا جایی که در غیر این صورت هیچ گونه کارایی نخواهد داشت.

اطلاعات ضروری در خصوص آموزش طراحی لباس

آموزش طراحی لباس-نرم افزار-آموزشگاه پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس-آموزشگاه پیشکسوتان

طراحان لباس طرح های مد و فشن را ترسیم می کنند، طرح ها و مفاهیم را به نرم افزارهای رایانه ای مخصوص انتقال می دهند و نمونه هایی از لباس را نیز برای ارائه می دوزند. کسانی که در یک برنامه آموزش طراحی لباس و در مرحله ی طراحی مد ثبت نام می کنند، یاد می گیرند که در تیم هایی با سایر متخصصان مد کار کنند و محصولاتی زیبا و مطلوب و مرسوم مد روز را در زمینه ی لباس تولید کنند. با آموزش طراحی لباس، آنها همچنین با استفاده از برنامه نویسی به کمک رایانه و طراحی گرافیک با نرم افزارهایی مانند Adobe Illustrator ، Photoshop و CorelDRAW کار خود را با سهولت بیشتری به انجام خواهند رساند. هنرجویان دوره های آموزش طراحی لباس می توانند جهت کسب تجربیات عملی بیشتر به دنبال فرصت های کارآموزی و دستیاری باشند. این موارد، ایجاد کننده ی موقعیت ها و فرصت هایی مشاهداتی، عملی و تجربی در زمینه ی اطلاعاتی است که پیش تر به صورت تئوری دریافت نموده اند.
افرادی که تمایل دارند دانسته های خود را در آموزش الگوی لباس کاربردی سازند و در کار خود حرفه ای شوند لازم است چنین دوره های عملی و تجربی را جدی بگیرند و مهم تلقی کنند. پیشکسوتان و حرفه ای ها می دانند آموزش طراحی لباس، رشته ای حرفه ای و هنری است که قناعت به دانش تئوری آن چندان کاربردی نخواهد بود.

 

آموزش طراحی لباسپیش زمینه هایی برای آموزش طراحی لباس به صورت آکادمیک

مانند هر رشته ی دانشگاهی دیگر، برای تحصیل در این رشته نیز داشتن مدرک دبیرستان یا مدرکی معادل آن نیاز است. این رشته کاملا قوانین سایر رشته های دانشگاهی را دارد. ضمنا چنان که پیش تر نیز گفته شد، الزاماتی عملی و تجربی دارد که آن را نیازمند گذراندن واحدهای عملی و کارگاهی می سازد. ضمن واحدهای اصلی، دانشجویان معمولا کارگاه هایی را نیز به صورت فوق برنامه می گذرانند.
کارفرمایان معمولا ترجیح می دهند طراحان لباسی را استخدام کنند که بیش از سه سال تجربه دارند و یا دارای مدرک کاردانی 2 ساله یا کارشناسی 4 ساله در آموزش طراحی لباس هستند. بنابراین چنانچه تجربه ی کافی ندارید، کسب مهارت و تجربه را دراولویت قرار دهید.

طراحی لباس یکی از هنرهایی است که در آن هنرمندان و طراحان ایده‌های خود را روی قسمت‌های مختلف اندام در دنیای واقعی و برای طراحی پوشش افراد پیاده‌سازی می‌کنند. آموزش طراحی لباس فرایندی بسیار دقیق و کامل و البته بسیار هیجان انگیز  است. این فرایند از انتخاب یک طرح برای لباس آغاز می‌‌شود و تا پایان مراحل دوخت و آماده شدن آن جهت ارائه دادن ادامه پیدا می‌‌کند. امروزه صنعت مد و لباس یکی از مهم‌ترین صنایع در زندگی لوکس بشر محسوب می‌شود و بسیاری از کشورها مانند ترکیه، ایتالیا،فرانسه، انگلیس، امریکا و ….سرمایه بسیاری را به این صنعت اختصاص داده‌اند.

کلاس طراحی لباس

اولین گام برای افراد مبتدی است که قصد دارند وارد رشته طراحی و دوخت لباس شوند. این کلاس ها از سطح مبتدی تا پیشرفته را شامل شده و بسیار مفرح می باشد. پس از اینکه شما کلاس طراحی لباس صفر تا صد را پشت سر گذاشتید، می توانید به صورت خود اشتغالی وارد صنعت مد و فشن شوید. این رشته در حال حاضر یکی از رشته های پرطرفدار در جهان محسوب می شود زیرا آینده شغلی آن خوب می باشد.

 • استفاده از ابزار های با کیفیت و کاربردی

در کلاس طراحی لباس لازم است تا انواع لوازم مورد نیاز برای خیاطی و طراحی معرفی شوند و چگونگی استفاده از انها شرح داده شود. در کلاس طراحی لباس شما به ابزارهایی مثل آبرنگ،گواش، دفتر طراحی A3 ، مارکر و مدادرنگی نیاز دارید. هر اندازه شما از برند های مطرح و با کیفیت برای انتخاب لوازم طراحی لباس استفاده نمایید، نتیجه بهتری در طراحی لباس بر روی کاغذ و در نتیجه طراحی الگو و پیاده سازی ان بر روی لباس مشاهده خواهید کرد.

 • طراحی الگو:

برای اینکه بتوانید در طراحی لباس خود، کیفیت قابل قبولی ارائه نمایید، در گام اول باید قادر باشید تا الگو دقیقی ایجاد کنید. اگر الگو دقیقا بر اساس ایده ذهنی، اندازه مانکن و در نظر گرفتن نوع پارچه باشد، می تواند تاثیر بسزایی در خروجی فعالیت شما داشته باشد. طراحی الگو بی نقص اولین آموزش در کلاس طراحی لباس می باشد.

 • دانش ومهارت کافی استاد

یکی از گزینه هایی که در کلاس طراحی لباس . انتخاب ان مهم می باشد، میزان دانش و سابقه استاد است. هر اندازه استاد مربوطه در زمینه طراحی لباس دانش بیشتری داشته باشد و میزان مطالعات فرعی وی در این حیطه بیشتر باشد، راحت تر می تواند ایده و تکنیک های لازم را به شما آموزش دهد. البته باید در نظر داشته باشید که در کلاس های طراحی لباس، لازم است تا شما دارای پیش زمینه نقاشی نیز باشید. هر اندازه نسبت به این هنر احاطه بیشتری داشته باشید، راحت تر می توانید ایده ها و طرح های ذهنی خود را پیاده سازی کنید.

 • در نظر گرفتن تکنیک ها و موارد تاثیر گذار در دنیای مد

اگر مایل هستید تا از کلاس طراحی لباس خود بیشترین بهره را ببرید، لازم است تا به دنیای مد و فشن بسیار توجه کنید. عوامل تاثیر گذار در این صنعت و روش های طراحی لباس از جمله مواردی است که با استفاده از تجربه اساتید بزرگ می توانید بر آنها تسلط داشته باشید. در نظر داشته باشید که رشته طراحی لباس یک رشته کاملا رقابتی است. هر اندازه تخصص و مهارت شما در این رشته بیشتر باشد، خروجی کار شما نیز بهتر خواهد بود. لذا باید از کلاس طراحی لباس به عنوان افزایش دهنده مجموعه تکنیک های خود استفاده نمایید.

 • تجربه و الهام گرفتن از طبیعت

در یک کلاس طراحی لباس لازم است تا مجموعه تکنیک های مربوط به طراحی لباس عنوان شوند. در نظر داشته باشید که برخی از طراحان لباس، تنها طرح های سایر افراد را کپی می نمایند در این شرایط ممکن است در بازار کار طرح های این دسته از افراد تایید نشوند. شما باید بتوانید در کلاس طراحی لباس، تکنیک ها را فرا بگیرید و به کمک آنها طرح ها و ایده های ذهنی خود را پیاده سازی نمایید.

 • آشنایی با خیاطی

مورد بعدی که در کلاس طراحی لباس به ان پرداخته می شود و لازم است تا با اصول اولیه آن آشنا باشید، بحث خیاطی است. طراحی لباس و خیاطی به یکدیگر وابسته هستند. بدون داشتن دانش کافی در زمینه خیاطی نمی توان یک طراح خوب شد. طراح حرفه ای باید بتواند با توجه به نوع پارچه و تکنیک های دوخت، طراحی مناسبی انجام دهد.

آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتان با 3 دهه سابقه آموزشی با بهره گیری از حدود 40 استاد بسیار مجرب و فعال بازار کار و بروزترین سرفصل های آموزشی حرفه ای ترین طراحان لباس را تاکنون تربیت نموده است.

دوره طراحی لباس

آیا دوره طراحی لباس در ایران کاربرد دارد؟

طراحی مد و لباس امروزه در داخل و خارج از کشور، طرفداران بسیار دارد. در داخل کشور ایران نیز افراد بسیاری هستند که پتانسیل فعالیت در این رشته را دارند. این رشته در اکثر کشور های جهان وجود دارد و علاقه مندان و به خصوص مهاجران زیادی به واسطه آن برای پیشرفت خود در طراحی و مد، به این کشور ها مهاجرت می کنند. این رشته هنری دارای بازار کار خوبی در داخل و خارج از کشور است. از طرف دیگر، درآمد این رشته نیز خوب و مکفی می باشد. از جمله طبقه های شغلی این رشته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی لباس برای برند های مختلف
 • طراحی انواع لباس های مزونی، عروس، کودکانه، زنانه، مردانه، ورزشی و …
 • طراحی لباس برای مراسم ها و مجالس خاص
 • طراحی الگو برای برند های تولیدی بزرگ
 • بازاریابی برای شرکت های برند
 • و …

آموزش طراحی لباس

موفقیت در بحث آموزش طراحی لباس

چرا برای موفقیت در بحث آموزش طراحی لباس نیاز به دوره می باشد؟ در بحث آکادمیک تنها قوانین و اصول این رشته آموزش داده می شود و تجربه و مهارت تنها با آموزش نکات به دست می آید که این موارد را می توان در کلاس های تخصصی نزد اساتید مجرب فرا گرفت. به طور مثال کار با چرخ خیاطی که یک بحث به ظاهر پیش پا افتاده است اما در آموزش طراحی لباس ها بسیار مهم است. تفاوت هایی که بین چرخ خیاطی معمولی و صنعتی وجود دارد، برای افراد تازه کار یک چالش بزرگ است. این موارد در کلاس های آموزشی با ریزترین جزئیات آموزش داده می شود.

یکی دیگر از مواردی که در مد فشن و لباس حتما نیاز به کلاس دارد، بحث الگوسازی است. در تئوری این مورد ممکن است سخت نباشد اما اینکه شما بتوانید به انواع مختلف پارچه با توجه به ویژگی های آنان فرم مخصوص خود را بدهید، نیاز به تکنیک خاصی دارد که در کلاس ها و دوره های مخصوص آموزش داده می شود.

کلاس طراحی لباس

در کلاس طراحی لباس با چه نکاتی آشنا می شویم:

طراحی لباس یک هنر و مهارت  بسیار گسترده ای است که هر بخش آن می تواند خود به تنهایی یک رشته آموزشی باشد اما معمولا در یک دوره طراحی لباس جامع به موارد زیر پرداخته می شود:

 • نحوه طراحی فیگور: در این بخش از کلاس طراحی لباس، مواردی همچون آشنایی با طراحی بخش های مختلف اندام، چگونگی چرخش مانکن ،مانکن ایستاده،مانکن نشسته، مانکن خطی ، مانکن کت واک و … آموزش داده می شود.
 • اصول و قواعد هنر های تجسمی: در تکنیک مذکور در کلاس طراحی لباس، تکنیک های روانشناسی رنگ، آشنایی با ترکیب رنگ ها ، تنالیته رنگ ها، تقسیم بندی های آن، باورهای رنگی،پاساژهای رنگی و .. تدریس می گردد.
 • چگونگی طراحی: در این تکنیک روش های طراحی،ترسم انواع مانکن و نکات دوخت بر روی مانکن آموزش داده خواهد شد.
 • آشنایی با یقه: یکی از مواد مورد در دوره ها و کلاس طراحی لباس، این مورد است که هنرجو با انواع یقه ها آشنا باشد. در همین راستا شناخت انواع یقه ها و شرایط دوخت آن متناسب با اندام مانکن و نوع لباس بسیار مهم می باشد.
 • جنسیت سازی در طراحی لباس: یکی از بخش های مهم و بسیار معروف در کلاس طراحی لباس ، آشنایی با جنسیت سازی لباس است. در همین راستا شناخت پارچه های مختلف از جمله چرم، ساتن، گیپور،جنسیت سازی جین، لمه، جنسیت سازی حریر،جنسیت سازی فلز،جنسیت سازی هلوگرام،ورنی ،جنسیت پوست ماری، … و استفاده از آنها در مکان های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است.در آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتان کامل ترین مبحث در جنسیت سازی ارائه می شود و کلیه جنسیت ها در دوره طراحی لباس پیشکسوتان آموزش داده می شود.
 • آشنایی با سبک های طراحی لباس : هر کشور با توجه به نوع فرهنگ و آداب و رسوب آن، سبک مختلفی در طراحی لباس ها را می پسندد. در همین راستا یک طراح خوب لازم است تا با انواع سبک ها آشنایی داشته باشد.
 • آموزش تکنیک های کالکشن سازی: یک طراح لباس لازم است تا انواع روش های کالکشن سازی، انجام استایلینگ، تهیه آلبوم ،پرتفولیو و .. را مطلع باشد.

مدرک کارشناسی آموزش طراحی لباس

در سطح کارشناسی در دوره های آکادمیک آموزش طراحی لباس، دوره هایی پیشرفته در زمینه ی طراحی لباس، آنالیز و طراحی مد ارائه می گردد. هر یک از این دوره ها به خودی خود بسیار گسترده است. دانشجویان، تولید لباس مبتکرانه و خلاقانه و چگونگی انتقال طرح های دستی به برنامه های رایانه ای را یاد می گیرند. پس از طی این دوره ی آموزش طراحی لباس، دانشجویان دارنده ی مجموعه ای حرفه ای از نمونه کارهای تهیه شده خواهند بود. مهارت ها و دوره های عموما متداول در سطح کارشناسی شامل طراحی و تجزیه و تحلیل خلاق، طراحی مد و لباس به کمک رایانه، تولید پوشاک و منسوجات، تئوری رنگ و طراحی، بازاریابی مد و تجارت و همچنین خیاطی صنعتی است.

هم نیازیِ هنرها در آموزش طراحی لباس

در این برنامه آموزشی، اصول رنگ، تولید لباس، طراحی و ساخت پارچه به دانشجویان و هنرجویان آموزش داده می شود. اگرچه ممکن است برخی از کارفرمایان به طراحانی با بیش از دو سال آموزش طراحی لباس نیاز داشته باشند، مدرک کاردانی آموزش طراحی لباس نیز برای برخی از سمت های سطح ورودی کافی است. دوره های بسیاری در کارگاه های آموزش طراحی لباس ارائه می شود که به دانشجویان امکان می دهد با برنامه های نرم افزاری استاندارد صنعتی و ابزار طراحی استفاده کنند. این دوره ها در حالت کلی معمولا شامل طراحی مد و لباس، دوخت لباس، هارمونی رنگ، روند صنعت مد و لباس، تزئینات لباس و پیش طراحی الگوی لباس است.

آموزش طراحی لباس آنلاین چه امتیازاتی دارد؟

امروزه آموزش آنلاین در حوزه های مختلف، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. بسیاری از کسب و کار ها به صورت آنلاین اداره می شوند و بسیاری از کلاس های آموزشی نیز به صورت آنلاین برگزار می شوند. آموزش طراحی لباس نیز از این جریان مستثنی نیست.

فرصت های شغلی و آموزشی بسیار زیادی، در سطوح مختلف، برای طراحان لباس و دوستداران این رشته جذاب و پولساز به وجود آمده است و ارتباطات میان طراحان لباس مطرح در سراسر جهان به امری آسان و راحت تبدیل شده است.

آموزش طراحی لباس بصورت دوره طراحی لباس و یا کلاس طراحی لباس بصورت آنلاین یا حضوری به کمک برقراری ارتباط با اساتید در کشورهای مختلف دنیا، این فرصت را برای علاقمندان دوره طراح لباس فراهم آورده است که به دهکده جهانی طراحان مد متصل شوند، از تغییرات روز دنیا در رشته ی خود با خبر شده و تکنیک های بسیار زیادی را فرا بگیرند.

اگر به طراحی لباس و دنبال کردن این رشته به شکل حرفه ای علاقه مند هستید، شرکت در کلاس های طراحی لباس و کسب تجربه و دانش زیر نظر اساتید این حرفه، گامی مهم و ضروری است. اما در یک کلاس طراحی لباس چه می آموزیم؟ به بیان دیگر، با شرکت در کلاس های طراحی لباس چه مهارت هایی به ما اضافه می شود؟ ما در این مقاله تلاش می کنیم تا با قرار دادن این اطلاعات در اختیار شما، به شما کمک کنیم شناخت شما از این رشته افزایش پیدا کند و با دید بهتری در کلاس های طراحی لباس شرکت کنید.

قابل تصور است که هر یک از این دوره ها و مهارت ها در آموزش طراحی لباس می تواند تا چه حد گسترده و جامع باشد و دانشجویان با گذارندن هر یک از ان ها تا چه حد زیادی می توانند سطح دانش و مهارت خود را ارتقا داده و اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند.

مزایای آموزش طراحی لباس آنلاین، از تفاوت ها و شباهت های دوره های آنلاین و کلاس های حضوری صحبت کنیم

شرکت در دوره های مجازی آموزش آنلاین: آری یا خیر؟

آموزش طراحی لباس پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس

شرکت در کلاس های آموزش طراحی لباس آنلاین چه امتیازاتی دارد؟

1. افزایش میزان خلاقیت و ظهور ایده های جدید در دوره آنلاین طراحی لباس:

به عنوان طراحی لباس، باید بدانید که داشتن خلاقیت و ایده های جدید برای موفقیت در صنعت مد، امری ضروری است. یکی از روش ها برای گرفتن ایده های جدید، تماشای ویدیو های آموزشی طراحان لباس در نقاط مختلف دنیا است. آموزش آنلاین طراحی لباس نیز به شما کمک می کند تا با تمرین و تمرکز بر مدل ها و تکنیک های جدید، طرح های جدیدی را خلق کنید و بدین شکل، همواره حرفی برای گفتن داشته باشید.

3. امکان شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس در هر ساعت از شبانه روز:

شرکت در دوره های آموزشی مستلزم اختصاص دادن بخشی از زمان مفید ما است. معمولا چنین شرایطی برای تمامی افراد وجود ندارد و بسیاری از ما نمی توانیم کار تمام وقت خود را برای ساعاتی خالی کنیم تا در یک دوره ی آموزشی شرکت کنیم. از طرفی بحث ترافیک و طول مسیر نیز یک مسئه مهم است که باید در نظر گرفته شود، یکی از مهمترین مزایای شرکت در دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین، امکان شرکت در آن ها در اکثر ساعات شبانه روز است. اگر بخشهایی از دوره طراحی مد ولباس به صورت آنلاین برگزار شود، به شما این فرصت را میدهد که در هر ساعت از روز که تمرکز و زمان کافی را برای آموزش خود در اختیار دارید را انتخاب کرده ، در دوره آنلاین طراحی لباس شرکت کنید و بدین ترتیب بر روی ارتقای توانمندی های خود سرمایه گذاری کنید.

2. امکان شرکت در دوره های آموزش آنلاین بین المللی طراحی لباس:

شرکت در دوره های آموزش بین المللی معمولا چالش های خاص خودش را دارد. دریافت قبولی برای شرکت در دوره، تامین هزینه ی سفر، دریافت ویزا و دشواری های مسافرت، از جمله چالش هایی هستند که برای شرکت در دوره های بین المللی آموزش طراحی لباس باید به جان بخرید. با این حال، شرکت در دوره های آموزش آنلاین طراحی لباس ، چه به صورت بین المللی و چه به صورت داخلی، بسیاری از هزینه ها و دشواری های فوق الذکر را ندارد.

با شرکت در این دوره ها شما می توانید بسیار راحت تر، با اساتید بین المللی در رشته طراحی لباس آشنا شوید، از تجربیات آنها بهره ببرید و دانش خود را ارتقا دهید. بررسی طرح هایتان توسط اساتید مجرب از کشورها و فرهنگ های مختلف همچنین می تواند به غنای طرح های شما کمک کند و سطح کاریتان را ارتقا ببخشد.

مزایای شرکت در دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین

مزایای شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس
دوره های آموزش آنلاین طراحی لباس

آموزش آنلاین طراحی لباس

دوره های آموزش آنلاین طراحی لباس و دوره های حضوری آموزش طراحی لباس هر کدام امتیاز ها ی خاص خودشان را دارند و در نهایت تصمیم اصلی را شما باید بگیرید. شما باید با توجه به نیاز، توانایی، امکانات و محدودیت های خود، شرایط را به خوبی بسنجند و از میان دوره های حضوری و یا دوره های آنلاین طراحی لباس در آموزشگاه پیشکسوتان می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که بیشتری بهره وری و بازدهی را برای شما داشته باشد. اما در هر حالت ما بهترین کیفیت آموزشی را به شما ارائه خواهیم داد.

امروزه آموزش آنلاین طراحی لباس، بازار داغی دارد و به جرات می توان عنوان نمود که مد و طراحی لباس دارای عرصه بدون رقابتی است. برای موفقیت در این رشته داشتن خلاقیت، پشتکار و تکرار بسیار مهم می باشد. بازار فشن و طراحی لباس هیچگاه اشباع و تکراری نخواهد شد. این رشته امروزه طرفداران بسیاری در داخل و خارج از کشور دارد.

مزایای شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس

 • کاهش هزینه های آموزش و افزایش کیفیت آن ها: برخی از دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین که بسیار بروز نیز هستند بر روی پلتفرم های آنلاین قرار دارند و می توانند به شما کمک کنند تا برخی از تکنیک ها را بدون هزینه های اضافه فرا بگیرید.
 • جلوگیری از اتلاف وقت: با شرکت در دوره ها آموزش طراحی لباس آنلاین شما می توانید با حذف عواملی مانند ترافیک، در زمان خود صرفه جویی کنید.
 • فرصت همکاری بین المللی: امکان ایجاد فرصت هایی برای همکاری های بین المللی با طراحان مطرح در سراسر دنیا
 • کنترل بر روی مباحث ارائه شده: با شرکت در دوره های آموزش آنلاین طراحی لباس ، شما با کنترل بیشتری، عناوین آموزشی وسرفصل ها را انتخاب می کنید. شما می توانید تنها در دوره هایی که مد نظرتان هستند، شرکت کنید و یا در صورت عدم رضایت از کیفیت آموزش آنلاین طراحی مد، بدون فوت وقت، جایگزین مناسب تری برای آن پیدا کنید.
مزایای آموزش طراحی لباس آنلاین - پیشکسوتان

جهت کسب اطلاعات در مورد دوره های حضوری آموزش طراحی لباس و همچنین دوره آموزش آنلاین طراحی لباس در آموزشگاه پیشکسوتان با شماره های 22706967 و 22706966 و همچنین 09124357612 (مشاوره 24 ساعته) می توانید تماس بگیرید.

تفاوت ها و شباهت ها

آموزش مجازی طراحی لباس با کلاس های حضوری

دوره آنلاین طراحی لباس در آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتان

کلاس های حضوری و دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین، به طور مشخص، یک هدف را دنبال می کنند: بیشترین بازدهی از زمان موجود و آموزش مفید و حداکثری. سرفصل های آموزشی، بررسی میزان پیشرفت هنرجویان و همچنین رسیدگی به آن ها در هر دو شکل از کلاس دنبال می شود. آنچه این دو نوع از کلاس را با یکدیگر متمایز می کند، تکنیک هایی است که برای آموزش و همچنین بررسی عملکرد هنرجویان، مورد استفاده قرار می گیرد. در دوره های آموزش حضوری، هنرجویان می توانند به صورت حضوری طرح های خود را ارائه دهند و رفع اشکال کنند. این رسیدگی در دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین با کمک فیلمبرداری از مراحل طراحی، تایم لپس و یا جلسات آنلاین و خصوصی میان استاد و هنرجو با کمیت و کیفیت بالا نیز امکان پذیر است.

طرح درسی ارائه شده در دوره آنلاین آموزش طراحی لباس در آموزشگاه پیشکسوتان بین المللی بوده و مخصوصا مباحث خلاقیت و اسایلینگ آموزشگاه پیشکسوتان درکشور منحصر بفرد می باشد.

در پایان کلاس مجازی طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان مدرک سازمان آموزش فنی وحرفه ای طراحی لباس که تنها مدرک بین المللی طراحی لباس می باشد به دانشجویان اعطا می شود. مدرک فنی وحرفه ای طراحی لباس در 186 کشور جهان شناخته شده و اعتبار دارد و تنها مدرک قابل استفاده برای مهاجرت است.

آموزشگاه پیشکسوتان با 3 دهه تجربه ارائه خدمات یادگیری و سابقه 10 ساله در برگزاری کلاس های آنلاین و مجازی از قدرتمند ترین سامانه آموزش مجازی دنیا بهره می برد.

کلاس آنلاین طراحی لباس آمورشگاه پیشکسوتان بصورت برخط برگزار شده و اساتید کلاس بصورت همزمان با تصویر و صدا و ارتباط دوسویه با دانشجویان ارتباط برقرار کرده و همچنین در سامانه آموزش مجازی طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان دانشجویان نیز هم در محیط چت سامانه و هم بصورت تصویری و صوتی با هم ارتباط داشته و کاملا حس حضور در کلاس را تجربه می کنند.

آموزش طراحی لباس آنلاین

آموزش طراحی لباس با  مدرک بین المللی

خوب در اینجا می توانیم بعضی از مزایای مدرک بین المللی طراحی لباس که از طرف سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور صادر می شود را با هم مرور کنیم

مدرک بین المللی طراحی لباس فنی وحرفه ای قابل ترجمه رسمی بوده و در تمامی کشورهایی که عضور ILO (سازمان جهانی کار) هستند اعتبار دارد.

مدرک بین المللی طراحی لباس سازمان آموزش فنی و حرفه ای نزد شرکتها و موسسات خصوصی و دولتی مختلف بسیار شناخته شده بوده و جهت جذب نیروی کار در اولویت سازمان های قرار دارد.

با مدرک بین المللی طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان دانشجو می تواند اقدام به اخذ وام خود اشتغالی تا سقف 250 میلیون تومان نماید.

مدرک بین المللی طراحی لباس که جزو معتبرترین مدارک بین المللی جهان است دارای کد 15 رقمی ایسکو که کد شناسایی مشاغل در دنیا محسوب می شود می باشد.

طراحی الگو و پیچیدگی های آن کلاس طراحی لباس

در کلاس طراحی لباس، هنرجویان در خصوص طراحی و پیاده سازی الگو برای مدل های مختلف و بر روی پارچه های متفاوت، مانند تور، ساتن و کتان، آموزش می بینند. به منظور کاهش هزینه های تولید و افزایش بازدهی، یک طراح لباس باید بتواند با کمترین میزان دور ریز پارچه، لباس خود را طراحی کند. این مهم به هنگام طراحی الگو و پیاده سازی آن بر روی پارچه محقق می شود و در واقع تکنیکی است که در یک کلاس طراحی لباس نیز به هنرجویان آموزش داده می شود.

آشنایی و تمرین با چرخ خیاطی صنعتی در کلاس طراحی لباس

چرخ خیاطی صنعتی با چرخ خیاطی خانگی تفاوت های بسیار زیادی دارد. چرخ خیاطی های صنعتی می توانند یک درز را در عرض چند ثانیه بدوزند. سرعت بالای این چرخ ها، ممکن است در ابتدا برای طراحان لباس تازه کار، ترسناک و چالش برانگیز باشد. با کمی تمرین و صبر، شما می توانید به راحتی سرعت چرخ صنعتی را کنترل کنید و کارهای با کیفیتی را ارائه دهید. آشنایی و کار کردن با چرخ خیاطی صنعتی یکی دیگر از مواردی است که معمولا با شرکت در کلاس طراحی لباس، در آن تجربه کسب خواهید کرد.

تدوین طرح در کلاس طراحی لباس

در هر سطحی که به طراحی لباس بپردازید، رعایت یک نکته بسیار ضروری است: تدوین و ویرایش طرح. برای طراحی یک لباس، شما با مشتری، سرپرست تیم و یا شرکت تولیدی در تماس هستید. یک طرح به مرور زمان و با توجه به ایده ی طراح لباس، مشتری ها و هم تیمی های شما کامل می شود. شما باید بتوانید طرح لباس خود را به گونه ای پیاده سازی کنید که در مراحل مختلف کامل شود و ایجاد تغییرات در یک بخش، به منزله ی دوباره کاری در آن بخش نباشد. طراحی لباس امری زمان بر است و با یادگیری تکنیک های لازم در دوره طراحی لباس، شما می توانید با صرفه جویی در زمان و هزینه، طرحی بهینه و جذاب را ارائه دهید.

همچنین ضرورت دارد مهارت آموزان پس از گذارندن دوره طراحی لباس خود مدرک بین المللی طراحی لباس را دریافت کنند و همانطور که می دانیم مدرک فنی و حرفه ای طراحی لباس در 186 کشور اعتبار داشته و بعنوان یک مدرک معتبر و مدرک بین المللی طراحی لباس شناخته می شود.
آموزش طراحی لباس مجتمع فنی آموزشی پیشکسوتان

یک تیتر از آموزش های اصلی که در یک دوره آموزش طراحی لباس مورد بررسی است :

جزییات طرحی که برای طراحی است:

 • طراح یقه و گردن
 • طول, شکل و جزییات آستین
 • شکل و طول دامن

طراحی لباس عمدتا به دو دسته تقسیم میشود

1.طراحی لباس مجلسی
2.طراحی لباس روزمره

طراحی لباس مجلسی برای افراد خاص و عموما مجالسی خاص در نظر گرفته میشود و آناتومی بدن فرد در آن تاثیر ویژه ای میگذارد.

لباس های روزمره  به صورت استاندارد طراحی و عمدتا بنا به چند دلیل به صورت اختصاصی مورد طراحی قرار نمیگیرند.

الگوسازی، پلی میان طرح اولیه و تولید نهایی
پکیج آموزش طراحی لباس

پکیج آموزش طراحی لباس

اگر شما هم از علاقمندان دنیای پر زرق و برق و صنعت پولساز فشن و طراحی لباس هستید، در این صورت تحصیل به شکل آکادمیک و رسمی در رشته ی طراحی لباس ممکن است یکی از هدفها و دغدغه های مهم شما باشد. در واقع دریافت یک مدرک معتبر وبین المللی رشته ی طراحی لباس می تواند با فراهم آوردن مهارت ، اطلاعات، تجربه و دانش کافی، به شما کمک کند تا راحت تر به دنیای پرهیاهوی طراحی لباس وارد شوید. در این راستا، ممکن است آموزشگاه ها، دانشگاه ها و مدارس مد مختلف گزینه های متفاوتی را در اختیار شما قرار دهند. در این راستا و در این مقاله ، ما نیز به معرفی پکیج آموزش طراحی لباس، که یک مجموعه ی کامل از سرفصل های شاخص و مهمی است که در دوره طراحی لباس طی می کنید را به شما معرفی خواهیم کرد. این مجموعه شامل درس هایی در زمینه ی طراحی لباس، ساختار پارچه، تبلیغ و فروش طرح ها و تکمیل ایده های اورجینال،جنسیت سازی، استالینگ،ترسیم مانکن خطی، مانکن نشسته ، روانشناسی رنگ تخصصی لباس، تدابیر خطی، رفع عیوب اندامی ، طراحی کفش، پارچه شناسی و غیره است و هنرجویان و مهارت آموزان رشته طراحی لباس در خلال این طرح درس می توانند با پروسه های متنوع طراحی لباس آشنا شوند. هنرجویان با طی کردن دوره های پکیج آموزش طراحی لباس، با نحوه ی آماده سازی هسته ی طرح، پیاده سازی طرح با توجه به ساختار پارچه و همچنین تکنیک های لازم برای پیش بینی نیاز بازار آشنا می شوند. پس از گذراندن موفق پکیج آموزش طراحی لباس، هنرجویان می توانند با دانش، تجربه و آمادگی کافی جذب بازار کار شوند.

ما در این سری از مقالات تلاش می کنیم تا شاخص ترین و مهم ترین موضوعاتی که در پکیج آموزش طراحی لباس، ارائه می شوند را معرفی کنیم. امید است که این کار به هنرجویان و مهارت آموزان کمک کند تا در صورت تمایل به ادامه ی طراحی لباس به صورت حرفه ای، با دید بهتری وارد دوره های آکادمیک این حرفه جذاب ، شاد ، پر هیاهو و پردرآمد شوند.

 

الگو سازی در پکیج آموزش طراحی لباس

الگوسازی یکی از پایه ای ترین و مهم ترین دروسی است که در دوره های آکادمیک طراحی لباس ارائه می شود. طراحی الگو و پیاده سازی آن بر روی پارچه، در واقع هنر شکل دادن پارچه با کمک منحنی های هندسی است به گونه ای که بتواند شکل کلی بدن انسان را دنبال کند. در دوره طراحی لباس الگوسازی در واقع پلی مهم میان ایده ی اولیه ی لباس و تولید آن به شمار می آید. برای الگوسازی، هنرجویان باید از شکل ها، طرح ها و فرمول های مختلف به گونه ای استفاده کنند تا در نهایت بتوانند ایده ی اصلی را در سایز های مختلف بر روی پارچه پیاده سازی کنند. الگوسازی روشی است که در خط تولید های بزرگ تولید پوشاک اهمیت بسیار زیادی دارد. در دوره طراحی لباس از آنجایی که الگو می تواند بارها مورد استفاده قرار بگیرد، طراحی دقیق و اصولی آن می تواند ضمن کاهش ضرر خط تولید، در صرفه جویی زمان نیز بسیار کمک کند. الگوسازی معمولا در سال اول دوره های آکادمیک طراحی لباس تدریس می شود. در درس الگوسازی هنرجویان با تکنیک های مختلف الگوسازی بر روی پارچه آشنا می شوند و فرمول های لازم برای طراحی اصولی الگوها را به خوبی فرا می گیرند. این اطلاعات در قالب یکی از سرفصل های مهم، در پکیج آموزش طراحی لباس قرار دارد و در اختیار هنرجویان قرار می گیرد.

سوالاتی که از ما می پرسند

1. آیا برای گذراندن دوره طراحی لباس به پیش نیازی احتیاج دارم؟

برای شروع به هیچ پیش نیازی احتیاج ندارید درس از ابتدا و از سطح مبتدی شروع میشه و تا سطح پیشرفته و تکمیلی ادامه پیدا می کنه

2.بازار کار طراحی لباس چطور است؟آیا امکان ورود به بازار کار رو دارم؟

طراحی لباس بازار کار پردآمدی در تمام دنیا و چند ساله در ایران داره

3.امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط وجود داره؟

بله بصورت اقساط میشه پرداخت کرد.مبلغ اقساط ماهیانه ۴۰۰٫۰۰۰ تومان هست

4.آیا می توانم مدرک بین المللی طراحی لباس در پایان دوره دریافت کنم؟

تنها مدرک بین المللی طراحی لباس،مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور هست مه مهر برجسته وزارت کار را داشته و در زمان ترجمه مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه رو هم می خوره و در ۱۸۶ کشور اعتبار داره

5.هزینه و‌ طول دوره طراحی لباس چقدر هست؟

هزینه دوره ۳،۴۰۰،۰۰۰ هست با امکان پرداخت اقساط برای اطلاع از شرایط دوره با شماره های ۲۲۷۰۶۹۶۶ یا ۲۲۷۰۶۹۶۷ و یا ۰۹۱۲۴۳۵۷۶۱۲ تماس بگیرید

کار با نرم افزار در کلاس طراحی لباس

امروزه متد های متفاوتی در بحث طراحی لباس وجود دارد. کاربرد نرم افزار در طراحی های بی نقص و شیک انکار ناپذیر است. به صورت کلی نرم افزار های طراحی لباس مختلفی در این حیطه وجود دارند که هر کدام قابلیت های متفاوتی دارند، در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های برخی از پرکاربدترین نرم افزارهای طراحی لباس ذکر شده است:

نرم افزار طراحی لباس جمینی

نرم افزار جمینی

در این نرم افزار طراحی لباس، طراحی و الگوسازی با دقت، سرعت و کمترین خطایی انجام می شود. معمولا برای افرادی که قصد دارند لباس هایی در حجم انبوه تولید کنند، از این نرم افزار کمک گرفته می شود. طراحان لباس از این نرم افزار کمک گرفته و الگوی مد نظر خود را وارد می کنند و بر اساس الگوی طراحی شده، انواع لباس ها را در سایز های مختلف طراحی می کنند. در این نرم افزار طراحی لباس جدول سایزی وجود دارد که با کمک آن طیف وسیعی از سایز ها تولید می شوند.

نرم افزار مارولوس

مارولوس نیز یکی دیگر انواع قدرمتند نرم افزار طراحی لباس و الگوسازی می باشد. از جمله ویژگی های منحصر بفرد نرم افزار طراحی لباس مارولوس، محیط آسان آن است. در این روش بین الگوی مجازی ایجاد شده و سایز های مد نظر به راحتی می توان همگام سازی ایجاد کرد. شما برای ان نرم افزار طراحی لباس مارولوس می توانید ویژگی های پارچه از جمله کشسانی، حریر و … را تعریف نمایید تا در پروسه الگو و طراحی نکات مربوط به هر پارچه در نظر گرفته شود.

نرم افزار طراحی لباس مارولوس
نرم افزار طراحی لباس ایلاستریتور

نرم افزار ایلاستریتور

اساس کار این نرم افزار تصویر سازی دیجیتالی می باشد. هنگام کار با این نرم افزار طراحی به شما حس فعالیت با نرم افزار های پیکسلی القا می شود. محیط کاری آن از بسیاری جهات شبیه به فتوشاپ است. البته کاربرد ایلاستریتور به صورت عمومی است و برای طراحی لباس حرفه ای باید از آن در کنار یک نرم افزار تخصصی بهره برد.

چرا برای موفقیت در بحث طراحی لباس نیاز به دوره می باشد

همانگونه که در بالا عنوان شد، در بحث آکادمیک تنها قوانین و اصول این رشته آموزش داده می شود و تجربه و مهارت تنها با آموزش نکات به دست می آید که این موارد را می توان در کلاس های تخصصی نزد اساتید مجرب فرا گرفت. به طور مثال کار با چرخ خیاطی که یک بحث به ظاهر پیش پا افتاده است اما برای طراحی لباس ها بسیار مهم است. تفاوت هایی که بین چرخ خیاطی معمولی و صنعتی وجود دارد، برای افراد تازه کار یک چالش بزرگ است. این موارد در کلاس های آموزشی با ریزترین جزئیات آموزش داده می شود.

یکی دیگر از مواردی که در مد فشن و لباس حتما نیاز به کلاس دارد، بحث الگوسازی است. در تئوری این مورد ممکن است سخت نباشد اما اینکه شما بتوانید به انواع مختلف پارچه با توجه به ویژگی های آنان فرم مخصوص خود را بدهید، نیاز به تکنیک خاصی دارد که در کلاس ها و دوره های مخصوص آموزش داده می شود.

جنسیت سازی در طراحی لباس- نیلوفر قربانی- آموزشگاه پیشکسوتان

پارچه شناسی پکیج آموزش طراحی لباس

در دوره طراحی لباس پارچه شناسی، علم شناخت ویژگی های مختلف پارچه ها، الیاف طبیعی، پوشاک و نخ ها و همچنین فرایند های مختلف تولید آن ها است و شناخت دقیق از کلیه پارچه های موجود است. بخش  پارچه شناسی در پکیج آموزش طراحی لباس به هنرجویان کمک می کند تا در خصوص جنبه های مختلف تولید پوشاک و پارچه ها اطلاعات کسب کنند. در دوره طراحی لباس در بخش آموزش پارچه شناسی همچنین در خصوص تکنیک های مختلف چاپ بر روی پارچه نیز اطلاعاتی به دست می آورند. از آنجایی که پارچه اولین و مهم ترین ماده ی خام مورد استفاده در صنعت تولید لباس به شمار می آید، معمولا دوره پارچه شناسی در بخش های اولیه ی دوره های آکادمیک طراحی لباس  ارائه می شود و سرفصل آموزش پارچه شناسی از قسمتهای مهم و ضروری  پکیج آموزش طراحی لباس می باشد.

جنسیت سازی در پکیج آموزش طراحی لباس:

جنسیت سازی در طراحی لباس به معنای به تصویر کشیدن جنسیت یک پارچه با کمک ابزار هایی مانند مداد، مداد رنگی ،مارکر و غیره است. یک طراح لباس حرفه ای باید بتواند با کمک ترکیب رنگ و نور، پارچه هایی از جنس حریر، مخمل، ساتن، گیپور، شیفون و یا جین را به راحتی جنسیت سازی کند. اگرچه در پکیج آموزش طراحی لباس به کار بردن تکنیک های مختلف در جنسیت سازی پارچه ممکن است در ابتدا سخت و دشوار به نظر برسد، اما باید بدانید که در دوره طراحی لباس که تنها توجه به جزئیات و پیاده سازی آن ها در طرح است که می تواند آنچه که به تصویر می کشید را به واقعیت نزدیک تر کند. در نتیجه ی این امر، طرح نهایی و جنسیت سازی شده  شما نیز قابل لمس تر خواهد بود. در این راستا، ما در ادامه این مقاله با معرفی نکاتی مهم و کلیدی، تکنیک جنسیت سازی پارچه ی جین با کمک مداد رنگی را شرح خواهیم داد تا به درک بهتر شما از آموزش جنسیت سازی در پکیج آموزش طراحی لباس کمک کنیم.

جنسیت سازی پارچه جین

پکیج آموزش طراحی لباس

طراحی یکی از کلیدی ترین و پایه ترین درس ها در پکیج آموزش طراحی لباس به شمار می رود. طراحی، هنر به نمایش درآوردن ایده ها با کمک خطوط و رنگ است.در دوره طراحی لباس زمانی که ایده ای در ذهن یک طراح لباس نقش می بندند، او باید بتواند این طرح را بر روی کاغذ پیاده کند، تغییرات لازم را بر روی طرح ایجاد کند و در نهایت یک نمونه ی کامل و بی عیب را ارائه کند. یک طرح خوب نیز می تواند در زمان لازم برای پروسه ی تولید، صرفه جویی کند و امکان بروز خطا در این فرایند را به حداقل کاهش دهد. طراحان لباس می توانند با استفاده از تکنیک های طراحی لباس بر روی کاغذ و یا با کمک نرم افزارهای رایج، طرح های خود را ثبت کنند. در هر دو صورت، طراحان باید تکنیک های لازم برای طراحی را فرا بگیرند و این موضوعی است که در پکیج آموزش طراحی لباس به آن ها پرداخته خواهد شد.

جنسیت سازی پارچه ی جین با کمک مداد رنگی

تصور کنید که می خواهید یک ژاکت با پارچه ی جین را طراحی کنید. پس از طراحی ساختار اصلی این ژاکت، باید به سراغ رنگ ها بروید.در دوره طراحی لباس  در بخش آموزش جنسیت سازی در مرحله ی اول، آستر طرح را با کمک یک رنگ روشن تکمیل می کنیم. دقت کنید که رنگ لایه ی آستر باید روشن تر از رنگ نهایی ژاکت باشد. پس از تکمیل لایه ی آستر، به سراغ رنگی تیره تر رفته و با کمک آن سایه ها را تکمیل می کنیم. معمولا سایه ها در بخش های نزدیک به درز ها، ایجاد می شوند. همچنین قرار گرفتن بخش هایی از لباس یا بدن در مقابل پارچه نیز می تواند سایه هایی را ایجاد کند. به عنوان راهنما، به سایه های بخش جیب تصویر زیر دقت کنید. چین و چروک های لباس با سایه ها ارتباط مستقیم دارند. همچنین در بخش های یقه و سر آستین ها نیز سایه های تاریک تر قرار می گیرند. در جنسیت سازی پارچه ی جین باید دقت کنید که این نوع از پارچه ها معمولا ضخیم تر هستند و این نکته ای است که در بخش های مرتبط با تای پارچه باید رعایت شود.

به سایه های بخش جیب تصویر دقت کنید
پیشکسوتان - طراحی لباس جین - Denim fabric

پس از تکمیل سایه ها، خطوط باریک و تیره ای را باید به پارچه اضافه کنید. در این مرحله اطمینان حاصل کنید که خطوط مرتب باشند و یک جهت خاص را دنبال کنند. برای این کار، بهتر است از یک مداد رنگی با سایه ای شبیه به رنگ آستر استفاده کنید. خطوط ریز در بخش های مرتبط با سایه ها باید مداد های تیره و یا خاکستری رسم شوند. در بخش هایی از پارچه که نور تابیده شده است، می توانید از مداد سفید استفاده کنید.

پس از ترسیم خطوط باریک و ظریف، به سراغ مداد سفید رفته و خطوط عمودی پر رنگی را بر روی پارچه رسم کنید. این خطوط باید نقاط فرسوده ی ژاکت را ترسیم کنند. این تکنیک به ویژه برای طراحی شلوارهای جین و کت هایی با طرح فرسوده و ریش ریش بسیار کاربرد دارد.

شما در آخرین مرحله از جنسیت سازی پارچه ی جین می توانید با کمک یک مداد با سایه ی نارنجی یا قهوه ای تیره درز های لباس و سایر جزئیات مانند دکمه ها را مشخص کنید و به این ترتیب طرح خود را کامل کنید.

لباس عروس کیت میدلتون

لباس عروس کیت میدلتون

معروف ترین لباس عروس طراحی شده توسط الکساندر مک کویین و سارا بورتن، لباس عروسی کیت میدلتون عروس خانواده ی سلطنتی انگلیس بود که با جزئیات بسیار ظریفی به زیبایی طراحی شده بود. از آنجایی که قدم اول در ساخت این لباس دست دوز، طراحی لباس عروس با مداد رنگی بود، بدون شک طراحان می بایست از تکنیک های مخصوصی برای نشان دادن هر بخش از لباس استفاده می کردند تا بتوانند نظر خانواده سلطنتی را به خود جلب کنند. ما در این مقاله به بررسی تکنیک های لازم در آموزش طراحی لباس عروس با مداد رنگی خواهیم پرداخت.

با آموزش های گام به گام، به شما نشان می دهیم که چگونه می توان با بازی رنگ ها بر روی کاغذ، پارچه های ابریشم و ساتن برای طراحی لباس مجلسی را به شکلی واقعی به تصویر بکشید. با دنبال کردن این آموزش شما می توانید در طراحی لباس مجلسی با مداد رنگی تبحر زیادی کسب کنید و طرح های بسیار خاص و محبوبی را خلق کنید.

اطلاعات چشم انداز درآمد و شغل با آموزش طراحی لباس

 

دفتر آمار کار (BLS) داده های خاصی را برای طراحان لباس در اختیار ندارد، اما گزارشی ارائه داده است که پیش¬ بینی می کند طراحان از انواع و سطوح مختلف آموزش طراحی لباس، شاهد رشد 3 درصدی شغلی از سال 2014 تا 2024 خواهند بود. دفتر BLS همچنین در ماه مه 2015سال اظهار داشت که کارشناسان طراحی لباس درآمد سالانه 63.670 دلار را بدست می آورند و استخدام عمده ی آنان در شهرهای نیویورک و کالیفرنیا صورت می گیرد.
این آماری کلی و میانگین است که می تواند برای سایر کشورها در زمینه ی درآمدزایی طراحی لباس و آموزش طراحی لباس تصور شود. اما عناصر دیگری در کاهش یا افزایش این آمار در هر کشور تعیین کننده است که از جمله ی آن ها می توان به پیشرفته یا در حال توسعه بودن کشور مورد نظر، سطح پیشرفت و اهمیت صنعت حرفه ای لباس، حوزه های هنری مرتبط با آن، آموزش دیزاین لباس و نیز وضعیت معیشت مردم و سطح رفاه اقتصادی اشاره نمود.

یکی از چالش های بزرگ در طراحی لباس، پیاده سازی طرح اولیه ی لباس های عروس است. طراحی لباس های عروس به واسطه ی رنگ روشن پارچه در کنار جزئیات بسیار زیادی که با رنگ های روشن بر روی این زمینه ی سفید قرار می گیرند، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال، یکی از معروف ترین لباس های عروس طراحی شده توسط الکساندر مک کویین و سارا بورتن، لباس عروسی کیت میدلتون عروس خانواده ی سلطنتی انگلیس بود که با جزئیات بسیار ظریفی به زیبایی طراحی شده بود. این لباس دست دوز از یک بخش اصلی با یقه ی هفت و آستین توری بلند از جنس دنباله ی لباس تشکیل شده بود. گل دوزی های توری این لباس بسیار ظریف بودند. دامن این لباس نیز از جنس ساتن گازار عاجی رنگ بود که در ترکیب با تور استفاده شده در بخش بالا تنه، طراحی شده بود. از آنجایی که قدم اول در ساخت این لباس دست دوز، طراحی لباس عروس با مداد رنگی بود، بدون شک طراحان می بایست از تکنیک های مخصوصی برای نشان دادن هر بخش از لباس استفاده می کردند تا بتوانند نظر خانواده سلطنتی را به خود جلب کنند. ما در این مقاله به بررسی تکنیک های لازم در طراحی لباس عروس با مداد رنگی خواهیم پرداخت.

برای مطالعه ادامه مقاله کلیک کنید

آموزش طراحی لباس-چند طرح مختلف-آموزشگاه پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس-آموزشگاه پیشکسوتان

گزینه های ادامه ی تحصیل در آموزش طراحی لباس

سایر انجمن های این چنینی در هر کشور بسته به سطح پیشرفت آن کشور در زمینه ی مد و لباس و آموزش طراحی لباس و نیز گستردگی حوزه های آن، فعالیت های مخصوص به خود را دارند. به طور کلی این حوزه در سطح جهانی بسیار گسترده و پویاست.
آموزش دیزاین لباس در سطح دستیاری یا کارشناسی راهی بسیار خوب برای طراحان مشتاق حوزه ی لباس است تا بتوانند دانش لازم را برای کار در این زمینه کسب کنند. هم نیازیِ خلاقیت و مهارت های فنی و برقراری تعادل میان آن ها برای طراحان لباس امری بس ضروری است.

انجمن های طراحی مد و لباس و آموزش رسم و الگوی لباس در هر کشوری به فعالیت مشغول هستند. برای مثال انجمن (NAFAD)، یک انجمن ملی طراحان مد و تزئینات در نیجریه، همایش های ملی و کارگاه های اطلاع رسانی را برای انواع طراحان مد برگزار می کند. در کنفرانس های مرتبط با آموزش طراحی لباس، طراحان با روند صنعت، تولید لباس، تکنیک های بازاریابی و سایر مفاهیم که برای صنعت طراحی مد ضروری هستند، آشنا می شوند. بیشتر کنفرانس ها و کارگاه ها دارای سخنرانان مهمان هستند که از طراحان حرفه ای بعضا بین المللی می باشند.

مراکز آکادمیکی که برنامه های آموزش دیزاین لباس را ارائه می دهند، ممکن است میزبان کارگاه ها یا سمینارهایی از طریق بخش طراحیشان باشند. این کارگاه ها در آموزش طراحی لباس می توانند به صورت چند ساعته یا چند روزه برگزار شوند. برخی دانشکده ها کارگاه های طراحی را در طول ماه های تابستانی به صورت یک فوق برنامه ارائه می دهند؛ اما با این حال استقبال از آن ها خصوصا از سوی هنرجویانی که به حرفه ای شدن در آموزش طراحی لباس اهمیت می دهند و جویای منحصر به فرد بودن در زمینه ی شغلی خود هستند، بسیار و چشمگیر است.

آموزش طراحی لباس-اجرای مد روز-آموزشگاه پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس-آموزشگاه پیشکسوتان 

آموزش طراحی لباس مردانه - آموزشگاه پیشکسوتان

مراکز آزاد در زمینه ی آموزش طراحی لباس

دریافت آموزش طراحی لباس به صورت آکادمیک یه راه برای کسب دانش و تجربه در این زمینه است. اما در این زمینه، مراکزی نیز هستند که فارغ از محدودیت ها و قوانین آکادمیک به ارائه ی دانش و مهارت و دوره های آموزش طراحی لباس می پردازند.
در کشورمان نیز موسسات آموزشی بسیاری در کنار مراکز آکادمیک به ارائه ی خدمات در زمینه ی آموزش طراحی لباس مشغول هستند. برخی از این مراکز حتی سابقه و تجربه ای طولانی تر نسبت به برخی مراکز آکادمیک دارند. مرکز آموزشی حرفه ای پیشکسوتان از جمله ی این مراکز است که در زمینه های گوناگون آموزش حرفه ای و درآمدزا، از جمله آموزش طراحی لباس فعالیت می نماید. علاقه مندان به طراحی لباس با انتخاب این مرکز از بهترین کیفیت آموزشی بهره مند خواهد شد و پس از گذراندن دوره های آموزشی این مرکز خواهند توانست در رشته ی طراحی لباس مشغول به کار و کسب درآمد شوند. راه های ارتباطی با مرکز آموشی پیشکسوتان از طریق همین سایت برای علاقه مندان به آموزش طراحی لباس قابل دسترسی خواهد بود. این مرکز همچنین در زمینه ی آموزش حرفه ای مرتبط با سایر رشته های درآمدزا دوره های آموزشی ارائه می نماید که در سایت پیش رو قابل مشاهده است.

آموزش طراحی لباس-آموزشگاه پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس یک زمینه هیجان انگیز و مداوم در حال تحول است. همچنین کار زیادی را می طلبد و می تواند بسیار رقابتی باشد. اگر می خواهید یک طراح لباس موفق باشید، مسیری طولانی را پیش روی خود دارید. اما برخی مراحل پایه وجود دارد که می توانید برای شروع روند آموزش طراحی لباس از آن ها استفاده کنید.

مراحل پایه آموزش طراحی لباس

برای کار در زمینه اموزش طراحی لباس در مورد نقاشی اطلاعات کسب کنید. نیازی نیست یک تصویرگر ماهر باشید. بسیاری از طراحان هنگام طراحی از یک سبک شخصی ساده استفاده می کنند. بنا بر این گفته، شما باید بتوانید دید بصری خود را تقویت کنید. یک کلاس ترسیم بروی ، چند کتاب مطالعه کنید، یا فقط تمرین کنید، تمرین کنید، و باز هم تمرین کنید. مهم ترین بخش یادگیری هر مهارت جدید، فقط انجام آن زیاد است. هر روز 30 دقیقه وقت بگذارید تا تمرین نقاشی کنید. یک کتاب خوب برای مرجع آموزش طراحی لباس، کتاب ” شما می توانید در 30 روز نقاشی کنید” از Mark Kistler باشد.

در مورد خیاطی یاد بگیرید. حتی اگر نمی خواهید که در واقع طرح هایتان را خودتان دوخت و خیاطی کنید، باید در مورد خیاطی بدانید. شناخت امکاناتی که توسط رسانه ها برای شما ارائه شده است، می تواند بخش مهمی از ارائه ایده های جالب و خلاقانه باشد. بسیاری از موسسه های خصوصی کلاس های خیاطی مناسب و غنی را ارائه می دهند. آموزشگاه پیشکسوتان یکی از موسسات صاحب سبک در این زمینه است که در زمینه آموزش طراحی لباس، دارای سابقه چند ساله است.

آموزش طراحی لباس - نفس محمدی -مدل شبکه ای
 • اگر قصد خیاطی کردن برای لباس خود را دارید، مطالعه روند ساخت الگو ضروری است. شما باید بدانید که چگونه یک الگو در اول ایجاد می شود. دانستن چگونگی تبدیل یک ایده به شکل ها، بخش مهمی از توانایی دوختن یک پوشاک است. برخی از الگوهای ساده را از یک فروشگاه خریداری کنید تا با آنها تمرین کنید.
 • خود را محدود به مطالعه صرف در مورد آموزش طراحی لباس نکنید. اصول تئوری طراحی در همه رشته ها کاربرد دارد. این ممکن است شما را متعجب کند که چقدر مطالعه چیزی مانند ریخت شناسی می تواند به شما در مورد آموزش طراحی لباس به شما آموزش دهد.
 • در مورد مد اطلاعات کسب کنید. اگر می خواهید لباس طراحی کنید ، ممکن است بخواهید همه چیز را در مورد دنیای مد بیاموزید. ممکن است خودتان را به عنوان یک فرد بسیار شیک فکر کنید ، اما دانستن اینکه چگونه لباس های مناسب خودتان را بپوشید، تنها اول راه است. اگر شما بر اساس آنچه که اکنون مد است طراحی می کنید، تا زمان کامل شدن طراحی شما ممکن است از از مد خارج شود. طراحان حرفه ای مد به طور مداوم در حال فکر کردن هستند که موضوع بزرگ بعدی چه خواهد بود. در حقیقت آن ها باید بتوانند این موضوع را پیش بینی کنند.

طراحی لباس عروس

طراحی لباس عروس می تواند بسیار چالش برانگیز و در عین حال لذت بخش باشد. طراحی لباس عروس یکی از معدود موقعیت هایی است که به طراح این اجازه را می دهد تا با کمک ایده های فانتزی، لباس هایی جذاب و خاص را خلق کنند.

طراحی لباس عروس باید خاص باشد و در این راستا در نظر گرفتن نیاز های عروس نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

طراحی لباس عروس با مداد بر روی کاغذ می تواند به طراحی و عروس کمک کند تا سریع تر به نقطه ی مشترکی برسند و لباس نهایی را در پروسه ی راحت تری خلق کنند.

اگر شما نیز به طراحی لباس علاقه مند هستید و دوست دارید بخشی از این بازار پر سود را پوشش دهید، باید در کنار علاقه دانش و مهارت های لازم را در این زمینه کسب کنید. یکی از این مهارت ها طراحی لباس در کنار تصویر سازی مد است. ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام همراهی کنید.

دوخت لباس ( خلاصه مقاله )

اگر در بحث دوخت لباس بتوانید به مهارت تشخیص  وتعیین استایل شخصی دست پیدا کنید(این مبحث در دوره طراحی لباس بخش آموزش استایلینگ آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتان ارائه می شود)می توانید دوخت لباس سفارشی را انجام دهید که با این کار شما دوخت لباس استانداردتر و متناسب با اندام مشتری را انجام خواهید داد و به مشتری کمک می کنید که استایل شخصی خود را پیدا کند و در نتیجه کمد رضایت بخش تری برای خود داشته باشد و همچنین به او کمک کرده اید با زمان کمتری با زمان بجای گشتن در لباس فروشی ها به ایده آل خود دست پیدا کند.

دوخت لباس سفارشی با استایل شخصی یک مشتری در مدت کوتاه شما را به یک خیاط پولدار تبدیل می کند.

ادامه مقاله

Call Now Buttonجهت دریافت مشاوره کلیک کن!