4.8/5 - (37 امتیاز)

آموزش خیاطی بهمراه دوره خیاطی با اساتید مجرب

آموزش خیاطی-کلاس خیاطی-دوره خیاطی

آیا آموزش خیاطی برای ایجاد کسب و کار لازم است؟

آیا برای گذراندن دوره خیاطی به ابزار خاصی نیاز داریم؟

آیا دوره های آموزش خیاطی در آموزشگاه پیشکسوتان اهداف ما را پاسخ می دهد؟

آموزش خیاطی بدون الگو بهتر است یا آموزش خیاطی با الگو و متد های خیاطی؟

آموزش خیاطی یکی از مهارت هایی است که ایجاد کسب و کار می کند، آموزشگاه خیاطی پیشکسوتان با کلاس خیاطی حضوری و دوره خیاطی متنوع به شما راه کسب درآمد را به روی کارآموزها باز می کند، آموزش خیاطی از آن دسته دوره های آموزشی است که با شرکت در آن و فراگیری متدهای مربوطه می توان به درآمد بالایی دست یافت.

هر فردی جدا از محل زندگی، تحصیلات و شغل، نیاز به پوشش دارد. اما لباس افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. در همین راستا اشخاصی که به دنیای پوشاک، مد و فشن علاقه مند می باشند با یادگیری خیاطی وارد این شغل می شوند و عموما نیز در مدت زمان اندک، درآمد بالایی به دست می آورند. در این مقاله قصد داریم تا ناگفته های دوره خیاطی را خدمتتان شرح دهیم.

آموزشگاه پیشکسوتان جهت آموزش خیاطی و طراحی لباس در تجریش،میدان قدس، ابتدای خیابان شریعتی، کوچه رفعت، پلاک ۷، طبقه ۱، واحد ۱ قرار دارد بنابراین اگر در منطقه یک تهران هستید یا در مناطق دو و یا سه هستید به راحتی می توانید با این آموزشگاه خیاطی ارتباط برقرار و دوره های خیاطی خود را در این آموزشگاه بگذرانید.

آموزش خیاطی یکی آموزش های بسیار پرکاربرد میباشد که در سال 1403 می‌تواند به مستقل شدن هنرجویان کمک شایانی کند. با آموزش در آموزشگاه پیشکسوتان مهارتی در دوره خیاطی پیشکسوتان را به مهارت های خود اضافه کنید.

آموزش خیاطی از صفر

با آموزش خیاطی از صفر، می‌توانید از هیچی شروع کنید و با گام به گام در دوره خیاطی پیشرفت کنید. همچنین، آموزش خیاطی آسان می‌تواند برای تازه‌کاران بسیار مفید باشد. می‌توانید فیلم‌های آموزش خیاطی تصویری را از آموزشگاه پیشکسوتان دریافت کنید و با مشاهده آن‌ها به راحتی این هنر را یاد بگیرید.

آموزش خیاطی در منزل

“آموزش خیاطی در منزل” یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری هنر خیاطی است. آموزش خیاطی لباس های زنانه نیز برای بانوانی که به دنبال یادگیری این مهارت هستند، بسیار مناسب است. شما می‌توانید با حضور در کلاس های آموزش خیاطی از مبتدی تا پیشرفته، به راحتی این هنر را فرا بگیرید.

آموزش خیاطی بدون الگو

اگر به دنبال آموزش خیاطی بدون الگو هستید، می‌توانید از روش‌های متنوع و خلاقانه‌ای استفاده کنید تا طرح‌ها و الگوهای منحصر به فرد خود را خلق کنید. آموزش خیاطی از صفر در آموزشگاه پیشکسوتان با ارائه مدرک فنی و حرفه ایی نیز امکان‌پذیر است و شما با تلاش و تمرین می‌توانید به اهداف خود در این حوزه دست پیدا کنید.

آموزشگاه خیاطی پیشکسوتان واقع در میدان تجریش ارائه دهنده کلیه دوره های آموزش خیاطی با اعطا مدرک بین المللی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

کال اکشن پیشکسوتان

با پیشرفت علم و تجربه در خیاطی متدهای تدوین بصورت کلاسیک در کشورهای مختلف رایج گردید. متد گرولاین، متد فرانسوی، متد ژاپن، متد متریک متد مولر آلمانیف دو استاد فن خیاطی به نام های ویونت (Vionnet)، و شانل (Shanel)، که حساسیت و استعداد خاصی نسبت به زیبایی شناسی و مسایل اجتماعی داشتند، تغییرات خطوط اندام و بدن را کشف کردند و این زمان را میتوان نقطه عطفی برای هنر خیاطی دانست.

آموزش طراحی لباس

به هیچ وجه عجله نکنید:

دوره های آموزش خیاطی را باید به صورت مرحله به مرحله و منظم پشت سر بگذارید. تمام نکاتی که به شما در مورد خیاطی آموزش داده می شوند باید تکرار گردند و همچنین کارآموز باید تمرین های زیادی را در دوره خیاطی انجام دهد. در واقع تمام این موارد علاوه بر تکرار به تمرین عملی و زمان  نیاز دارند. از همین رو گفته می شود که به هیچ وجه در آموزش خیاطی عجله نکنید. برای اینکه یک خیاط ماهر و کاربلد شوید نیاز به صبر و حوصله می باشد و البته تمرین و تمرین و تمرین .

قدم هایی که پیش از آغاز آموزش خیاطی باید برداشت:

اگر شما نیز مایلید تا در دوره های آموزش خیاطی شرکت نمایید، دقت کنید که این دوره ها به یکسری پیش نیاز ها احتیاج دارند. این موارد به صورت خلاصه به قرار زیر می باشند.

حتما ابتدا در دوره نازک دوزی ثبت نام کنید.

برای افراد مبتدی که قصد دارند تازه دوره خیاطی را پشت سر بگذارند، شرکت در کلاس نازک دوزی اولین قدم می باشد. دوره های نازک دوز زنانه یا نازک دوز مردانه در آموزش خیاطی هزینه زیادی ندارند اما نکات بیشماری در آنها در خصوص خیاطی به شما آموزش داده می شود.

در آموزش خیاطی از چرخ مناسب استفاده نمایید.

چرخ خیاطی خوب و کارآمد یک بخش مهم از آموزش خیاطی محسوب می شود. به عنوان یک نکته در کلاس خیاطی نظر داشته باشید که هر چرخ خیاطی می تواند برای یک فعالیت مناسب باشد. توصیه می شود، چرخ خیاطی هایی خریداری نمایید که تنوع دوخت در آنها زیاد است. از سمت دیگر، وزن چرخ خیاطی شما نباید زیاد باشد. در این صورت حمل نمودن آن آسان تر می باشد.در دوره خیاطی آموزشگاه پیشکسوتان آشنایی کامل با انواع چرخ خیاطی های خانگی و صنعتی و کاربرد آنها آموزش داده می شود.

دوره آموزش خیاطی مبتدی به شما اصول و مفاهیم اساسی خیاطی را آموزش می‌دهد. این دوره معمولاً شامل موارد زیر است:

ایام هفته

نام دوره خیاطی

شنبه

نازک دوز زنانه، ضخیم دوز زنانه

یکشنبه

مانتو دوز، نازک دوز زنانه، لباس شب و عروس

دوشنبه

نازک دوز زنانه، ضخیم دوز زنانه

سه شنبه

نازک دوز زنانه، شلوار دوز

چهارشنبه

ضخیم دوز زنانه، لباس شب و عروس

پنج شنبه

مولاژ، نازک دوز مردانه

جمعه

نازک دوز زنانه، مولاژ، نازک دوز مردانه
  1. آشنایی با ابزارهای خیاطی: در این بخش، ابزارهای مورد نیاز برای خیاطی مانند دوزنده، قیچی، متر و غیره را معرفی می‌کنند. همچنین شما یاد می‌گیرید چگونه از این ابزارها استفاده کنید و آنها را به درستی نگهداری کنید.
  2. آشنایی با نوع پارچه‌ها: در این بخش، انواع پارچه‌ها و خواص و ویژگی‌های آنها را آموزش می‌دهند. شما یاد می‌گیرید چگونه پارچه را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.
  3. الگوبرداری و برش: در این بخش، روش‌های الگوبرداری و برش را یاد می‌گیرید. شما با انواع الگوها و نحوه استفاده از آنها آشنا می‌شوید. همچنین یاد می‌گیرید چگونه الگوها را بر روی پارچه برش دهید.
  4. دوخت و خیاطی: در این بخش، روش‌های دوخت و خیاطی پارچه‌ها را آموزش می‌دهند. شما یاد می‌گیرید چگونه درزهای مختلف را انجام دهید، دکمه ببندید، زیپ درست کنید و جزییات دیگری را که برای دوخت لباس‌ها و پوشاک مورد نیاز است، فرا می‌گیرید.
  5. تکمیل و تزئینات: در این بخش، شما یاد می‌گیرید چگونه لباس‌ها را تکمیل کنید و با استفاده از تزئینات مختلف آنها را زیبا کنید. می‌توانید از دکوپاژ، دوخت چرم، دوخت آستین و سایر تکنیک‌های خلاقانه استفاده کنید.

این سرفصل‌ها تنها یک نمونه از مواردی هستند که در دوره آموزش خیاطی می‌توان به آنها پرداخت. البته، سرفصل‌ها و مباحث ممکن است بسته به دوره و مدرس متفاوت باشد. بهتر است قبل از شرکت در یک دوره آموزش خیاطی، برنامه و محتوای آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به نیازهای شما پاسخ می‌دهد.

برای اطلاع از کیفیت و کمیت دوره های آموزش خیاطی آموزشگاه پیشکسوتان از طریق ارتباط با ما در تماس باشید تا مشاوران ما راهنمایی نمایند.

باید برای آموزش خیاطی با مدرک بین المللی به دنبال برترین آموزشگاه‌های موجود در ایران باشید. بدین صورت با گذراندن دوره‌های متنوع که به صورت ماهانه و مقطعی برگزار می‌شوند می‌توانید مدرک بین ‌المللی مد نظر را در زمینه دوره انتخابی خود دریافت نمایید.

نکات آموزش خیاطی

دوره های نازک دوزی در واقع دوره های اولیه و مبانی یادگیری خیاطی است و چنانچه بخواهید به هر یک از دوره های خیاطی تخصصی دیگر بروید می بایست مدرک دوره نازک دوزی پیشکسوتان را داشته باشید. به عنوان مثال اگر بخواهید دوره دوخت لباس مجلسی یا ضخیم دوزی را شرکت کنید باید مدرک دوره نازک دوزی داشته باشید و به نوعی بعد از دوره نازک دوزی باید مسیر خود را به صورت تخصصی مشخص نمایید.

در آموزش خیاطی ابتدا برای دوره های نازک دوزی پیشکسوتان شرکت کرده، علاوه بر امتحان عملی، امتحان تئوریک نیز انجام می گردد.

برای اینکه یک خیاط حرفه‌ای شوید، حداقل به 3 سال آموزش خیاطی و 5 سال کار دوخت نیاز است.

برای آموزش خیاطی یک آموزشگاه خوب انتخاب کنید:

بسیار مهم است که شما دوره های آموزش خیاطی را نزد اساتید مجرب و باتجربه پشت سر بگذارید. از همین رو توصیه می شود تا حتما به آموزشگاه، اساتید و سرفصل هایی که آموزش می دهند، دقت نمایید. آموزشگاه خیاطی انتخابی شما  باید پس از اتمام کلاس ها به شما گواهینامه های معتبر ارائه دهد تا به کمک آنان وارد بازار کار شوید.

معتبر ترین مدرک بین المللی خیاطی ، مدرک خیاطی سازمان آموزش فنی و حرفه ای است که در 186 کشور دارای اعتبار است و بین المللی بوده و با مدرک فنی وحرفه ای خیاطی می توانید طبق ماده 6 و 13 قانون نظام صنفی جواز کسب و کار دریافت نمایید.

سوالاتی درباره آموزش خیاطی

1. آیا برای گذراندن دوره خیاطی به پیش نیازی احتیاج دارم؟

از پایه ترین سطح آموزش شروع شده و به شما آموزش خیاطی کامل ارائه می گردد.

2.آیا با حضور در کلاس خیاطی شاغل می توانیم بشویم ؟آیا امکان ورود به بازار کار رو دارم؟

در پیشکسوتان با آموزش خیاطی در دوره خیاطی مختلف مثل نازک دوزی و ضخیم دوزی و … می توانید بازار کار پردآمدی در تمام دنیا و در ایران برای خودتون ایجاد کنید.

3.امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط وجود داره؟

بله بصورت اقساط میشه دوره خیاطی رو گذروند.

4.آیا می توانم مدرک بین المللی در کلاس خیاطی در پایان دوره کامله دریافت کنم؟

تنها مدرک بین المللی خیاطی، مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور هست که مهر برجسته وزارت کار را داشته و در زمان ترجمه مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه رو هم می خوره و در ۱۸۶ کشور اعتبار دارد.

5.هزینه و‌ طول دوره آموزش خیاطی چقدر هست؟

برای اطلاع از طول دوره خیاطی و هزینه های آموزش خیاطی بهمراه شرایط دوره با شماره های ۲۲۷۰۶۹۶۶ یا ۲۲۷۰۶۹۶۷ و یا ۰۹۱۲۴۳۵۷۶۱۲ تماس بگیرید

متد های معروف در آموزش خیاطی:

برای اینکه در دوره های آموزش خیاطی شرکت نمایید، باید بدانید که متدهای متفاوتی وجود دارند که اساتید از آنان استفاده می نمایند. یک خیاط حرفه ای و کاربلد باید از روش های نوین و بروز الگوسازی استفاده نماید. به همین دلیل در زیر برخی از متد های معروف معرفی شده اند.

امروزه اغلب ایرانی ها از متدهای تلفیقی در بحث آموزش خیاطی استفاده می نمایند. از همین رو برای افرادی که دارای ایرادات اندامی نیز می باشند، می توان لباس های مناسبی تهیه نمود.

– آموزش خیاطی  با متد مولر:
یک از مدرن ترین و بهترین و البته رایج ترین متدهای موجود در آموزش خیاطی زنانه متد مولر است .در دوره خیاطی متد مولر که ریشه آلمانی دارد، طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. یکی از مزیت های متد مولر این مورد می باشد که پیچیدگی آن کم است. البته باید خاطرنشان شد که ظرافت نیز در این متد آموزش خیاطی نسبتا کم می باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از اساتید خیاطی این روش را بهترین متد برای یادگیری خیاطی زنانه می دانند زیرا تجسم طرح نهایی را آسان می نماید،بسیار مدرن است و الگو کشیدن را نسبت به سایر متدها آسان تر می کند. خاطرنشان می شود که متد مولر بیشتر برای شخصی دوزی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

– متد آموزش خیاطی متریک:
در این متد آموزش خیاطی شما قادر خواهید بود که بر اساس سایزبندی های موجود، الگوی شخصی تهیه نمایید. این متد را می توان یکی از دقیق ترین روش های آموزش خیاطی زنانه دانست. از همین رو دور از ذهن نیست که بیان داریم، دستورالعمل های زیادی در روش متریک در دوره آموزش خیاطی زنانه وجود دارند. به همین دلیل یادگیری روش متریک می تواند کمی دشوار باشد. در این روش فرمول های زیادی برای اندازه گیری و ترسیم الگو وجود دارند و همین مورد نیز می تواند برای برخی افراد مشکل ساز شود.

– آموزش خیاطی با متد گرلاوین:
این متد در آموزش خیاطی یکی از دقیق ترین متد های موجود می باشد که طی آن تمام بخش های بدن اندازه گیری می شوند و بر اساس اندازه های گرفته شده، الگو تهیه می گردد. با توجه به اینکه اندازه گیری دقیق انجام می شود، از همین رو لباس دوخته شده نیز فیت بدن می باشد. البته باید بیان داشت که متد گرلاوین یکی از متدهای منسوخ شده در خیاطی می باشد و اغلب آموزشگاه های قدیمی از آن استفاده می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش خیاطی با شماره های 22705334-22706967-22706966 تماس حاصل فرمایید.

آموزش خیاطی با متد فرانسوی:
این روش آموزش خیاطی در صنعت پوشاک علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب می نماید. باید بیان کرد که متد فرانسوی برای افرادی که به صورت انبوه لباس می دوزند، گزینه خوبی می باشد. از همین رو برای اشخاصی که دارای ایرادات اندامی می باشند، گزینه خوبی نخواهد بود.

–       آموزش خیاطی با متد abm
در این روش از آموزش خیاطی از جدول های سایزبندی آماده استفاده می شود.
با این جداول کار الگو کشی بسیار آسان می شود البته باید بیان نمود که از این روش نمی توان برای دوخت های شخصی استفاده کرد. ولیکن عموما برای دوخت های انبوه پاسخگویی آن خوب است.

–       آموزش خیاطی با متد ایتالیایی:
امروزه برای آموزش خیاطی از متد ایتالیایی نیز بسیار استفاده می شود. در روش متد ایتالیایی از الگو استفاده نمی گردد و طرح لباس مستقیم روی پارچه ،پیاده سازی می شود. در واقع سایزها بر اساس الگوهای از پیش تهیه شده روی لباس پیاده می شوند. لازم به ذکر است که در قیاس با سایر روش های خیاطی، متد ایتالیایی روش مانور کمتری دارد.

آموزشگاه خیاطی پیشکسوتان واقع در میدان تجریش ارائه دهنده کلیه دوره خیاطی با متدهای متنوع در کلاس های خیاطی با زمانبندی های متنوع در طول هفته و با اعطا مدرک بین المللی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

آیا در دوره‌های خیاطی، به تکنیک‌های خاصی برای خیاطی لباس‌های مردانه و زنانه آموزش داده می‌شود؟

بله، در دوره‌ خیاطی، به تکنیک‌های خاصی برای خیاطی لباس‌های مردانه و زنانه آموزش داده می‌شود. در این دوره‌ها، به شما نحوه طراحی و دوخت لباس‌های مختلف، از جمله لباس‌های مردانه و زنانه، آموزش داده می‌شود. همچنین، نحوه برش و دوخت قطعات مختلف لباس‌ها برای جلوگیری از هدر رفتن پارچه و به دست آوردن نتیجه دقیق و مطلوب نیز در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود.

همچنین، در دوره‌های خیاطی، به شما نحوه استفاده از الگوهای خیاطی، نحوه تراشیدن و برش دادن پارچه، نحوه دوخت و نخ‌کشی، نحوه استفاده از ابزارهای خیاطی و تکنیک‌های خاص دوخت لباس‌های مختلف آموزش داده می‌شود. به این ترتیب، با پایه‌های قوی و آشنایی با تکنیک‌های خاص خیاطی، شما می‌توانید به صورت حرفه‌ای لباس‌های مردانه و زنانه را طراحی و دوخت کنید.

آیا برای شرکت در دوره‌های آموزش خیاطی، نیاز به تجهیزات خاصی دارم؟

برای شرکت در دوره‌ خیاطی، به طور کلی نیاز به تجهیزات خاصی ندارید. آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای معمولاً تجهیزات لازم برای انجام کارهای خیاطی را در کلاس‌های خود دارند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

به هر حال، در صورت تمایل به شروع کار به صورت حرفه‌ای پس از پایان دوره، شما به تجهیزات خاصی برای خیاطی نیاز خواهید داشت. برخی از تجهیزات مورد نیاز برای خیاطی عبارت‌اند از: ماشین دوخت، قیچی، خط کش، دانه‌زن، سنجاقک، نخ، پارچه و …

اما در دوره‌های آموزش خیاطی، شما ابتدا با اصول و فنون خیاطی آشنا می‌شوید و در این فرآیند ابزارهای مورد نیاز برای خیاطی و استفاده از آن‌ها به شما آموزش داده می‌شود. بنابراین، برای شروع دوره‌های خیاطی نیاز به تجهیزات خاصی ندارید و می‌توانید با استفاده از تجهیزات آموزشگاه به خوبی در دوره‌ها شرکت کنید.

آیا در دوره‌های خیاطی، به تکنیک‌های خاصی برای خیاطی لباس‌های عروس نیز آموزش داده می‌شود؟

بله، در برخی از دوره‌های خیاطی، به تکنیک‌های خاصی برای خیاطی لباس‌های عروس نیز آموزش داده می‌شود. لباس عروس یکی از پیچیده‌ترین و مهم‌ترین لباس‌هایی است که یک خیاط می‌تواند بسازد و برای دوخت آن، نیاز به تکنیک‌ها، دانش فنی و تجربه بالا دارید. برای خیاطی لباس عروس، نیاز به داشتن اطلاعات و تجربه در زمینه خیاطی، برش و دوخت، استفاده از متریال‌های گران قیمت و درک دقیقی از کاربرد و عملکرد ابزارهای خیاطی دارید.

در دوره‌های خیاطی متخصصان، به شما نحوه طراحی و دوخت لباس عروس، انتخاب پارچه، استفاده از الگوهای خیاطی، برش و دوخت قطعات مختلف لباس عروس، نحوه دوخت جزئیات دقیق همچون پرزه‌ها، دکوراسیون‌ها و غیره آموزش داده می‌شود. همچنین، در دوره‌های خیاطی برای لباس عروس، به شما نحوه انتخاب متریال، انتخاب رنگ و طرح، تزئینات و غیره نیز آموزش داده می‌شود.

به هر حال، برای خیاطی لباس عروس، نیاز به تجربه و مهارت بالا دارید و باید به مرور زمان و با تمرینات مداوم، توانایی خیاطی لباس عروس را به دست آورید.

– نحوه خواندن الگو:

یکی از مهمترین مهارت هایی که در دوره آموزش خیاطی می آموزید، الگو خوانی است. به عنوان یک خیاط شما وقتی به الگویی نگاه می کنید، باید بتوانید آن را متوجه شده و به سرعت روی پارچه پیاده نمایید. البته علاوه بر خواندن الگو ، اندازه گیری و کشیدن الگو نیز از نکات بسیار مهم یک کلاس حرفه ای آموزش خیاطی است .

– به صورت پروژه ای کار کنید:

برای اینکه بتوانید یک خیاط حرفه ای و خوب شوید، بسیار مهم است که پروژه محور فعالیت نمایید. در دوره آموزش خیاطی و حین فراگیری نیز باید به همین صورت فعالیت نمایید. در واقع اگر استاد به شما نحوه دوختن دامن را آموخت، حتما یک نمونه نیز برای خود به عنوان تمرین بدوزید.

–       با پارچه ها آشنا شوید و پارچه خوب برای فعالیت خود انتخاب کنید.

یکی از موارد مهمی که در آموزش خیاطی به آن دقت می شود، پارچه است. شما برای هر لباس با مدل خاص به یک پارچه مناسب نیاز دارید. از همین رو بسیار مهم است تا با انواع پارچه ها و ویژگی های آنان آشنا باشید.

آموزش های لازم در زمینه نوع دوخت صحیح و ایراد گیری از پارچه در حین دوخت و … یکی از مهمترین قسمت های آموزشی پکیج طراحی دوخت در کلاس خیاطی می باشد.  شما نیز باید در پکیج آموزش خیاطی به نکات ظریف و مهمی که اساتید آن ها را عنوان می کنند، دقت نمایید. در این حالت می توانید لباس های طراحی شده را به زیباترین شکل ممکن خلق کنید.

این موضوع بدین معنی و مفهوم نیست که شما به آموزش های طراحی لباس نیازی ندارید و تنها باید بر روی طراحی دوخت تمرکز نمایید. هرچه شما اطلاعات خود را در زمینه طراحی لباس و طراحی دوخت افزایش دهید در این زمینه شغلی موفق تر و توانا تر خواهید بود.

در زمان ثبت نام و آموزش خیاطی به مدرک توجه کنید

زمانی که قصد دارید برای ثبت نام آموزش خیاطی یا مثلا پکیج طراحی دوخت اقدام کنید، بهتر است به نوع مدرک ارائه شده توسط آموزشگاه دقت نمایید. اگر بعد ها قصد زدن مزون، مهاجرت به خارج از ایران برای کار و یا تحصیل و … را داشته باشد، این مدارک ها به شما کمک خواهند کرد. بهترین مدرک فعلی موجود در ایران در زمینه آموزش خیاطی، طراحی لباس و طراحی دوخت، مدرک فنی و حرفه ای می باشد. در این حالت می توانید به آسانی از این نمونه مدارک برای تاسیس مزون و یا مهاجرت استفاده نمایید.

آموزش خیاطی یا همان آموزش طراحی و دوخت یک مهارت است که فراگرفتن آن خالی از لطف که نیست هیچ، بسیار مزایا و فرصت نیز به همراه دارد. آموزش خیاطی چه با اهداف کوچک و محلی مانند رفع نیازهای فردی، دوخت و یا تعمیر لباس اعضای خانواده و چه با اهداف بزرگ‌تر به منظور ایجاد یکی کسب‌وکار حرفه‌ای تولیدی و ورود به صنعت مد و فشن، سال‌هاست که امری بسیار رایج و پُرسود است.

فراگرفتن مهارت خیاطی می‌تواند در زمینه‌ی زندگی فردی و در دنیای تجارت و کار، برای افراد بسیار مفید باشد و دریچه‌های جدیدی از امکانات را به روی آن‌ها باز کند. ما در این مقاله تلاش می‌کنیم تا با معرفی ویژگی‌ها و مزایای آموزش خیاطی، به مخاطبین خود کمک کنیم تا با دید بهتر و عمیق‌تری برای دنبال کردن این رشته تصمیم بگیرند.

 

آموزش خیاطی: رفع نیازهای شخصی و کسب درآمد

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که تنوع پوشش را دوست دارید، یکی از اقتصادی‌ترین روش‌ها برای تامین این خواسته این است که خود دست‌به‌کار شوید. شما می‌توانید با هزینه‌ای مناسب در کلاس‌های مهارتی مختلف این رشته، مانند آموزش خیاطی با الگو، شرکت کنید و لباس‌های مورد علاقه‌ی خود و اعضای خانواده را بدوزید.

مهارت خیاطی همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی تعمیرات لباس که معمولاً برای خانواده‌هایی با بچه‌های کوچک بالا است را به شکل محسوسی کاهش دهید. فراموش نکنید که به عنوان یک خیاط ماهر، همیشه بازار کار محلی برای شما وجود دارد البته بازار کار رشته خیاطی در تمام دنیا بازاری پُررونق است.

بدون هزینه‌های جانبی مانند اجاره‌ی مکان و یا کسب مجوزهای مرتبط، شما می‌توانید در خانه برای دوستان، آشنایان و هم محله‌ای‌های خود نیز خدمات دوخت و دوز و یا تعمیر لباس‌ها را ارائه دهید و از این طریق کسب درآمد کنید. این روش به ویژه برای افرادی که به خیاطی به چشم یک تفریح کوچک نگاه می‌کنند، می‌تواند به عنوان یک منبع درآمد جانبی بسیار کمک کند.

علاوه‌بر درآمد بالای کلاس‌ها، شما از این طریق می‌توانید نیروی کار متخصص مورد نظر خود را با کمک آموزش خیاطی از ابتدا پرورش دهید و بدین‌شکل، با ضررهای احتمالی به مراتب کمتری، به گسترش کسب‌وکار خود کمک کنید.

خیاطی مهارت مادام‌العمر

دوره های خیاطی می‌تواند این مهارت را برای همیشه به شما یاد دهد تا در همه‌ی مراحل زندگی خود از آن استفاده کنید. از سویی دیگر، مهارت خیاطی یا همان آموزش طراحی و دوخت به شما کمک می‌کند تا با حداقل سرمایه اقدام به راه‌اندازی یک کسب پردرآمد بپردازید و سرعت ورود به بازار کار رشته خیاطی نیز به نسبت سریع می‌باشد. فراموش نکنید که در هر گوشه از دنیا و در هر کشوری، مردم از همه قشرها و موقعیت‌های اجتماعی به یک خیاط ماهر نیاز دارند، خیاط یکی از محبوب‌ترین افراد یک جامعه است. بنابراین با فراغ بال و خیالی آسوده و برنامه‌ریزی به آموزش خیاطی بپردازید.

آموزش خیاطی: آمادگی دانشجویان برای بازار کار

در آموزش خیاطی، علاوه‌بر تکنیک‌ها و اصول پایه، مدرسان خیاطی باید بر روی جنبه‌های دیگر روحی دانشجویان خود نیز تمرکز داشته باشند. به عنوان مثال، مهارت‌های برنامه‌ریزی یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین توانایی‌ها برای خیاطان جوان است. طراحی لباس، آموزش طراحی و دوخت و رفع نواقص آن، یک پروسه‌ی زمان‌بر است که باید به خوبی برای آن برنامه‌ریزی شود. از سویی دیگر، افزایش قدرت تمرکز، تمرینی است که معمولاً در دوره‌های آموزش خیاطی باید مورد بحث قرار بگیرد، چراکه تنها با تمرکز بالا است که یک خیاط می‌تواند لباسی خوش‌دوخت و بی‌نقص را ارائه دهد.

آموزش خیاطی و درآمدزایی:

آموزش خیاطی، در کنار خود خیاطی، فعالیت بسیار پرسود و پرطرفدار است. طرفداران دنیای مد، فشن و لباس‌های متنوع روز به روز بیشتر می‌شود و در نتیجه نیاز رو به رشد بازار کار به افرادی با مهارت خیاطی به خوبی حس می‌شود. به عنوان یک خیاط ماهر، شما می‌توانید در کنار دوخت و دوز لباس‌ها، از طریق آموزش خیاطی و تکنیک‌های خود نیز کسب درآمد کنید. شاگردان شما می‌توانند افرادی باشند که از سر علاقه‌ی شخصی پا به دنیای خیاطی می‌گذارند. همچنین افرادی که می‌خواهند این حرفه را به شکل حرفه‌ای تر نیز ادامه دهند، می‌توانند در کلاس خیاطی شما شرکت کنند. اگر به فکر گسترش کسب‌وکار خود به عنوان یک خیاط هستید، ما برپایی کلاس‌های آموزش خیاطی را هم برای درآمدزایی به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای شرکت در دوره‌ آموزش خیاطی این آموزشگاه، می‌توانید با مراجعه به سایت آن، اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و یا با تماس با شماره تلفن‌های موجود در سایت، از مشاوران آموزشگاه اطلاعات دقیق‌تری را دریافت کنید.

  • آیا در دوره‌های خیاطی، به تکنیک‌های خاصی برای خیاطی لباس‌های مردانه و زنانه آموزش داده می‌شود؟

بله، در دوره‌ خیاطی، به تکنیک‌های خاصی برای خیاطی لباس‌های مردانه و زنانه آموزش داده می‌شود. در این دوره‌ها، به شما نحوه طراحی و دوخت لباس‌های مختلف، از جمله لباس‌های مردانه و زنانه، آموزش داده می‌شود. همچنین، نحوه برش و دوخت قطعات مختلف لباس‌ها برای جلوگیری از هدر رفتن پارچه و به دست آوردن نتیجه دقیق و مطلوب نیز در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود.

همچنین، در دوره‌های خیاطی، به شما نحوه استفاده از الگوهای خیاطی، نحوه تراشیدن و برش دادن پارچه، نحوه دوخت و نخ‌کشی، نحوه استفاده از ابزارهای خیاطی و تکنیک‌های خاص دوخت لباس‌های مختلف آموزش داده می‌شود. به این ترتیب، با پایه‌های قوی و آشنایی با تکنیک‌های خاص خیاطی، شما می‌توانید به صورت حرفه‌ای لباس‌های مردانه و زنانه را طراحی و دوخت کنید.

  • آیا برای شرکت در دوره‌های آموزش خیاطی، نیاز به تجهیزات خاصی دارم؟

برای شرکت در دوره‌ خیاطی، به طور کلی نیاز به تجهیزات خاصی ندارید. آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای معمولاً تجهیزات لازم برای انجام کارهای خیاطی را در کلاس‌های خود دارند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

به هر حال، در صورت تمایل به شروع کار به صورت حرفه‌ای پس از پایان دوره، شما به تجهیزات خاصی برای خیاطی نیاز خواهید داشت. برخی از تجهیزات مورد نیاز برای خیاطی عبارت‌اند از: ماشین دوخت، قیچی، خط کش، دانه‌زن، سنجاقک، نخ، پارچه و …

اما در دوره‌های آموزش خیاطی، شما ابتدا با اصول و فنون خیاطی آشنا می‌شوید و در این فرآیند ابزارهای مورد نیاز برای خیاطی و استفاده از آن‌ها به شما آموزش داده می‌شود. بنابراین، برای شروع دوره‌های خیاطی نیاز به تجهیزات خاصی ندارید و می‌توانید با استفاده از تجهیزات آموزشگاه به خوبی در دوره‌ها شرکت کنید.

  • آیا در دوره‌های خیاطی، به تکنیک‌های خاصی برای خیاطی لباس‌های عروس نیز آموزش داده می‌شود؟

بله، در برخی از دوره‌های خیاطی، به تکنیک‌های خاصی برای خیاطی لباس‌های عروس نیز آموزش داده می‌شود. لباس عروس یکی از پیچیده‌ترین و مهم‌ترین لباس‌هایی است که یک خیاط می‌تواند بسازد و برای دوخت آن، نیاز به تکنیک‌ها، دانش فنی و تجربه بالا دارید. برای خیاطی لباس عروس، نیاز به داشتن اطلاعات و تجربه در زمینه خیاطی، برش و دوخت، استفاده از متریال‌های گران قیمت و درک دقیقی از کاربرد و عملکرد ابزارهای خیاطی دارید.

در دوره‌های خیاطی متخصصان، به شما نحوه طراحی و دوخت لباس عروس، انتخاب پارچه، استفاده از الگوهای خیاطی، برش و دوخت قطعات مختلف لباس عروس، نحوه دوخت جزئیات دقیق همچون پرزه‌ها، دکوراسیون‌ها و غیره آموزش داده می‌شود. همچنین، در دوره‌های خیاطی برای لباس عروس، به شما نحوه انتخاب متریال، انتخاب رنگ و طرح، تزئینات و غیره نیز آموزش داده می‌شود.

به هر حال، برای خیاطی لباس عروس، نیاز به تجربه و مهارت بالا دارید و باید به مرور زمان و با تمرینات مداوم، توانایی خیاطی لباس عروس را به دست آورید.