دوره و کلاس طراحی لباس✍

آموزشگاه پیشکسوتان با ایجاد دوره های طراحی لباس اقدام به برگزاری کلاس های طراحی لباس برای هنرجویان می باشد این دوره ها با ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ایی برگزار می گردد جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

ورود به دوره طراحی لباس

اولین سوالی که هنرجویان قبل از ثبت نام در خصوص کلاس طراحی لباس، مطرح می نمایند، این مورد است که آیا نیاز به پیشنیاز خاصی است؟ در پاسخ باید عنوان نمود که رشته طراحی لباس یک رشته پولساز است که ورود به آن نیاز به دانش یا پیش نیاز خاصی ندارد. شما می توانید به راحتی این رشته را از صفر در کلاس های مربوطه فرا بگیرید و در حین کار به مهارت 100 درصد دست یابید. معمولا در بهترین حالت که کلاس طراحی لباس مناسب انتخاب شود و در طول دوره نیز تمرین و ممارست صورت گیرد، حداقل 6 ماه نیاز می باشد تا شخص آمادگی و مهارت ورود به محیط کار را به دست آورد.

دوره طراحی لباس همانند یک پل می تواند شما را به محیط طراحی و بازار کار متصل نماید. در این دوره ها تلاش می شود تا هنرجو مهارت های لازم را به دست آورده و با رشد قدرت خلاقیت، ایده پردازی های خوبی داشته باشد.

البته باید توجه داشته باشید که یک کلاس طراحی لباس خوب می بایست تمام نکات و جزئیات را از صفر تا صد به شما آموزش دهد تا پس از اینکه وارد محیط کاری شدید، بتوانید با چالش های موجود به راحتی برخورد نمایید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با دوره طراحی لباس و دانستنی های لازم برای انتخاب کلاس طراحی لباس آشنا نماییم.

آموزش طراحی لباس

برنامه هایی برای آموزش آکادمیک طراحی لباس

دوره های آموزش طراحی لباس را در سطح جهانی می توان در برنامه جامع تر و کلی تر طراحی مد و فشن مشاهده کرد. این برنامه ها در سطوح و مقاطع کاردانی و کارشناسی برای دانشجویانی که در پی حرفه ای شدن در صنعت طراحی مد هستند، ایجاد شده اند. رشته آموزش دیزاین لباس یکی از مطرح ترین رشته های روز در سطوح ملی و بین المللی است و به روز رسانی آن بسیار حائز اهمیت است؛ تا جایی که در غیر این صورت هیچ گونه کارایی نخواهد داشت.

دوره طراحی لباس

دوره های آموزش طراحی لباس در آموزشگاه پیشکسوتان

 

ردیف

عنوان دوره آموزش طراحی لباس تعداد روز در هفته روز برگذاری ساعات برگذاری دوره

1

دوره جنسیت سازی در طراحی لباس

یک روز در هفته روزهای جمعه ظهر ساعت ۱۲ تا ۳

2

دوره حضوری طراحی لباس(دوره جامع) یک ‌روز در هفته روزهای دوشنبه صبح ساعت ۹ تا ۱۲

3

دوره مبانی طراحی لباس یک روز در هفته روزهای جمعه عصر ساعت ۳ تا ۶

4

دوره و آموزش آنلاین طراحی لباس ( دوره جامع) یک ‌روز در هفته روزهای دوشنبه عصر ساعت ۵ تا ۸

5

دوره خلاقیت و استایلینگ در طراحی لباس یک ‌روز در هفته روزهای شنبه عصر ساعت ۵ تا ۸

6

دوره خلاقیت و استایلینگ در طراحی لباس یک روز در هفته روزهای چهارشنبه ظهر ساعت ۱۲ تا ۳

چرا باید در کلاس طراحی لباس شرکت نمود؟

این امر بر کسی پوشیده نیست که برای یادگیری و کسب مهارت لازم است تا در کلاس های تخصصی مربوطه شرکت نمود. افراد در کلاس طراحی لباس می توانند مسائل کاربردی را بررسی نموده و با عناوین و سرفصل های مهم دنیای طراحی آشنا شوند. از سوی دیگر زمانیکه شما در دوره طراحی لباس شرکت می کنید، می توانید نسبت به هنر های وابسته از جمله ساخت اکسسوری، ست نمودن رنگ ها و به صورت کلی طراحی ملزومات جانبی نیز اطلاعات لازم را به دست آورید.

معمولا در دوره طراحی لباس بر اساس آخرین بروزرسانی ها و دنیای مد و فشن، آموزش های لازم ارائه می شود.

برای طراح لباس بودن چهار قدم بردار!!!

 

قدم اول در طراحی لباس: آنچه که برای آغاز دوره های طراحی لباس باید بدانید

به افرادی که قصد آغاز کلاس طراحی لباس را دارند، عموما پیشنهاد می شود تا فعالیت خود را با یادگیری آناتومی بدن انسان آغاز نمایند. همچنین باید در نظر داشت که در نقطه صفر بهتر است تا تمام بخش ها به صورت دستی صورت گیرد و کمتر از نرم افزار های طراحی لباس استفاده کنید. در گام بعدی پس از اینکه با طراحی بخش های مختلف بدن انسان آشنا شدید، لازم است تا در کلاس طراحی لباس، انواع فیگور ها و پیاده سازی آنها نیز عنوان شود. در این بخش در گام اول می بایست از طرح های دستی استفاده نمایید تا با جزئیات کار آشنا شوید. در گام بعد برای سرعت بخشیدن به کار و افزایش دقت، استفاده از نرم افزار ها می تواند انتخاب خوبی باشد. امروزه برند های مختلفی در بازار وجود دارند که اقدام به ارائه نرم افزار های طراحی می نمایند. استاد شما در دوره طراحی لباس باید به بروزترین نرم افزار های مربوطه آگاه بوده و برای تدریس خود از این موارد استفاده نماید. تا به اینجا گام های ابتدایی برای آغاز فرایند طراح لباس شدن، توضیح داده شد.

قدم دوم در طراحی لباس: آشنایی با فرهنگ جامعه

با توجه به اینکه امروزه در دانشگاه ها و کشور های مختلف نسبت به رشته طراحی لباس دقت می شود و این رشته نیز در حال رشد است، اما باید در نظر داشته باشید که یادگیری تئوریک نمی تواند تمام نیاز شما را برطرف کند. به عنوان قدم دوم لازم است تا طراح لباس با فرهنگ جامعه، اعتقادات و عقاید ساکنین، پیشینه، سابقه لباس ها و مواردی از این قبیل آشنا شود. در همین راستا می تواند از کتاب های تاریخی، متون ادبی و آثار باستانی موجود استفاده کند.

اگر شما اطلاعات اجرایی کافی نداشته باشید، موجب می شود تا طراحی ناقصی را تحویل دهید. در این مرحله شناخت پارچه ها می تواند به شما کمک شایانی نماید. در بسیاری از کشورهای پیشرفته در دانشگاه ها اصول شناخت پارچه ها و آشنایی با ویژگی های آن در دانشگاه ها و مراکز آکادمیک بیان می شود تا طراح بداند که برای طراحی لباس خود از چه جنس پارچه ای می بایست استفاده نماید.

قدم سوم: انتخاب کلاس طراحی لباس

هر زمان که قصد داشتید در دوره طراحی لباس شرکت نمایید، لازم است تا نکات ارزشمند زیر را در نظر داشته باشید:

 • به صورت کلی در بحث طراحی لباس 5 رشته مهم وجود دارد: 1- طراحی پارچه – دوخت و الگو – نساجی – بازاریابی – طراحی لباس های ویژه ( خواب – شب- زنانه و …). با این توصیف شما باید در یک رشته توانایی خود را بالا برده و با سایر رشته ها آشنایی ضمنی داشته باشید. نا آگاهی نسبت به سایر رشته های طراحی لباس موجب می شود تا کیفیت خروجی کار شما کم باشد.
 • کلاس طراحی لباس منتخب شما باید از طراحی الگو تا دوخت و اجرای لباس را پشتیبانی نماید. در غیر این صورت زمان و هزینه شما به هدر خواهد رفت. در بحث ورود به محیط کار و کسب درآمد، افرادی موفق هستند که توانایی اجرایی نمودن ایده های ذهنی خود را داشته باشند
 • در برخی از کلاس های طراحی مشاهده شده است که تمرکز اصلی موسسه بر روی طراحی زیبای لباس بر روی کاغذ است اما در نظر داشته باشید که خروجی کار شما می بایست بر روی پارچه پیاده سازی شود تا نظر کاربر را جلب نماید. از همین رو دوره طراحی لباسی که تنها به پیاده سازی بر روی کاغذ اکتفا می کند، نمی تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
 • برای اینکه بتوانید وارد محیط کاری شوید ، لازم است تا رزومه مناسب داشته باشید. دریافت مدارک معتبر داخلی و بین المللی می تواند بهترین رزومه برای شما باشد. از همین رو آموزشگاه هایی را انتخاب نمایید که این موارد را در اختیار شما قرار دهند.

قدم چهارم: برنامه ریزی

برای موفقیت در رشته طراحی لباس لازم است تا حتما برنامه ریزی نمایید. اما توجه کنید که مهمترین فاکتور در موفقیت هر انسانی انتخاب معیار های مهم است. در بحث پوشاک و طراحی لباس باید توجه داشته باشید که منابع مناسب را انتخاب نموده و نسبت به فرهنگ جامعه آشنا باشید در غیر این صورت امکان به هدر رفتن سرمایه شما وجود دارد. در همین راستا برای یادگیری مبانی طراحی لباس باید کار خود را از طراحی الگو آغاز نمایید. سپس ایده های خود را طراحی و نقاشی نموده و به آنها هویت و ارزش دهید. در گام بعدی نیاز به استادی دارید که راه را به شما نشان داده و نسبت به این رشته دارای سابقه اجرایی باشد.

اصول طراحی لباس

شناخت اصول طراحی لباس می تواند در هنگام خرید لباس و به طور ویژه در هنگام طراحی لباس در آموزشگاه ها کمک شایانی به هنرجویان نماید. این اصول نه تنها در هنگام انتخاب لباس های جداگانه بلکه حتی در هماهنگی چندین لباس با هم نیز مفید خواهد بود. اصول طراحی لباس در ایجاد اشکال مختلف در شیوه های هنری مختلف به طوریکه از نظر زیبایی دلپذیر و جذاب باشد، کاربردی است. اصول طراحی لباس شامل موارد زیر است:

 • تعادل

در یک لباس، تعادل به انتساب بصری وزن از ناحیه مرکزی لباس اطلاق می شود. تعادل به اثر آرامش حاصل از کاربرد درست جزئیات طراحی برای حفظ وزن برابر و یا جذابیت اشاره دارد. یک تعادل دلپذیر همیشه یک رابطه رضایت بخشی را بین تمام قسمت های طراحی ایجاد می کند تا هماهنگی بصری را در نهایت تولید کند. زمانی که عناصر طراحی اعم از خط، فرم، شکل، فضا، رنگ و بافت در تعادل با یکدیگر باشند، هماهنگی دلپذیری در طراحی لباس ایجاد می شود.

 • تاکید

اشاره به تسلط یک بخش لباس در عین تبعیت از بخش های دیگر لباس است. یک طراحی خوب باید دارای ویژگی طراحی باشد که مرکز توجه باشد، در حالی که سایر ویژگی ها از آن پشتیبانی می کنند. طراحان غالباً از طریق چیدمان دقیق خط، بافت و رنگ، تأکید را ایجاد می کنند. همچنین می توان از آن به عنوان نقطه کانونی نام برد. یکی از روش های ایجاد تاکید بر یک بخش لباس معمولا استفاده از رنگ های متضاد است.

 • هماهنگی

این اصل طراحی لباس به وحدت طراحی با کمی کنتراست یا تنوع برای جلوگیری از یکنواختی اشره دارد. اگر از اصل تناسب ، تعادل، ریتم و تأکید به طور خلاقانه استفاده شود، گفته می شود که طراحی حاصل هماهنگی دارد. ابتدا قسمت های مختلف لباس (آستین، دامن، یقه و غیره) باید با استایل مربوطه همخوانی داشته باشد و در درجه بعدی جزئیات باید با یکدیگر هماهنگ باشد.

 • تناسب

تناسب خوب به رابطه خوشایند بین اندازه جزئیات مختلف طراحی در لباس و بین خود لباس و جزئیات طراحی اشاره دارد. تناسب شامل رابطه ارتفاع، عرض، عمق و فضای اطراف هر طرح است. تفاوت در تناسب باعث می شود که طرح ها متفاوت از یکدیگر باشند. بر اساس قانون تقسیم فضا در یونان، فضایی که به نسبت 2: 3 تقسیم شود برای چشم بسیار خوشایند است. به عنوان مثال در طراحی لباس باید نسبت دامن به طول دامن 2: 3 باشد. جیب های نیم تنه و دامن نیز باید از همان نسبت تبعیت نمایند.

 • ریتم

به حرکت روان چشم از یک قسمت از یک طرح به قسمت دیگر اشاره دارد. بنابراین برای ایجاد وحدت لباس باید الگویی موزون ایجاد شود. ریتم را می توان از طریق تکرار منظم اشکال و جزئیات تزئینی مانند پلیسه، دکمه ها و غیره بدست آورد. درجه بندی اندازه نیز به ریتم کمک می کند. ریتم را می توان از طریق ترکیب خطوط، شکل، رنگ و بافت در طراحی به دست آورد. طرح پارچه با نقوش به طور گسترده ای ممکن است فاقد ریتم باشد. این طرح ها باید قبل از بریده شدن و ساختن آن ها به صورت انتقادی ارزیابی شود.

اصولی که در بالا بیان شد، نکات مختصری بود که مبنای اصلی طراحی لباس است. هنرجویان که همواره به دنبال به روز ترین طراحی در زمینه انواع طراحی های لباس هستند، ممکن است به دنبال گذراندن کلاس ها و دوره های طراحی لباس باشند تا بتوانند به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت نمایند و کسب درآمد کنند. آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتان یکی از بهترین آموزشگاه های فنی حرفه ای کشور است که با داشتن اساتید ماهر و مجرب، سابقه ای طولانی در عرصه طراحی مد و لباس دارد. هدف این آموزشگاه ارائه بهترین و به روزترین محتوای آموزشی و در نهایت مدرک مربوط به دوره های مورد نظر به هنرجویان عزیز است.

آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی در تهران

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دوره طراحی لباس یا کلاس طراحی لباس بصورت آنلاین ( غیر حضوری ) یا حضوری با کارشناسان ما در دپارتمان فناوری آموزش طراحی لباس پیشکسوتان تماس حاصل فرمایید.

در حال حاضر برای گرایش طراحی لباس، رشته های دانشگاهی نیز وجود دارد که افراد می توانند تا مقاطع عالی در آن تحصیل نمایند. رشته های دانشگاهی دارای گرایش هایی نظیر طراحی دوخت، نساجی، تکنولوژی دوخت و … می باشند. البته باید در نظر داشت که چنانچه شما این رشته ها را در دانشگاه نیز سپری نموده باشید، برای اینکه تخصص و مهارت لازم را به دست آورید، لازم است تا در دوره طراحی لباس شرکت نمایید.

دوره طراحی لباس

آیا دوره طراحی لباس در ایران کاربرد دارد؟

طراحی مد و لباس امروزه در داخل و خارج از کشور، طرفداران بسیار دارد. در داخل کشور ایران نیز افراد بسیاری هستند که پتانسیل فعالیت در این رشته را دارند. این رشته در اکثر کشور های جهان وجود دارد و علاقه مندان و به خصوص مهاجران زیادی به واسطه آن برای پیشرفت خود در طراحی و مد، به این کشور ها مهاجرت می کنند. این رشته هنری دارای بازار کار خوبی در داخل و خارج از کشور است. از طرف دیگر، درآمد این رشته نیز خوب و مکفی می باشد. از جمله طبقه های شغلی این رشته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی لباس برای برند های مختلف
 • طراحی انواع لباس های مزونی، عروس، کودکانه، زنانه، مردانه، ورزشی و …
 • طراحی لباس برای مراسم ها و مجالس خاص
 • طراحی الگو برای برند های تولیدی بزرگ
 • بازاریابی برای شرکت های برند
 • و …

آموزش طراحی لباس

موفقیت در بحث آموزش طراحی لباس

چرا برای موفقیت در بحث آموزش طراحی لباس نیاز به دوره می باشد؟ در بحث آکادمیک تنها قوانین و اصول این رشته آموزش داده می شود و تجربه و مهارت تنها با آموزش نکات به دست می آید که این موارد را می توان در کلاس های تخصصی نزد اساتید مجرب فرا گرفت. به طور مثال کار با چرخ خیاطی که یک بحث به ظاهر پیش پا افتاده است اما در آموزش طراحی لباس ها بسیار مهم است. تفاوت هایی که بین چرخ خیاطی معمولی و صنعتی وجود دارد، برای افراد تازه کار یک چالش بزرگ است. این موارد در کلاس های آموزشی با ریزترین جزئیات آموزش داده می شود.

یکی دیگر از مواردی که در مد فشن و لباس حتما نیاز به کلاس دارد، بحث الگوسازی است. در تئوری این مورد ممکن است سخت نباشد اما اینکه شما بتوانید به انواع مختلف پارچه با توجه به ویژگی های آنان فرم مخصوص خود را بدهید، نیاز به تکنیک خاصی دارد که در کلاس ها و دوره های مخصوص آموزش داده می شود.

هر فرد سبک خاصی در انتخاب لباس خود دارد و بسته به نوع کاربرد، بافت، الگو و رنگ خاص را در نظر می گیرد. طراحی لباس همیشه در تمام جنبه های زندگی مورد توجه بسیاری از افراد بوده است، اما امروزه طراحی لباس توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. مسائل حیرت انگیز اقتصادی و اجتماعی و به دنبال آن احساس نیاز به طراحی تازه و اصیل لباس با استفاده از ساختارهای پیشرفته فنی و علمی، که دلیل تشکیل کلاس طراحی لباس برای زنان، مردان، کودکان و مشاغل مختلف است. متأسفانه، فقدان مدل و استانداردهای مناسب برای اندازه گیری باعث ایجاد تعارض بین بازار کار و تولید شده است. از این رو، توجه به ساخت صحیح دیدگاههای عملی و فنی برای شکل گیری صحیح کلاس طراحی لباس مهم است. بنابراین ارائه کلاس های طراحی لباس برای علاقه مندان به این رشته بسیار امیدوار کننده است.

دوره طراحی لباس یا همان مد در درجه اول در آموزشگاه های هنری مانند آموزشگاه پیشکسوتان و دانشگاه ها با امکان ارائه گواهینامه و کاردانی ، کارشناسی یا کارشناسی ارشد در طراحی لباس ، بازرگانی و سایر زمینه های مرتبط می باشد. به دلیل ماهیت طراحی لباس، دانشجویان ثبت نام شده معمولاً ملزم به تکمیل تعدادی از پروژه های عملی مربوط به روند شروع تا پایان طراحی لباس هستند.

همچنین دانشجویان ثبت نام کرده در دوره طراحی لباس معمولاً ملزم به ایجاد نمونه کارهایی اصلی هستند که کارهای آنها را به نمایش در نمایشگاه ها ارسال می گردد. بعضی از دوره ها همچنین ممکن است به دانشجویان این فرصت را بدهند که با شرکت در نمایش های مد و فشن ، مهارت های اضافی در طراحی لباس را کسب کنند.

اگر اینجا هستید و درحال مطالعه این مقاله، احتمالاً به دنبال یک برنامه  آموزش طراحی لباس یا طراحی مد هستید که به شما اجازه دهد به راحتی طرح های لباس حرفه ای را  ایجاد کنید. شاید شما بخواهید که طرح لباس خود را طراحی کنید. شاید شما می خواهید برای افراد دیگر طراحی لباس کنید؟ آیا برای آموزش طراحی لباس آماده هستید؟ اگر کاملاً مبتدی و بدون تجربه باشید چه می کنید؟
جای نگرانی نیست

چه کسانی نیاز به دریافت سطحی آموزش طراحی لباس دارند؟!؟!

برای دانش آموزانی که از دوره دبیرستان یا دانشگاه در رشته طراحی لباس فارغ التحصیل می شوند اما احساس می کنند که در زمینه مورد نظر خود تجربه کافی ندارند، یک دوره آموزش طراحی لباس می تواند یک راه حل مفید باشد. طول و تمرکز دوره ها متفاوت است، اما به طور کلی آموزش های فشرده ای را در یک زمینه مشخص ارائه می دهند، دانش آموزان را برای شغل یا تحصیلات عالی در رشته طراحی لباس آماده می کند.

 

دوره طراحی لباس چیست؟ 

دوره طراحی لباس دوره خاص برای دانشجویانی است آماده برای یادگیری شغل های موفق به عنوان طراحان لباس طراحی شده است. دوره های مختلف غالباً دارای حوزه های تمرکز نسبتاً مشخصی هستند، اما حداقل آنها به مطالعات مد ، طراحی محصول و آرایش صحنه می پردازند. دانش آموزان می آموزند که چگونه کل شخصیت را ایجاد کنند که شامل لباس، مو و آرایش می باشد.

دانش آموزان علاوه بر اینکه لباس ها را از نظر جسمی کنار هم قرار می دهند، برای ایده پردازی و طوفان ذهنی لباس ها نیز آموزش می بینند. به این ترتیب ، دوره های آموزشی به رشد خلاقیت و مهارت فنی کمک می کند.

این دوره ها مستقیماً به مشاغل طراحی لباس وام می دهند. پس از اتمام دوره، دانش آموزان به خوبی با مهارت و تجربه لازم برای طراحی لباس، چه برای تئاتر و چه سینما، مجهز هستند. بسته به علایق فارغ التحصیل ، وی می تواند به عنوان طراح لباس برای یک پروژه خاص ادامه یابد، موقعیتی که نیاز به کار برنامه ریزی مفهومی بیشتر و ایجاد لباس عملی کمتر است. از طرف دیگر، فارغ التحصیلان این دوره ها نیز متصدی لباس یا هنرمندان آرایش و آرایش شده اند.

صنعت مد همیشه به طراحان لباس های پرشور و  ذهن روشن نیاز دارد و یک دوره در این زمینه می تواند راهی عالی برای شروع کار باشد. اگر علاقه مند به ثبت نام در یک دوره طراحی لباس هستید، با مشاوارن ما تماس بگیرید.

مزیت شرکت در دوره طراحی لباس

شاید اصلی ترین مزیت شرکت در دوره طراحی لباس ، طیف گسترده ای از موضوعات درسی طراحی لباس در دوره است.  دانش آموزان می توانند سبک هنری خود را در طرح لباس اصلاح کنند ، با پارچه های مختلف آشنا شوند و حتی آموزش مرحله ای آماده سازی لباس را دریافت کنند. علاقه شما در زمینه طراحی لباس هرچه باشد ، این دوره می تواند به شما در کشف آن کمک کند.

هر دوره در طراحی لباس هزینه های مختلفی را در بر خواهد داشت. برای شنیدن اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های ثبت نام و شهریه، به طور جداگانه از طریق دفتر پذیرش با برنامه ها تماس بگیرید.

در دوره طراحی لباس در مراحل مختلف با معرفی شما به برخی از دانش اساسی در زمینه طراحی لباس آغاز می شود. سپس مهارتها روزمره را که هر طراحی لباس باید داشته باشد، پوشش می دهد. شما یک مرور جامع از تاریخ طراحی لباس از دوران ورود مد در ایران تا امروز پیدا خواهید کرد که در پیش بینی روندهای آینده مهم است.

در مرحله بعدی ، شما می آموزید که چگونه خلق و خو هر کس را در طراحی لباس رعایت کنید . شما درکی از الیاف نساجی ، نخ ها و پارچه ها و محل تهیه آنها خواهید داشت. شما می توانید الگوها را کامل کنید، لباس ها را به درستی ساختار دهید و تکنیک های مختلف دراپینگ موجود را درک کنید. شناسایی محل تهیه پارچه ، همراه با ساخت الگو ، اندازه و اندازه گیری صحیح لباس مهم است و همچنین یاد می گیرید چگونه برای خود برچسب کاری ایجاد کنید.

با پایان آموزش طراحی لباس، شما فرصت های شغلی مختلفی را که در دنیای طراحی لباس کسب می کنید، منابعی را که برای شما قابل دسترسی است و نحوه ایجاد ، تأمین مالی و بازاریابی لیبل لباس خود را درک خواهید کرد تا توسعه نام تجاری خود را آموزش خواهید دید. اگر از دنبال کردن داغترین روندهای طراحی لذت می برید، اشتیاق به لباس و چشمی خلاق دارید ، دوره طراحی لباس را تحت نظر آموزشگاه پیشکسوتان را امروز شروع کنید، حرفه طراحی مد ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که بدنبال آن هستید.

اندازه و سایز

نکات کلیدی طراحی فیگور در آموزش طراحی لباس

مرحله اول طراحی فیگور:

کشیدن فیگور در طراحی لباس ابتدا یک خط ترسیم کنید، این خط مرکز ثقل بدن را تعیین می کند و خط تعادل است، خط تعادل همیشه از پایه گردن ( جایی در امتداد شانه ها ) مستقیماً به زمین امتداد می یابد.

مرحله دوم طراحی فیگور:

حال از بالا شروع می کنیم، برای کشیدن سر، یک دایره ی بزرگ را در بالای صفحه بکشید که یک دایره کوچکتر در زیر آن قرار دارد و این دو را در طرفین با خطوط مورب کمی پیچیده به یکدیگر وصل کنید.

مرحله سوم طراحی فیگور:

در این مرحله سر را اندازه بگیرید. با استفاده از این اندازه، ۹ خط کوچک را به فاصله مساوی با اندازه سر از یکدیگر بکشید، سپس آنها را از پایین چانه (شماره ۱) به پایین کف پا (شماره ۱۰) متصل کنید.

مرحله هفتم طراحی فیگور:

پاها را با ساختن خط هایی که منحنی و باریک است، بکشید زیرا از لگن بالا به سمت زانو برای ران ها می رود.

برای پایین زانوها، با خم شدن خطوط از زانوها، یک شکل استوانه ای کوچکتر درست کرده و سپس آنها را در مچ پا ضرب کنید، ران ها  ( از لگن بالا تا زانو ) و پایین زانو باید به همان طول باشند.

مرحله هشتم طراحی فیگور:

آخرین قسمت کشیدن فیگور در طراحی لباس مربوط به پا است که از مچ پا شروع می شود تا در خطوط مورب به مدت ۴/۳ از طول سر، می‌باشد.

مرحله نهم طراحی فیگور:

دست ها را در کشیدن فیگور در طراحی لباس، به طور مشابه بکشید، این کار با مچ دست انجام می شود، انگشتان باید کمی بالاتر از علامت ۵ سر به پایان برسند.

مرحله چهارم طراحی فیگور:

برای قسمت بالای بدن فیگور در طراحی لباس، خطوطی را بکشید که به اندازه ی 5/1 سر، 25/2، ۳، 5/3 و 25/4 سانتی متر ( یا ممیزها را برداشته و میلیمتری محاسبه کنید ( یعنی 15 ، 5/22، 30، 35، 5/42 )  از سر فاصله داشته باشد، این علائم به ترتیب قرارگیری  شانه ها، نیم تنه، کمر، لگن بالا و کشاله ی بدن می باشند، آرنج ها نیز با کمر در علامت ۳ نسبت به سر قرار دارند.

مرحله پنجم طراحی فیگور:

با استفاده از خطوط مستقیم، اندام های فیگور در طراحی لباس را بکشید: شانه های فیگور زنانه در 5/1 سر قرار دارند، دور کمر به اندازه ی عرض سر است، در حالی که باسن باید حدود 25/1 سر باشد.

مرحله ششم طراحی فیگور:

برای نیمه پایینی بدن فیگور در طراحی لباس، به ترتیب 5/6  سر و ۹ را برای زانوها و مچ پا مشخص کنید.

و در نهایت وقتی تناسبات ایجاد شد و ترسیمات کامل شد، اکنون وقت آن است که به شکل حرکت دهیم! سه مولفه اساسی وجود دارد که در ترسیم حرکت به آنها نیاز دارند: خط تعادل ، شانه بالا و مفصل ران مخالف.

در اینجا خلاصه ای از مفاهیم رایج است که در دوره های طراحی مد آموزش داده می شود:

*. طراحی خلاقانه         *. پیش نویس الگو          *. تصویرگری مد         *. مد و هنر         *. تناسب و فیت 

3. دوره الگو سازی

دوره الگو سازی معمولاً یک دوره سال اول است که پایه ریزی محکمی در ساخت الگوهای مورد استفاده در ایجاد لباس ایجاد می کند.
دانش آموزان می آموزند که چگونه الگوهای اصلی ایجاد کنند که می تواند برای تولید انواع مختلف لباس استفاده شود و در برخی از برنامه ها ، از الگوهایی که ایجاد کرده اند لباس بدوزند

2. دوره منسوجات

دوره منسوجات معمولاً در اوایل برنامه طراحی مد به عنوان مقدمه ای بر پارچه های مختلف و سایر منسوجات مورد استفاده در ایجاد اقلام مد برگزار می شود. دانش آموزان در مورد تفاوت پارچه های طبیعی و ساخته شده توسط انسان و همچنین نحوه تولید پارچه اطلاعات کسب می کنند. این دوره همچنین در مورد سایر منسوجات مانند پشم ، ابریشم یا پنبه به دانشجویان آموزش می دهد.

1. دوره مبانی ساخت و ساز

دوره اصول ساخت و ساز معمولاً به عنوان مقدمه ای در مورد نحوه مونتاژ لباس ارائه می شود. دانش آموزان می آموزند که چگونه برش ، پارچه ، درزها و سایر جنبه های ساختاری برای ایجاد یک تکه لباس جمع می شوند. دانش آموزان می توانند تجربه عملی در تغییر الگوها بدست آورند و مطالعه کنند که چگونه تغییرات جزئی در الگوها می توانند لباس های منحصر به فردی تولید کنند.

6. دوره توسعه نمونه کارها

طراحان مد باید نمونه کارهایی داشته باشند که کار، مهارت و توانایی آنها را به نمایش بگذارد. ایجاد نمونه کارها شامل دانستن نحوه طراحی و گردآوری مجموعه و همچنین صحنه پردازی عکسها است. در پایان دوره ، دانش آموزان نمونه کارهای نهایی را ایجاد کنند و میتوان از این نمونه کارها در نمایشگاه ها بهره مند شد.

5. دوره طراحی به کمک کامپیوتر ( CAD)

دوره طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) یا نرم افزارهای دیگر بر روی برنامه های رایانه ای که معمولاً در صنعت طراحی مد استفاده می شود و همچنین نحوه استفاده از CAD برای ایجاد الگوها ، پارچه ها و سایر طرح ها تمرکز دارد. دانش آموزان در مورد مشخصات طراحی فنی ، اصطلاحات و اصول استفاده از CAD آشنا می شوند.

4. دوره خیاطی

خیاطی فرآیند نصب یک لباس است به طوری که به درستی لباس می پوشد. در این دوره ، که مبتنی بر دوره مقدماتی طراحی مد است ، دانش آموزان می آموزند که الگوها چگونه بر تناسب تأثیر می گذارند و چگونه می توانند تنظیم شوند. استانداردهای صنعت و استفاده از چرخ خیاطی صنعتی ممکن است در برخی برنامه ها مورد تأکید قرار گیرد.

دوره های طراحی لباس دامنه ساخت اولیه لباس، منسوجات، الگو سازی، خیاطی، طراحی کامپیوتری و توسعه نمونه کارها را پوشش می دهد تا طراحان احتمالی در دنیای رقابتی شانس رقابت را داشته باشند.

مزایای دوره آموزش طراحی لباس در مجتمع آموزشی فنی پیشکسوتان

 1. در کلاس‌های آموزش طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان دانشجویان بیش از 10 بار برای بازدید از شو لباس و رویدادهای طراحی مد و لباس و نمایشگاه‌های تخصصی در طول دوره خود به‌صورت گروهی با حضور استاد بازدید خواهند داشت.
 2. یک طراح مد و لباس باید دید خوبی نسبت به رنگ‌ها، اشکال و احجام داشته و از دانش نسبی و مختصر از دوخت و برش برخوردار باشد که در کلاس‌ها این بخش وجود دارد.
 3. جزوات و کتاب آموزش طراحی لباس در  مجتمع پیشکسوتان برگزیده از بین بهترین و بروزترین کتاب‌های آموزش طراحی لباس جهان به دانشجویان ارائه می‌شود.
 4. یک طراح مد ولباس الزاماً باید از بروزترین تحولات و تغییرات در دنیای مد و لباس و اخبار برندهای معتبر اطلاع داشته و جامعه خود و سلایق سنین مختلف را به‌خوبی شناخته و از نیاز و هنجارها و ذائقه آن آگاه باشد تا بتواند متناسب با نیاز و علایق آن‌ها مدهای زیبا و مورد پسندی را ارائه دهد.
 5. اساتید مجرب و با سابقه
 6. ارائه مدرک بین‌المللی سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای تنها مدرک قابل ارائه به سفارت‌خانه‌ها و با قابلیت اخذ مجوز کسب‌وکار و اعطای وام خوداشتغالی از طرف وازرت کار، رفاه و تعاون
 7. آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتان اولین و پیشروترین آموزشگاه در شمال تهران

 

اطلاعات ضروری در خصوص آموزش طراحی لباس

آموزش طراحی لباس-نرم افزار-آموزشگاه پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس-آموزشگاه پیشکسوتان

طراحان لباس طرح های مد و فشن را ترسیم می کنند، طرح ها و مفاهیم را به نرم افزارهای رایانه ای مخصوص انتقال می دهند و نمونه هایی از لباس را نیز برای ارائه می دوزند. کسانی که در یک برنامه آموزش طراحی لباس و در مرحله ی طراحی مد ثبت نام می کنند، یاد می گیرند که در تیم هایی با سایر متخصصان مد کار کنند و محصولاتی زیبا و مطلوب و مرسوم مد روز را در زمینه ی لباس تولید کنند. با آموزش طراحی لباس، آنها همچنین با استفاده از برنامه نویسی به کمک رایانه و طراحی گرافیک با نرم افزارهایی مانند Adobe Illustrator ، Photoshop و CorelDRAW کار خود را با سهولت بیشتری به انجام خواهند رساند. هنرجویان دوره های آموزش طراحی لباس می توانند جهت کسب تجربیات عملی بیشتر به دنبال فرصت های کارآموزی و دستیاری باشند. این موارد، ایجاد کننده ی موقعیت ها و فرصت هایی مشاهداتی، عملی و تجربی در زمینه ی اطلاعاتی است که پیش تر به صورت تئوری دریافت نموده اند.
افرادی که تمایل دارند دانسته های خود را در آموزش الگوی لباس کاربردی سازند و در کار خود حرفه ای شوند لازم است چنین دوره های عملی و تجربی را جدی بگیرند و مهم تلقی کنند. پیشکسوتان و حرفه ای ها می دانند آموزش طراحی لباس، رشته ای حرفه ای و هنری است که قناعت به دانش تئوری آن چندان کاربردی نخواهد بود.

 

آموزش طراحی لباسپیش زمینه هایی برای آموزش طراحی لباس به صورت آکادمیک

مانند هر رشته ی دانشگاهی دیگر، برای تحصیل در این رشته نیز داشتن مدرک دبیرستان یا مدرکی معادل آن نیاز است. این رشته کاملا قوانین سایر رشته های دانشگاهی را دارد. ضمنا چنان که پیش تر نیز گفته شد، الزاماتی عملی و تجربی دارد که آن را نیازمند گذراندن واحدهای عملی و کارگاهی می سازد. ضمن واحدهای اصلی، دانشجویان معمولا کارگاه هایی را نیز به صورت فوق برنامه می گذرانند.
کارفرمایان معمولا ترجیح می دهند طراحان لباسی را استخدام کنند که بیش از سه سال تجربه دارند و یا دارای مدرک کاردانی 2 ساله یا کارشناسی 4 ساله در آموزش طراحی لباس هستند. بنابراین چنانچه تجربه ی کافی ندارید، کسب مهارت و تجربه را دراولویت قرار دهید.

طراحی لباس یکی از هنرهایی است که در آن هنرمندان و طراحان ایده‌های خود را روی قسمت‌های مختلف اندام در دنیای واقعی و برای طراحی پوشش افراد پیاده‌سازی می‌کنند. آموزش طراحی لباس فرایندی بسیار دقیق و کامل و البته بسیار هیجان انگیز  است. این فرایند از انتخاب یک طرح برای لباس آغاز می‌‌شود و تا پایان مراحل دوخت و آماده شدن آن جهت ارائه دادن ادامه پیدا می‌‌کند. امروزه صنعت مد و لباس یکی از مهم‌ترین صنایع در زندگی لوکس بشر محسوب می‌شود و بسیاری از کشورها مانند ترکیه، ایتالیا،فرانسه، انگلیس، امریکا و ….سرمایه بسیاری را به این صنعت اختصاص داده‌اند.

کلاس طراحی لباس

اولین گام برای افراد مبتدی است که قصد دارند وارد رشته طراحی و دوخت لباس شوند. این کلاس ها از سطح مبتدی تا پیشرفته را شامل شده و بسیار مفرح می باشد. پس از اینکه شما کلاس طراحی لباس صفر تا صد را پشت سر گذاشتید، می توانید به صورت خود اشتغالی وارد صنعت مد و فشن شوید. این رشته در حال حاضر یکی از رشته های پرطرفدار در جهان محسوب می شود زیرا آینده شغلی آن خوب می باشد.

 • استفاده از ابزار های با کیفیت و کاربردی

در کلاس طراحی لباس لازم است تا انواع لوازم مورد نیاز برای خیاطی و طراحی معرفی شوند و چگونگی استفاده از انها شرح داده شود. در کلاس طراحی لباس شما به ابزارهایی مثل آبرنگ،گواش، دفتر طراحی A3 ، مارکر و مدادرنگی نیاز دارید. هر اندازه شما از برند های مطرح و با کیفیت برای انتخاب لوازم طراحی لباس استفاده نمایید، نتیجه بهتری در طراحی لباس بر روی کاغذ و در نتیجه طراحی الگو و پیاده سازی ان بر روی لباس مشاهده خواهید کرد.

 • طراحی الگو:

برای اینکه بتوانید در طراحی لباس خود، کیفیت قابل قبولی ارائه نمایید، در گام اول باید قادر باشید تا الگو دقیقی ایجاد کنید. اگر الگو دقیقا بر اساس ایده ذهنی، اندازه مانکن و در نظر گرفتن نوع پارچه باشد، می تواند تاثیر بسزایی در خروجی فعالیت شما داشته باشد. طراحی الگو بی نقص اولین آموزش در کلاس طراحی لباس می باشد.

 • دانش ومهارت کافی استاد

یکی از گزینه هایی که در کلاس طراحی لباس . انتخاب ان مهم می باشد، میزان دانش و سابقه استاد است. هر اندازه استاد مربوطه در زمینه طراحی لباس دانش بیشتری داشته باشد و میزان مطالعات فرعی وی در این حیطه بیشتر باشد، راحت تر می تواند ایده و تکنیک های لازم را به شما آموزش دهد. البته باید در نظر داشته باشید که در کلاس های طراحی لباس، لازم است تا شما دارای پیش زمینه نقاشی نیز باشید. هر اندازه نسبت به این هنر احاطه بیشتری داشته باشید، راحت تر می توانید ایده ها و طرح های ذهنی خود را پیاده سازی کنید.

 • در نظر گرفتن تکنیک ها و موارد تاثیر گذار در دنیای مد

اگر مایل هستید تا از کلاس طراحی لباس خود بیشترین بهره را ببرید، لازم است تا به دنیای مد و فشن بسیار توجه کنید. عوامل تاثیر گذار در این صنعت و روش های طراحی لباس از جمله مواردی است که با استفاده از تجربه اساتید بزرگ می توانید بر آنها تسلط داشته باشید. در نظر داشته باشید که رشته طراحی لباس یک رشته کاملا رقابتی است. هر اندازه تخصص و مهارت شما در این رشته بیشتر باشد، خروجی کار شما نیز بهتر خواهد بود. لذا باید از کلاس طراحی لباس به عنوان افزایش دهنده مجموعه تکنیک های خود استفاده نمایید.

 • تجربه و الهام گرفتن از طبیعت

در یک کلاس طراحی لباس لازم است تا مجموعه تکنیک های مربوط به طراحی لباس عنوان شوند. در نظر داشته باشید که برخی از طراحان لباس، تنها طرح های سایر افراد را کپی می نمایند در این شرایط ممکن است در بازار کار طرح های این دسته از افراد تایید نشوند. شما باید بتوانید در کلاس طراحی لباس، تکنیک ها را فرا بگیرید و به کمک آنها طرح ها و ایده های ذهنی خود را پیاده سازی نمایید.

 • آشنایی با خیاطی

مورد بعدی که در کلاس طراحی لباس به ان پرداخته می شود و لازم است تا با اصول اولیه آن آشنا باشید، بحث خیاطی است. طراحی لباس و خیاطی به یکدیگر وابسته هستند. بدون داشتن دانش کافی در زمینه خیاطی نمی توان یک طراح خوب شد. طراح حرفه ای باید بتواند با توجه به نوع پارچه و تکنیک های دوخت، طراحی مناسبی انجام دهد.

اگر به طراحی لباس و دنبال کردن این رشته به شکل حرفه ای علاقه مند هستید، شرکت در کلاس های طراحی لباس و کسب تجربه و دانش زیر نظر اساتید این حرفه، گامی مهم و ضروری است. اما در یک کلاس طراحی لباس چه می آموزیم؟ به بیان دیگر، با شرکت در کلاس های طراحی لباس چه مهارت هایی به ما اضافه می شود؟ ما در این مقاله تلاش می کنیم تا با قرار دادن این اطلاعات در اختیار شما، به شما کمک کنیم شناخت شما از این رشته افزایش پیدا کند و با دید بهتری در کلاس های طراحی لباس شرکت کنید.

کلاس طراحی لباس

در کلاس طراحی لباس با چه نکاتی آشنا می شویم:

طراحی لباس یک هنر و مهارت  بسیار گسترده ای است که هر بخش آن می تواند خود به تنهایی یک رشته آموزشی باشد اما معمولا در یک دوره طراحی لباس جامع به موارد زیر پرداخته می شود:

 • نحوه طراحی فیگور: در این بخش از کلاس طراحی لباس، مواردی همچون آشنایی با طراحی بخش های مختلف اندام، چگونگی چرخش مانکن ،مانکن ایستاده،مانکن نشسته، مانکن خطی ، مانکن کت واک و … آموزش داده می شود.
 • اصول و قواعد هنر های تجسمی: در تکنیک مذکور در کلاس طراحی لباس، تکنیک های روانشناسی رنگ، آشنایی با ترکیب رنگ ها ، تنالیته رنگ ها، تقسیم بندی های آن، باورهای رنگی،پاساژهای رنگی و .. تدریس می گردد.
 • چگونگی طراحی: در این تکنیک روش های طراحی،ترسم انواع مانکن و نکات دوخت بر روی مانکن آموزش داده خواهد شد.
 • آشنایی با یقه: یکی از مواد مورد در دوره ها و کلاس طراحی لباس، این مورد است که هنرجو با انواع یقه ها آشنا باشد. در همین راستا شناخت انواع یقه ها و شرایط دوخت آن متناسب با اندام مانکن و نوع لباس بسیار مهم می باشد.
 • جنسیت سازی در طراحی لباس: یکی از بخش های مهم و بسیار معروف در کلاس طراحی لباس ، آشنایی با جنسیت سازی لباس است. در همین راستا شناخت پارچه های مختلف از جمله چرم، ساتن، گیپور،جنسیت سازی جین، لمه، جنسیت سازی حریر،جنسیت سازی فلز،جنسیت سازی هلوگرام،ورنی ،جنسیت پوست ماری، … و استفاده از آنها در مکان های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است.در آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتان کامل ترین مبحث در جنسیت سازی ارائه می شود و کلیه جنسیت ها در دوره طراحی لباس پیشکسوتان آموزش داده می شود.
 • آشنایی با سبک های طراحی لباس : هر کشور با توجه به نوع فرهنگ و آداب و رسوب آن، سبک مختلفی در طراحی لباس ها را می پسندد. در همین راستا یک طراح خوب لازم است تا با انواع سبک ها آشنایی داشته باشد.
 • آموزش تکنیک های کالکشن سازی: یک طراح لباس لازم است تا انواع روش های کالکشن سازی، انجام استایلینگ، تهیه آلبوم ،پرتفولیو و .. را مطلع باشد.

مدرک کارشناسی آموزش طراحی لباس

در سطح کارشناسی در دوره های آکادمیک آموزش طراحی لباس، دوره هایی پیشرفته در زمینه ی طراحی لباس، آنالیز و طراحی مد ارائه می گردد. هر یک از این دوره ها به خودی خود بسیار گسترده است. دانشجویان، تولید لباس مبتکرانه و خلاقانه و چگونگی انتقال طرح های دستی به برنامه های رایانه ای را یاد می گیرند. پس از طی این دوره ی آموزش طراحی لباس، دانشجویان دارنده ی مجموعه ای حرفه ای از نمونه کارهای تهیه شده خواهند بود. مهارت ها و دوره های عموما متداول در سطح کارشناسی شامل طراحی و تجزیه و تحلیل خلاق، طراحی مد و لباس به کمک رایانه، تولید پوشاک و منسوجات، تئوری رنگ و طراحی، بازاریابی مد و تجارت و همچنین خیاطی صنعتی است.

هم نیازیِ هنرها در آموزش طراحی لباس

در این برنامه آموزشی، اصول رنگ، تولید لباس، طراحی و ساخت پارچه به دانشجویان و هنرجویان آموزش داده می شود. اگرچه ممکن است برخی از کارفرمایان به طراحانی با بیش از دو سال آموزش طراحی لباس نیاز داشته باشند، مدرک کاردانی آموزش طراحی لباس نیز برای برخی از سمت های سطح ورودی کافی است. دوره های بسیاری در کارگاه های آموزش طراحی لباس ارائه می شود که به دانشجویان امکان می دهد با برنامه های نرم افزاری استاندارد صنعتی و ابزار طراحی استفاده کنند. این دوره ها در حالت کلی معمولا شامل طراحی مد و لباس، دوخت لباس، هارمونی رنگ، روند صنعت مد و لباس، تزئینات لباس و پیش طراحی الگوی لباس است.

آموزش طراحی لباس آنلاین چه امتیازاتی دارد؟

امروزه آموزش آنلاین در حوزه های مختلف، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. بسیاری از کسب و کار ها به صورت آنلاین اداره می شوند و بسیاری از کلاس های آموزشی نیز به صورت آنلاین برگزار می شوند. آموزش طراحی لباس نیز از این جریان مستثنی نیست.

فرصت های شغلی و آموزشی بسیار زیادی، در سطوح مختلف، برای طراحان لباس و دوستداران این رشته جذاب و پولساز به وجود آمده است و ارتباطات میان طراحان لباس مطرح در سراسر جهان به امری آسان و راحت تبدیل شده است.

آموزش طراحی لباس بصورت دوره طراحی لباس و یا کلاس طراحی لباس بصورت آنلاین یا حضوری به کمک برقراری ارتباط با اساتید در کشورهای مختلف دنیا، این فرصت را برای علاقمندان دوره طراح لباس فراهم آورده است که به دهکده جهانی طراحان مد متصل شوند، از تغییرات روز دنیا در رشته ی خود با خبر شده و تکنیک های بسیار زیادی را فرا بگیرند.

قابل تصور است که هر یک از این دوره ها و مهارت ها در آموزش طراحی لباس می تواند تا چه حد گسترده و جامع باشد و دانشجویان با گذارندن هر یک از ان ها تا چه حد زیادی می توانند سطح دانش و مهارت خود را ارتقا داده و اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند.

مزایای آموزش طراحی لباس آنلاین، از تفاوت ها و شباهت های دوره های آنلاین و کلاس های حضوری صحبت کنیم

شرکت در دوره های مجازی آموزش آنلاین: آری یا خیر؟

آموزش طراحی لباس پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس

شرکت در کلاس های آموزش طراحی لباس آنلاین چه امتیازاتی دارد؟

1. افزایش میزان خلاقیت و ظهور ایده های جدید در دوره آنلاین طراحی لباس:

به عنوان طراحی لباس، باید بدانید که داشتن خلاقیت و ایده های جدید برای موفقیت در صنعت مد، امری ضروری است. یکی از روش ها برای گرفتن ایده های جدید، تماشای ویدیو های آموزشی طراحان لباس در نقاط مختلف دنیا است. آموزش آنلاین طراحی لباس نیز به شما کمک می کند تا با تمرین و تمرکز بر مدل ها و تکنیک های جدید، طرح های جدیدی را خلق کنید و بدین شکل، همواره حرفی برای گفتن داشته باشید.

3. امکان شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس در هر ساعت از شبانه روز:

شرکت در دوره های آموزشی مستلزم اختصاص دادن بخشی از زمان مفید ما است. معمولا چنین شرایطی برای تمامی افراد وجود ندارد و بسیاری از ما نمی توانیم کار تمام وقت خود را برای ساعاتی خالی کنیم تا در یک دوره ی آموزشی شرکت کنیم. از طرفی بحث ترافیک و طول مسیر نیز یک مسئه مهم است که باید در نظر گرفته شود، یکی از مهمترین مزایای شرکت در دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین، امکان شرکت در آن ها در اکثر ساعات شبانه روز است. اگر بخشهایی از دوره طراحی مد ولباس به صورت آنلاین برگزار شود، به شما این فرصت را میدهد که در هر ساعت از روز که تمرکز و زمان کافی را برای آموزش خود در اختیار دارید را انتخاب کرده ، در دوره آنلاین طراحی لباس شرکت کنید و بدین ترتیب بر روی ارتقای توانمندی های خود سرمایه گذاری کنید.

2. امکان شرکت در دوره های آموزش آنلاین بین المللی طراحی لباس:

شرکت در دوره های آموزش بین المللی معمولا چالش های خاص خودش را دارد. دریافت قبولی برای شرکت در دوره، تامین هزینه ی سفر، دریافت ویزا و دشواری های مسافرت، از جمله چالش هایی هستند که برای شرکت در دوره های بین المللی آموزش طراحی لباس باید به جان بخرید. با این حال، شرکت در دوره های آموزش آنلاین طراحی لباس ، چه به صورت بین المللی و چه به صورت داخلی، بسیاری از هزینه ها و دشواری های فوق الذکر را ندارد.

با شرکت در این دوره ها شما می توانید بسیار راحت تر، با اساتید بین المللی در رشته طراحی لباس آشنا شوید، از تجربیات آنها بهره ببرید و دانش خود را ارتقا دهید. بررسی طرح هایتان توسط اساتید مجرب از کشورها و فرهنگ های مختلف همچنین می تواند به غنای طرح های شما کمک کند و سطح کاریتان را ارتقا ببخشد.

دوره های آموزش آنلاین طراحی لباس

آموزش آنلاین طراحی لباس

دوره های آموزش آنلاین طراحی لباس و دوره های حضوری آموزش طراحی لباس هر کدام امتیاز ها ی خاص خودشان را دارند و در نهایت تصمیم اصلی را شما باید بگیرید. شما باید با توجه به نیاز، توانایی، امکانات و محدودیت های خود، شرایط را به خوبی بسنجند و از میان دوره های حضوری و یا دوره های آنلاین طراحی لباس در آموزشگاه پیشکسوتان می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که بیشتری بهره وری و بازدهی را برای شما داشته باشد. اما در هر حالت ما بهترین کیفیت آموزشی را به شما ارائه خواهیم داد.

امروزه آموزش آنلاین طراحی لباس، بازار داغی دارد و به جرات می توان عنوان نمود که مد و طراحی لباس دارای عرصه بدون رقابتی است. برای موفقیت در این رشته داشتن خلاقیت، پشتکار و تکرار بسیار مهم می باشد. بازار فشن و طراحی لباس هیچگاه اشباع و تکراری نخواهد شد. این رشته امروزه طرفداران بسیاری در داخل و خارج از کشور دارد.

مزایای شرکت در کلاس آنلاین طراحی لباس

 • فرصت همکاری بین المللی: امکان ایجاد فرصت هایی برای همکاری های بین المللی با طراحان مطرح در سراسر دنیا
 • کنترل بر روی مباحث ارائه شده: با شرکت در دوره های آموزش آنلاین طراحی لباس ، شما با کنترل بیشتری، عناوین آموزشی وسرفصل ها را انتخاب می کنید. شما می توانید تنها در دوره هایی که مد نظرتان هستند، شرکت کنید و یا در صورت عدم رضایت از کیفیت آموزش آنلاین طراحی مد، بدون فوت وقت، جایگزین مناسب تری برای آن پیدا کنید.
 • کاهش هزینه های آموزش و افزایش کیفیت آن ها: برخی از دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین که بسیار بروز نیز هستند بر روی پلتفرم های آنلاین قرار دارند و می توانند به شما کمک کنند تا برخی از تکنیک ها را بدون هزینه های اضافه فرا بگیرید.
 • جلوگیری از اتلاف وقت: با شرکت در دوره ها آموزش طراحی لباس آنلاین شما می توانید با حذف عواملی مانند ترافیک، در زمان خود صرفه جویی کنید.
مزایای آموزش طراحی لباس آنلاین - پیشکسوتان

ما در این سری از مقالات تلاش می کنیم تا شاخص ترین و مهم ترین موضوعاتی که در پکیج آموزش طراحی لباس، ارائه می شوند را معرفی کنیم. امید است که این کار به هنرجویان و مهارت آموزان کمک کند تا در صورت تمایل به ادامه ی طراحی لباس به صورت حرفه ای، با دید بهتری وارد دوره های آکادمیک این حرفه جذاب ، شاد ، پر هیاهو و پردرآمد شوند.

تفاوت ها و شباهت ها

آموزش مجازی طراحی لباس با کلاس های حضوری

دوره آنلاین طراحی لباس در آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتانکلاس های حضوری و دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین، به طور مشخص، یک هدف را دنبال می کنند: بیشترین بازدهی از زمان موجود و آموزش مفید و حداکثری. سرفصل های آموزشی، بررسی میزان پیشرفت هنرجویان و همچنین رسیدگی به آن ها در هر دو شکل از کلاس دنبال می شود. آنچه این دو نوع از کلاس را با یکدیگر متمایز می کند، تکنیک هایی است که برای آموزش و همچنین بررسی عملکرد هنرجویان، مورد استفاده قرار می گیرد. در دوره های آموزش حضوری، هنرجویان می توانند به صورت حضوری طرح های خود را ارائه دهند و رفع اشکال کنند. این رسیدگی در دوره های آموزش طراحی لباس آنلاین با کمک فیلمبرداری از مراحل طراحی، تایم لپس و یا جلسات آنلاین و خصوصی میان استاد و هنرجو با کمیت و کیفیت بالا نیز امکان پذیر است.

طرح درسی ارائه شده در دوره آنلاین آموزش طراحی لباس در آموزشگاه پیشکسوتان بین المللی بوده و مخصوصا مباحث خلاقیت و اسایلینگ آموزشگاه پیشکسوتان درکشور منحصر بفرد می باشد.

در پایان کلاس مجازی طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان مدرک سازمان آموزش فنی وحرفه ای طراحی لباس که تنها مدرک بین المللی طراحی لباس می باشد به دانشجویان اعطا می شود. مدرک فنی وحرفه ای طراحی لباس در 186 کشور جهان شناخته شده و اعتبار دارد و تنها مدرک قابل استفاده برای مهاجرت است.

آموزشگاه پیشکسوتان با 3 دهه تجربه ارائه خدمات یادگیری و سابقه 10 ساله در برگزاری کلاس های آنلاین و مجازی از قدرتمند ترین سامانه آموزش مجازی دنیا بهره می برد.

کلاس آنلاین طراحی لباس آمورشگاه پیشکسوتان بصورت برخط برگزار شده و اساتید کلاس بصورت همزمان با تصویر و صدا و ارتباط دوسویه با دانشجویان ارتباط برقرار کرده و همچنین در سامانه آموزش مجازی طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان دانشجویان نیز هم در محیط چت سامانه و هم بصورت تصویری و صوتی با هم ارتباط داشته و کاملا حس حضور در کلاس را تجربه می کنند.

آموزش طراحی لباس آنلاین

آموزش طراحی لباس با  مدرک بین المللی

خوب در اینجا می توانیم بعضی از مزایای مدرک بین المللی طراحی لباس که از طرف سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور صادر می شود را با هم مرور کنیم

مدرک بین المللی طراحی لباس فنی وحرفه ای قابل ترجمه رسمی بوده و در تمامی کشورهایی که عضور ILO (سازمان جهانی کار) هستند اعتبار دارد.

مدرک بین المللی طراحی لباس سازمان آموزش فنی و حرفه ای نزد شرکتها و موسسات خصوصی و دولتی مختلف بسیار شناخته شده بوده و جهت جذب نیروی کار در اولویت سازمان های قرار دارد.

با مدرک بین المللی طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان دانشجو می تواند اقدام به اخذ وام خود اشتغالی تا سقف 250 میلیون تومان نماید.

مدرک بین المللی طراحی لباس که جزو معتبرترین مدارک بین المللی جهان است دارای کد 15 رقمی ایسکو که کد شناسایی مشاغل در دنیا محسوب می شود می باشد.

طراحی الگو و پیچیدگی های آن کلاس طراحی لباس

در کلاس طراحی لباس، هنرجویان در خصوص طراحی و پیاده سازی الگو برای مدل های مختلف و بر روی پارچه های متفاوت، مانند تور، ساتن و کتان، آموزش می بینند. به منظور کاهش هزینه های تولید و افزایش بازدهی، یک طراح لباس باید بتواند با کمترین میزان دور ریز پارچه، لباس خود را طراحی کند. این مهم به هنگام طراحی الگو و پیاده سازی آن بر روی پارچه محقق می شود و در واقع تکنیکی است که در یک کلاس طراحی لباس نیز به هنرجویان آموزش داده می شود.

آشنایی و تمرین با چرخ خیاطی صنعتی در کلاس طراحی لباس

چرخ خیاطی صنعتی با چرخ خیاطی خانگی تفاوت های بسیار زیادی دارد. چرخ خیاطی های صنعتی می توانند یک درز را در عرض چند ثانیه بدوزند. سرعت بالای این چرخ ها، ممکن است در ابتدا برای طراحان لباس تازه کار، ترسناک و چالش برانگیز باشد. با کمی تمرین و صبر، شما می توانید به راحتی سرعت چرخ صنعتی را کنترل کنید و کارهای با کیفیتی را ارائه دهید. آشنایی و کار کردن با چرخ خیاطی صنعتی یکی دیگر از مواردی است که معمولا با شرکت در کلاس طراحی لباس، در آن تجربه کسب خواهید کرد.

تدوین طرح در کلاس طراحی لباس

در هر سطحی که به طراحی لباس بپردازید، رعایت یک نکته بسیار ضروری است: تدوین و ویرایش طرح. برای طراحی یک لباس، شما با مشتری، سرپرست تیم و یا شرکت تولیدی در تماس هستید. یک طرح به مرور زمان و با توجه به ایده ی طراح لباس، مشتری ها و هم تیمی های شما کامل می شود. شما باید بتوانید طرح لباس خود را به گونه ای پیاده سازی کنید که در مراحل مختلف کامل شود و ایجاد تغییرات در یک بخش، به منزله ی دوباره کاری در آن بخش نباشد. طراحی لباس امری زمان بر است و با یادگیری تکنیک های لازم در دوره طراحی لباس، شما می توانید با صرفه جویی در زمان و هزینه، طرحی بهینه و جذاب را ارائه دهید.

همچنین ضرورت دارد مهارت آموزان پس از گذارندن دوره طراحی لباس خود مدرک بین المللی طراحی لباس را دریافت کنند و همانطور که می دانیم مدرک فنی و حرفه ای طراحی لباس در 186 کشور اعتبار داشته و بعنوان یک مدرک معتبر و مدرک بین المللی طراحی لباس شناخته می شود.
آموزش طراحی لباس مجتمع فنی آموزشی پیشکسوتان

یک تیتر از آموزش های اصلی که در یک دوره آموزش طراحی لباس مورد بررسی است :

جزییات طرحی که برای طراحی است:

 • طراح یقه و گردن
 • طول, شکل و جزییات آستین
 • شکل و طول دامن

طراحی لباس عمدتا به دو دسته تقسیم میشود

1.طراحی لباس مجلسی
2.طراحی لباس روزمره

طراحی لباس مجلسی برای افراد خاص و عموما مجالسی خاص در نظر گرفته میشود و آناتومی بدن فرد در آن تاثیر ویژه ای میگذارد.

لباس های روزمره  به صورت استاندارد طراحی و عمدتا بنا به چند دلیل به صورت اختصاصی مورد طراحی قرار نمیگیرند.

الگوسازی، پلی میان طرح اولیه و تولید نهایی
پکیج آموزش طراحی لباس

پکیج آموزش طراحی لباس

اگر شما هم از علاقمندان دنیای پر زرق و برق و صنعت پولساز فشن و طراحی لباس هستید، در این صورت تحصیل به شکل آکادمیک و رسمی در رشته ی طراحی لباس ممکن است یکی از هدفها و دغدغه های مهم شما باشد. در واقع دریافت یک مدرک معتبر وبین المللی رشته ی طراحی لباس می تواند با فراهم آوردن مهارت ، اطلاعات، تجربه و دانش کافی، به شما کمک کند تا راحت تر به دنیای پرهیاهوی طراحی لباس وارد شوید. در این راستا، ممکن است آموزشگاه ها، دانشگاه ها و مدارس مد مختلف گزینه های متفاوتی را در اختیار شما قرار دهند. در این راستا و در این مقاله ، ما نیز به معرفی پکیج آموزش طراحی لباس، که یک مجموعه ی کامل از سرفصل های شاخص و مهمی است که در دوره طراحی لباس طی می کنید را به شما معرفی خواهیم کرد. این مجموعه شامل درس هایی در زمینه ی طراحی لباس، ساختار پارچه، تبلیغ و فروش طرح ها و تکمیل ایده های اورجینال،جنسیت سازی، استالینگ،ترسیم مانکن خطی، مانکن نشسته ، روانشناسی رنگ تخصصی لباس، تدابیر خطی، رفع عیوب اندامی ، طراحی کفش، پارچه شناسی و غیره است و هنرجویان و مهارت آموزان رشته طراحی لباس در خلال این طرح درس می توانند با پروسه های متنوع طراحی لباس آشنا شوند. هنرجویان با طی کردن دوره های پکیج آموزش طراحی لباس، با نحوه ی آماده سازی هسته ی طرح، پیاده سازی طرح با توجه به ساختار پارچه و همچنین تکنیک های لازم برای پیش بینی نیاز بازار آشنا می شوند. پس از گذراندن موفق پکیج آموزش طراحی لباس، هنرجویان می توانند با دانش، تجربه و آمادگی کافی جذب بازار کار شوند.

الگو سازی در پکیج آموزش طراحی لباس

الگوسازی یکی از پایه ای ترین و مهم ترین دروسی است که در دوره های آکادمیک طراحی لباس ارائه می شود. طراحی الگو و پیاده سازی آن بر روی پارچه، در واقع هنر شکل دادن پارچه با کمک منحنی های هندسی است به گونه ای که بتواند شکل کلی بدن انسان را دنبال کند. در دوره طراحی لباس الگوسازی در واقع پلی مهم میان ایده ی اولیه ی لباس و تولید آن به شمار می آید. برای الگوسازی، هنرجویان باید از شکل ها، طرح ها و فرمول های مختلف به گونه ای استفاده کنند تا در نهایت بتوانند ایده ی اصلی را در سایز های مختلف بر روی پارچه پیاده سازی کنند. الگوسازی روشی است که در خط تولید های بزرگ تولید پوشاک اهمیت بسیار زیادی دارد. در دوره طراحی لباس از آنجایی که الگو می تواند بارها مورد استفاده قرار بگیرد، طراحی دقیق و اصولی آن می تواند ضمن کاهش ضرر خط تولید، در صرفه جویی زمان نیز بسیار کمک کند. الگوسازی معمولا در سال اول دوره های آکادمیک طراحی لباس تدریس می شود. در درس الگوسازی هنرجویان با تکنیک های مختلف الگوسازی بر روی پارچه آشنا می شوند و فرمول های لازم برای طراحی اصولی الگوها را به خوبی فرا می گیرند. این اطلاعات در قالب یکی از سرفصل های مهم، در پکیج آموزش طراحی لباس قرار دارد و در اختیار هنرجویان قرار می گیرد.

سوالاتی که از ما می پرسند

1. آیا برای گذراندن دوره طراحی لباس به پیش نیازی احتیاج دارم؟

برای شروع به هیچ پیش نیازی احتیاج ندارید درس از ابتدا و از سطح مبتدی شروع میشه و تا سطح پیشرفته و تکمیلی ادامه پیدا می کنه

2.بازار کار طراحی لباس چطور است؟آیا امکان ورود به بازار کار رو دارم؟

طراحی لباس بازار کار پردآمدی در تمام دنیا و چند ساله در ایران داره

3.امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط وجود داره؟

بله بصورت اقساط میشه پرداخت کرد.مبلغ اقساط ماهیانه ۴۰۰٫۰۰۰ تومان هست

4.آیا می توانم مدرک بین المللی طراحی لباس در پایان دوره دریافت کنم؟

تنها مدرک بین المللی طراحی لباس،مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور هست مه مهر برجسته وزارت کار را داشته و در زمان ترجمه مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه رو هم می خوره و در ۱۸۶ کشور اعتبار داره

5.هزینه و‌ طول دوره طراحی لباس چقدر هست؟

هزینه دوره ۳،۴۰۰،۰۰۰ هست با امکان پرداخت اقساط برای اطلاع از شرایط دوره با شماره های ۲۲۷۰۶۹۶۶ یا ۲۲۷۰۶۹۶۷ و یا ۰۹۱۲۴۳۵۷۶۱۲ تماس بگیرید

کار با نرم افزار در کلاس طراحی لباس

امروزه متد های متفاوتی در بحث طراحی لباس وجود دارد. کاربرد نرم افزار در طراحی های بی نقص و شیک انکار ناپذیر است. به صورت کلی نرم افزار های طراحی لباس مختلفی در این حیطه وجود دارند که هر کدام قابلیت های متفاوتی دارند، در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های برخی از پرکاربدترین نرم افزارهای طراحی لباس ذکر شده است:

نرم افزار طراحی لباس جمینی

نرم افزار جمینی

در این نرم افزار طراحی لباس، طراحی و الگوسازی با دقت، سرعت و کمترین خطایی انجام می شود. معمولا برای افرادی که قصد دارند لباس هایی در حجم انبوه تولید کنند، از این نرم افزار کمک گرفته می شود. طراحان لباس از این نرم افزار کمک گرفته و الگوی مد نظر خود را وارد می کنند و بر اساس الگوی طراحی شده، انواع لباس ها را در سایز های مختلف طراحی می کنند. در این نرم افزار طراحی لباس جدول سایزی وجود دارد که با کمک آن طیف وسیعی از سایز ها تولید می شوند.

نرم افزار مارولوس

مارولوس نیز یکی دیگر انواع قدرمتند نرم افزار طراحی لباس و الگوسازی می باشد. از جمله ویژگی های منحصر بفرد نرم افزار طراحی لباس مارولوس، محیط آسان آن است. در این روش بین الگوی مجازی ایجاد شده و سایز های مد نظر به راحتی می توان همگام سازی ایجاد کرد. شما برای ان نرم افزار طراحی لباس مارولوس می توانید ویژگی های پارچه از جمله کشسانی، حریر و … را تعریف نمایید تا در پروسه الگو و طراحی نکات مربوط به هر پارچه در نظر گرفته شود.

نرم افزار طراحی لباس مارولوس
نرم افزار طراحی لباس ایلاستریتور

نرم افزار ایلاستریتور

اساس کار این نرم افزار تصویر سازی دیجیتالی می باشد. هنگام کار با این نرم افزار طراحی به شما حس فعالیت با نرم افزار های پیکسلی القا می شود. محیط کاری آن از بسیاری جهات شبیه به فتوشاپ است. البته کاربرد ایلاستریتور به صورت عمومی است و برای طراحی لباس حرفه ای باید از آن در کنار یک نرم افزار تخصصی بهره برد.

چرا برای موفقیت در بحث طراحی لباس نیاز به دوره می باشد

همانگونه که در بالا عنوان شد، در بحث آکادمیک تنها قوانین و اصول این رشته آموزش داده می شود و تجربه و مهارت تنها با آموزش نکات به دست می آید که این موارد را می توان در کلاس های تخصصی نزد اساتید مجرب فرا گرفت. به طور مثال کار با چرخ خیاطی که یک بحث به ظاهر پیش پا افتاده است اما برای طراحی لباس ها بسیار مهم است. تفاوت هایی که بین چرخ خیاطی معمولی و صنعتی وجود دارد، برای افراد تازه کار یک چالش بزرگ است. این موارد در کلاس های آموزشی با ریزترین جزئیات آموزش داده می شود.

یکی دیگر از مواردی که در مد فشن و لباس حتما نیاز به کلاس دارد، بحث الگوسازی است. در تئوری این مورد ممکن است سخت نباشد اما اینکه شما بتوانید به انواع مختلف پارچه با توجه به ویژگی های آنان فرم مخصوص خود را بدهید، نیاز به تکنیک خاصی دارد که در کلاس ها و دوره های مخصوص آموزش داده می شود.

جنسیت سازی در طراحی لباس- نیلوفر قربانی- آموزشگاه پیشکسوتان

لباس عروس کیت میدلتون

لباس عروس کیت میدلتون

معروف ترین لباس عروس طراحی شده توسط الکساندر مک کویین و سارا بورتن، لباس عروسی کیت میدلتون عروس خانواده ی سلطنتی انگلیس بود که با جزئیات بسیار ظریفی به زیبایی طراحی شده بود. از آنجایی که قدم اول در ساخت این لباس دست دوز، طراحی لباس عروس با مداد رنگی بود، بدون شک طراحان می بایست از تکنیک های مخصوصی برای نشان دادن هر بخش از لباس استفاده می کردند تا بتوانند نظر خانواده سلطنتی را به خود جلب کنند. ما در این مقاله به بررسی تکنیک های لازم در آموزش طراحی لباس عروس با مداد رنگی خواهیم پرداخت.

با آموزش های گام به گام، به شما نشان می دهیم که چگونه می توان با بازی رنگ ها بر روی کاغذ، پارچه های ابریشم و ساتن برای طراحی لباس مجلسی را به شکلی واقعی به تصویر بکشید. با دنبال کردن این آموزش شما می توانید در طراحی لباس مجلسی با مداد رنگی تبحر زیادی کسب کنید و طرح های بسیار خاص و محبوبی را خلق کنید.

اطلاعات چشم انداز درآمد و شغل با آموزش طراحی لباس

 

دفتر آمار کار (BLS) داده های خاصی را برای طراحان لباس در اختیار ندارد، اما گزارشی ارائه داده است که پیش¬ بینی می کند طراحان از انواع و سطوح مختلف آموزش طراحی لباس، شاهد رشد 3 درصدی شغلی از سال 2014 تا 2024 خواهند بود. دفتر BLS همچنین در ماه مه 2015سال اظهار داشت که کارشناسان طراحی لباس درآمد سالانه 63.670 دلار را بدست می آورند و استخدام عمده ی آنان در شهرهای نیویورک و کالیفرنیا صورت می گیرد.
این آماری کلی و میانگین است که می تواند برای سایر کشورها در زمینه ی درآمدزایی طراحی لباس و آموزش طراحی لباس تصور شود. اما عناصر دیگری در کاهش یا افزایش این آمار در هر کشور تعیین کننده است که از جمله ی آن ها می توان به پیشرفته یا در حال توسعه بودن کشور مورد نظر، سطح پیشرفت و اهمیت صنعت حرفه ای لباس، حوزه های هنری مرتبط با آن، آموزش دیزاین لباس و نیز وضعیت معیشت مردم و سطح رفاه اقتصادی اشاره نمود.

یکی از چالش های بزرگ در طراحی لباس، پیاده سازی طرح اولیه ی لباس های عروس است. طراحی لباس های عروس به واسطه ی رنگ روشن پارچه در کنار جزئیات بسیار زیادی که با رنگ های روشن بر روی این زمینه ی سفید قرار می گیرند، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال، یکی از معروف ترین لباس های عروس طراحی شده توسط الکساندر مک کویین و سارا بورتن، لباس عروسی کیت میدلتون عروس خانواده ی سلطنتی انگلیس بود که با جزئیات بسیار ظریفی به زیبایی طراحی شده بود. این لباس دست دوز از یک بخش اصلی با یقه ی هفت و آستین توری بلند از جنس دنباله ی لباس تشکیل شده بود. گل دوزی های توری این لباس بسیار ظریف بودند. دامن این لباس نیز از جنس ساتن گازار عاجی رنگ بود که در ترکیب با تور استفاده شده در بخش بالا تنه، طراحی شده بود. از آنجایی که قدم اول در ساخت این لباس دست دوز، طراحی لباس عروس با مداد رنگی بود، بدون شک طراحان می بایست از تکنیک های مخصوصی برای نشان دادن هر بخش از لباس استفاده می کردند تا بتوانند نظر خانواده سلطنتی را به خود جلب کنند. ما در این مقاله به بررسی تکنیک های لازم در طراحی لباس عروس با مداد رنگی خواهیم پرداخت.

[button title=”برای مطالعه ادامه مقاله کلیک کنید” link=”https://www.pishkesvatan.org/%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3/” target=”_blank” align=”” icon=”” icon_position=”” color=”red” font_color=”” size=”3″ full_width=”” class=”” download=”” rel=”” onclick=””]

آموزش طراحی لباس-چند طرح مختلف-آموزشگاه پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس-آموزشگاه پیشکسوتان

گزینه های ادامه ی تحصیل در آموزش طراحی لباس

سایر انجمن های این چنینی در هر کشور بسته به سطح پیشرفت آن کشور در زمینه ی مد و لباس و آموزش طراحی لباس و نیز گستردگی حوزه های آن، فعالیت های مخصوص به خود را دارند. به طور کلی این حوزه در سطح جهانی بسیار گسترده و پویاست.
آموزش دیزاین لباس در سطح دستیاری یا کارشناسی راهی بسیار خوب برای طراحان مشتاق حوزه ی لباس است تا بتوانند دانش لازم را برای کار در این زمینه کسب کنند. هم نیازیِ خلاقیت و مهارت های فنی و برقراری تعادل میان آن ها برای طراحان لباس امری بس ضروری است.

انجمن های طراحی مد و لباس و آموزش رسم و الگوی لباس در هر کشوری به فعالیت مشغول هستند. برای مثال انجمن (NAFAD)، یک انجمن ملی طراحان مد و تزئینات در نیجریه، همایش های ملی و کارگاه های اطلاع رسانی را برای انواع طراحان مد برگزار می کند. در کنفرانس های مرتبط با آموزش طراحی لباس، طراحان با روند صنعت، تولید لباس، تکنیک های بازاریابی و سایر مفاهیم که برای صنعت طراحی مد ضروری هستند، آشنا می شوند. بیشتر کنفرانس ها و کارگاه ها دارای سخنرانان مهمان هستند که از طراحان حرفه ای بعضا بین المللی می باشند.

مراکز آکادمیکی که برنامه های آموزش دیزاین لباس را ارائه می دهند، ممکن است میزبان کارگاه ها یا سمینارهایی از طریق بخش طراحیشان باشند. این کارگاه ها در آموزش طراحی لباس می توانند به صورت چند ساعته یا چند روزه برگزار شوند. برخی دانشکده ها کارگاه های طراحی را در طول ماه های تابستانی به صورت یک فوق برنامه ارائه می دهند؛ اما با این حال استقبال از آن ها خصوصا از سوی هنرجویانی که به حرفه ای شدن در آموزش طراحی لباس اهمیت می دهند و جویای منحصر به فرد بودن در زمینه ی شغلی خود هستند، بسیار و چشمگیر است.

آموزش طراحی لباس-اجرای مد روز-آموزشگاه پیشکسوتان

آموزش طراحی لباس-آموزشگاه پیشکسوتان 

Summary