مقالات

پورتفولیو خیاطی

پورتفولیو خیاطی پیشکسوتان
4.5/5 - (8 امتیاز)

با توجه به نوع طراحی هر دسته می توانیم دو نوع پورتفولیوی طراحی محصولات خاص و رزومه نمونه کارهای شخصی را تولید کنیم.  کافی است کلیه محصولاتی که تا به امروز در این زمینه تولید و طراحی نموده‌اید را در بستری مانند pdf دسته‌بندی کنید.

نمونه کار کلاس خیاطی

انواع پورتفولیو خیاطی چیست؟

پورتفولیو خیاطی خود دارای انواع و اقسام مختلفی است. بسته به آنکه رزومه شما در چه زمینه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند نمونه‌های مختلفی را به خود اختصاص دهد. برای نمونه شما می‌توانید پورتفولیو خیاطی، پورتفولیوی مد، پورتفولیوی طراحی لباس،  پورتفولیو استایل سازی و حتی پورتفولیو طراحی پارچه را نیز برای خود در نظر داشته باشید.

پورتفولیو خیاطی چیست

پورتفولیو خیاطی را می‌توانیم به عنوان شناسنامه تخصصی شما در زمینه فعالیت خیاطی معرفی کنیم. تصور کنید قصد دارید برای خرید محصولی از یک برند و یک شرکت اقدام کنید. در چنین حالتی سعی می‌کنید کلیه رزومه شرکت را مورد بررسی قرار دهید و محصولات تولید شده، رضایت خاطر مشتریان و موارد مختلف دیگر را نیز مورد بررسی قرار خواهید داد. در شاخه‌های مختلف صنعت و بیزینس برندهای مختلف دارای پورتفولیو یا تاریخچه محصولات و یا فعالیت‌های تجاری خود هستند. در این متن سعی داریم به این موضوع بپردازیم که پورتفولیو خیاطی چیست و چه مواردی را باید برای ساخت یک رزومه قوی در زمینه رشته خیاطی رعایت کنیم.  همچنین به تاثیرات وجود یک رزومه قوی در صنعت مد و فشن نیز خواهیم پرداخت.

برای آنکه با عبارت پورتفولیو خیاطی چیست بیشتر آشنا شوید باید ابتدا بدانید که کلمه پورتفولیو در لغت به معنی مجموعه فعالیت‌های انجام گرفته در گذشته است. تمام لباس‌هایی که شما در کالکشن‌های مختلف طراحی نموده‌اید و آنها را دوخته اید، تمامی لباس‌های خاصی که در بازار موجود نمی‌باشند و شما آنها را برای مشتریان خاصتان دوخته‌اید و موارد مختلف دیگر در پورتفولیو جای می‌گیرند. به کلیه مواردی که در رزومه شخصی و کاری شما جای می‌گیرند و نشان می‌دهند که شما در مدت زمان فوق چه فعالیت‌هایی را در زمینه خیاطی انجام داده‌اید، پورتفولیو خیاطی می گویند. این موضوع می‌تواند تاثیرات بسزایی در فروش محصولات برند شما ایفا کند و همچنین می‌تواند برای مهاجرت دریچه ای نو را به روی شما باز نماید.

تاثیر پورتفولیو قوی بر فروش محصول

همانطور که در ابتدای متن عنوان کردیم وجود پورتفولیو خیاطی می‌تواند به برند شما و فعالیت شما رنگ و بوی دیگری ببخشد. یکی از مزیت‌های بسیار زیادی که پورتفولیوی قوی در محیط کار می‌تواند برای شما ایجاد کند تاثیر بر فروش بیشتر محصول خواهد بود.  هرچه با برند شما خریداران و فروشندگان آشنایی بیشتری پیدا کنند احتمال خرید محصول و فروش بیشتر محصول برای آنها وجود خواهد داشت. در این حالت نه تنها برند شما به تنهایی بلکه فروش محصولتان نیز در کنار آشنایی برند، بیشتر از پیش افزایش خواهد یافت. پورتفولیو قوی می‌تواند به فروشندگان در مجاب نمودن خریداران برای خرید محصولات شما کمک شایانی نماید.

چگونه یک رزومه قوی بسازیم؟

شاید شما برای بار اول نام پورتفولیو خیاطی را می‌شنوید. در چنین حالتی نمی‌دانید که برای ساخت یک رزومه یا پورتفولیوی قوی باید چگونه اقدام کنید. در ابتدایی‌ترین قدم شما باید داستانی را برای برندتان و برای رزومه تان بیان کنید. اگر کالکشن‌ها و برند شما دارای داستانی قوی باشند می‌توانند در همان ابتدا نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کنند. در قدم بعدی بهتر است تحقیقات خود را در زمینه‌های مختلف انجام دهید و بدانید که چه برندهایی با چه سابقه‌های کاری رقیبان شما محسوب می‌شوند. همچنین در این مرحله بهتر است زمینه کاری خود را نیز تعیین کنید. ایده داشته باشید و سعی کنید بر اساس ایده‌های جدید برای طراحی لباس‌های خاص اقدام کنید و همچنین بهتر است برای طراحی این نمونه از لباس‌ها دسته‌بندی داشته باشید. دوره‌های مختلفی مانند شناسایی پارچه‌ها را بگذرانید و سعی کنید ایده‌های خودتان را به روش تصویرسازی بر روی کاغذ ایجاد نمایید.

مزایای داشتن پورتفولیو خیاطی چیست؟

هر برند و هر تولید کننده‌ای باید پورتفولیو خیاطی خود را به مشتریان و به ویژه نمایندگی‌ها ارائه دهد. از مهمترین مزایای داشتن پورتفولیو خیاطی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • افزایش میزان فروش محصولات و جلب رضایت مشتری و اعتماد آنها
  • قابلیت مهاجرت به واسطه داشتن پورتفولیوی قوی به کشورهای دیگر
  • اعتماد سازی بیشتر برای افرادی که در زمینه خیاطی و طراحی لباس تازه کار هستند.
  • ارائه نمونه کارهای بیشتر به سفارش دهندگان و الگوبرداری از نمونه‌های قبلی

این موارد در راستای شروع بیزینس و کسب و کار آسان و ساده می‌تواند به شما کمک کند و شما می‌توانید برندتان را با داشتن پورتفولیو خیاطی عالی به دیگران نیز معرفی کنید.

با چنین روشی و در نظر داشتن نکات بسیار زیادی می‌توانید یک رزومه قوی یا یک پورتفولیو خیاطی عالی را طراحی کنید و از این پس در مجموعه‌های مختلف برای معرفی خودتان و برندتان از این نمونه رزومه استفاده نمایید.

همین امروز پورتفولیو خیاطی بسازید!

با توجه به آنچه که در این متن با عنوان پورتفولیو خیاطی عنوان کردیم خوب می‌دانید که وجود یک رزومه عالی و یا یک پورتفولیوی قوی می‌تواند شما را برای رسیدن به آینده روشن راهنمایی کند. سعی کنید با توجه به نیاز خود برای ساختن یک پورتفولیو اقدام کنید. به عبارت دیگر اگر لازم است که مهاجرت کنید بهتر است پورتفولیوی قوی بر اساس نیاز کشور مقصدتان طراحی و تولید نمایید. مزیت های وجود پورتفولیوی قوی آنقدر زیاد هستند که شما با توجه به نیاز خود می‌توانید به چنین جایگاه هایی دست پیدا کنید. برای طراحی و تولید یک پورتفولیو بهتر است بدانید که شما به ایده‌های جذاب و یک داستان عالی برای شروع نیاز خواهید داشت. همچنین باید با ایده پردازی‌ نمونه لباس‌های جدیدی را تولید و به بازار عرضه نمایید. این موضوع می‌تواند در معرفی برند شما و همچنین فروش برند شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *