مقالات

دیزاین لباس

دیزاین لباس - آموزشگاه پیشکسوتان - آموزش طراحی لباس
Rate this post

شاید سال ها آرزو داشته باشید که دیزاین لباس انجام دهید. و یک سبک منحصر به فرد داشته باشید که با لباس های موجود در فروشگاه ها و بوتیک ها مطابقت نداشته باشد. به هر حال اگر تمایل داشته باشید، می توانید دیزاین لباس هایی را که خودتان طراحی کرده اید ، انجام دهید. اگرچه به نظر می رسد که دیزاین لباس کار دشواری باشد، اما اگر تمایل داشته باشید ، این کار ممکن است. به خصوص اگر بدانید دقیقا چه چیزی میخواهید و چه طور باید شروع کرد. برای  شرکت در دوره طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان می توانید کار خود را شروع کنید.

بنابراین در اینجا نکات و پیشنهادات افرادی که دیزاین لباس را انجام داده اند، آورده شده است.

 

 

جهت مشاهده زمان های برگذاری دوره طراحی لباس و کلاس طراحی لباس در مجتمع آموزشی فنی پیشکسوتان به صفحه آموزش طراحی لباس مراجعه فرمایید

  1. یاد بگیرید که برای دیزاین لباس هایی که می خواهید، خودتان اقدام به طراحی کنید.

اولین قدم برای دیزاین لباس ، دانستن مقدمات  طراحی آناتومی  است. چه در کلاس طراحی ثبت نام کنید ، چه با مطالعه کتاب ، یاد بگیرید و یا از منابع آنلاین مانند کلاس آنلاین طراحی لباس و یا فیلم استفاده کنید ، باید بتوانید ایده های دیزاین لباس خود را روی کاغذ پیاده کنید. هر روز تمرین کنید تا بتوانید طراحی و سبک طراحی خود را بیابید و به هنر ترسیم طراحی های خود ببیفزایید. باید بسیار تمرین کنید ، تمرین کنید ، تمرین کنید.

  1. بهتر است قواعدی از دوختن را برای دیزاین لباس بیاموزید.

دیزاین لباس شامل دانستن نحوه مونتاژ لباس و شناخت سبک های طراحی لباس است. بنابراین یکی از چیزهایی که لازم دارید، اگر می خواهید دیزاین لباس انجام دهید و  لباس هایی با طراحی خود درست کنید ، دانستن قواعدی در مورد  نحوه دوختن است. یک فروشگاه خیاطی آنلاین یا محلی را پیدا کنید که کلاس های خیاطی را ارائه می دهد، یا آموزش دیزاین لباس خود را با الگوهای ساده شروع کنید. همچنین با الگوبرداری و ساخت الگو مدتی وقت بگذارید ، زیرا به شما کمک می کند تا ببینید که چطور لباس ها از پارچه ها شکل می گیرند و چگونه قطعات با یکدیگر ترکیب می شوند و دیزاین لباس که مورد علاقه شما بود شکل می گیرد.

  1. خود را در مد و فشن غوطه ور کنید.

شما ممکن است بخواهید یک طراح  لباس  و طراحی مد مشهور نباشید، اما اگر می خواهید لباس هایی با طراحی خود درست کنید و دیزاین لباس انجام دهید. پس خود را دردنیای مد و فشن غوطه ور کنید و هرچه می توانید در مورد آموزش طراحی لباس یاد بگیرید ، دیدن کار های دیگران مکان خوبی برای شروع یادگیری طراحی لباس است. نمایش های مد و فشن و طراحی لباس را به صورت آنلاین تماشا کنید، در مجلات مد مشترک شوید، طراحان لباس  را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید و توجه خود را به ترند های مد و طراحی لباس جلب کنید. به یاد داشته باشید که طراحان حرفه ای مد و لباس ماه ها پیش از زمان دیزاین لباس حرفه ای، کار خود را در مجموعه خود شروع می کنند. بنابراین برای ترند های موجود در افق آینده، هوشیار باشید و در نظر بگیرید آنها را در طرح های دیزاین لباس خود بگنجانید.

  1. در همه جا به دنبال الهام باشید.

اگر دنیای مد و فشن به همان اندازه که امیدوار بودید الهام بخش شما نشود ، ناامید نشوید. بسیاری از طراحان مد و دیزاین لباس، الهام از دنیای اطراف خود ، ایده ها ، آیتم ها و برداشت های به ظاهر نامربوط را وارد کار خود می کنند. به پیاده روی در اطراف محله بروید و از هر آنچه که به نظر می رسد منحصر به فرد و زیبا باشد عکس یا یادداشت بگیرید. این می تواند رنگ روسری رهگذر ، شکل لیوان قهوه در یک کافه محلی و یا حتی راهی باشد که نور از لابلای برگ های یک درخت در پارک می درخشد. جهان پر از الهام است اگر فقط ما از جستجوی آن دست بکشیم! چون الهامات خودشان به سراغمان می آیند.

 

 

جهت مطالعه مزایای دوره آموزش طراحی لباس در مجتمع آموزشی فنی پیشکسوتان به صفحه دوره طراحی لباس مراجعه فرمایید

 

5- در مورد پارچه برای دیزاین لباس ،بیاموزید.

برای دیزاین لباس اگر با الگوها کار می کنید ، به پیشنهادات پارچه در پشت پاکت الگو توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که از بهترین ظاهر برای دیزاین لباس از نظر ظاهری ، احساس و جنس استفاده می کنید. پارچه هایی وجود دارد که افراد مبتدی باید از آن جلوگیری کنند ، از جمله پارچه هایی که کار با آنها دشوار است ، مانند ساتن و جین. در نهایت ، شما می توانید هنگام طراحی و دیزاین لباس خود با این پارچه ها کار کنید ، اما بهتر است مبتدیان با پارچه هایی شروع کنند که کار با آن ها راحت تر و امیدوار کننده تر باشند. پارچه های نخی از بهترین پارچه ها برای مبتدیان است. کار با آن و برش آن و دوخت آن آسان است. پنبه نیز پارچه ای همه کاره است که برای ساختن هر چیز در دیزاین لباس مناسب است. البته برخی از اشکالات پنبه را نیز در نظر داشته باشید. پنبه آب می رود ، بنابراین باید آن را از قبل آبکشی کنید

  1. آماده باشید که از مسافت طولانی برای خبره شدن در دیزاین لباس برخوردار هستید.

تیلور هاكبرت به مبتدیان توصیه می کند که بر اساس تجربیات خود ، دیزاین لباس را انجام دهند و در عین حال تلاش کنند کل کمد لباس خود را از ابتدا بسازند. تیلور نشان داده است که حتی اگر در ابتدا دانش و تجربه خاصی نداشته باشید ، می توانید لباس شخصی خود را طراحی و تهیه کنید و دیزاین لباس انجام دهید.

تیلور مبتدیان را تشویق می کند تا وقت خود را برای آموختن بگذارند و بیاموزند. و از تا حد ممکن از این روند آموختن و یادگیری دیزاین لباس بهره و لذت کافی را ببرند.

راهنمای گام به گام دیزاین لباس تیلور برای مبتدیان

 

 

 

  • برای دیزاین لباس تصمیم بگیرید که دقیقا چه چیزی را می خواهید درست کنید و تعهد خود را برای یادگیری دیزاین لباس ثابت کنید.

  • یک چرخ خیاطی بخرید یا اجاره کنید. سپس نحوه استفاده از آن را به صورت آنلاین یا حضوری یاد بگیرید.در دیزاین لباس این کار بدردبخور است.

  • با پروژه های ساده دیزاین لباس شروع کنید. سپس به تدریج پروژه های پیچیده تری را انتخاب کنید.

  • ابتدا در دیزاین لباس لباس تست را از پارچه ارزان تهیه کنید.

  • کتاب های طراحی لباس را برای دیزاین لباس بخوانید و لباس های خریداری شده در فروشگاه را با دقت بازرسی کنید.

در آخر ، ابزارهای اساسی را بدست آورید:

اتو و میز اتو،

گچ ،

قیچی فقط به پارچه اختصاص داده شده ،

نوار اندازه یری انعطاف پذیر و پین یا سنجاق برای کار دیزاین لباس.

اگر آماده هستید دیزاین لباس خود را  انجام دهید، از طول مسیر یادگیری دیزاین لباس و موفقیت ها لذت ببرید و  تصمیم بگیرید که از ناامیدی ها و اشتباهات یاد بگیرید.

آکادمی مد و لباس پیشکسوتان

One thought on “دیزاین لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *