مقالات

مدرسه خیاطی

قطعا انتخاب مدرسه خیاطی و کلاس خیاطی عالی می‌تواند به شما در دریافت اطلاعات و رسیدن به موفقیت کمک کند.
5/5 - (18 امتیاز)

انتخاب مدرسه خیاطی عالی که دارای کلاس خیاطی و دوره خیاطی مفیدی باشد، می تواند علاقه مندان به دنیای پر زرق و برق و پولساز خیاطی را به موفقیت نزدیک کند. در ایران مدارس خیاطی بسیار زیادی به چشم نمی خورد اما آموزشگاه های خیاطی در ایران به تعداد بسیار زیادی مشاهده می شوند. تفاوت یک آموزشگاه خیاطی با یک  مدرسه خیاطی آن است که در مدرسه خیاطی به صورت تخصصی و جزء به جزء به مسائل مربوط به همه جنبه ها و دوره های خیاطی رسیدگی می شود. در آموزشگاه ها شما تنها چند ماه به صورت عملی با یکی از متد های خیاطی بصورت انتخابی آشنا می شوید و باید برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای در آزمون نهایی همان دوره شرکت می کنید. در این متن سعی داریم ویژگی بهترین مدارس مخصوص خیاطی در ایران را عنوان کنیم. همچنین به معرفی یکی از این مدارس می پردازیم. در خصوص مدارک فنی و حرفه ای و کاربرد و جایگاه خیاطی نیز صحبت خواهیم نمود.

مدرسه خیاطی همانند مدارس معمولی است. شما در مقاطع مختلف تحصیل می کنید و خود را برای آزمونی بزرگ تر آماده می کنید. در مدارس مربوط به خیاطی نیز شما از ابتدا با رشته خیاطی، طراحی لباس، طراحی دوخت، برند سازی و … آشنا خواهید شد. آموزشگاه های خیاطی تنها در زمینه نازک دوزی،ضخیم دوزی،مانتو دوزی ،لباس شب و عروس  و … به شما آموزش می دهند اما در یک مدرسه خیاطی همه دوره های مربوط به رشته خیاطی بطور جامع  آموزش داده می شود و کارآموزان و هنرجویان امکان انتخاب کردن یا انتخاب نکردن را ندارند .امروزه معمولا مدارس خیاطی در ایران و در کشور های دیگر از یک متد اصلی مانند متد مولر پیروی می کنند. شما نیز می توانید وارد این مدارس خیاطی شوید و در انتها برای دریافت مدرکی معتبر از این طریق اقدام کنید. به عبارتی دیگر می توانیم عنوان کنیم که یک مدرسه خیاطی شامل چندین کلاس خیاطی متعدد و متنوع هستند که در انتها با امتحان گرفتن از شما در همه دوره ها مدارکی را به شما اعطا می کنند.

 

خیاطی رشته ای پرکاربرد با بازار عالی کار در دنیا

همه افراد به دنبال بهترین مدرسه خیاطی هستند تا در انتها در این زمینه و در این شغل به موفقیت دست یابند. همه ما لباس های متنوعی را در طول سال به تن می کنیم. بسیاری از ما به دنبال بهترین برند ها با عالی ترین کیفیت ها هستیم. برخی دیگر نیز به دنبال تنوع هستند. در این حالت خیاطان در دنیا باید توانایی دوخت و ایجاد تنوع برای انواع لباس های زنانه و مردانه در سبک های متنوع را دارا باشند. امروزه این رشته در دنیا شناخته شده است و هر ساله فشن شو های مختلفی در کشور های متنوع دنیا برگزار می شود. درآمد افراد از این رشته و این شغل بسیار زیاد می باشد. برای نمونه طراحی و دوخت لباس عروس یکی از شغل های مطرح و پردرآمد در دنیا معرفی می شود. به همین دلیل این افراد باید به بهترین کلاس های خیاطی بروند.

 

طراحی لباس        دوره خیاطی       کلاس خیاطی        آموزش خیاطی

 

ویژگی‌های بارز یک کلاس خیاطی قوی و عالی چیست؟

قطعا انتخاب مدرسه خیاطی و کلاس خیاطی عالی می‌تواند به شما در دریافت اطلاعات و رسیدن به موفقیت کمک کند. در این حالت است که شما برای این موضوع سخت تلاش می‌کنید و بهترین کلاس را در انتها انتخاب خواهید نمود. ما برای آنکه به شما کمک نموده باشیم، ویژگی برترین کلاس‌ها را در زیر عنوان خواهیم نمود:

 1. کلاس برتر دارای رفرنس عالی و دبیری برگزیده است.

 2. کلاس برتر از متد‌های برتر و جدید روز دنیا برای آموزش پیروی می‌کند.

 3. کلاس های برتر با هزینه هایی معقول برگذار می‌شود.

 4. موسسه و مدرسه در نوع کلاس برتر تاثیر دارد، پس مدرسه برتری را انتخاب کنید.

 5. کلاس‌های برتر در انتها شما را برای دریافت مدرک معتبر مانند مدرک فنی و حرفه ای آماده می‌کند.

 6. کلاس عالی دارای تکرار و تمرین و جلسات اشکال‌گیری می‌باشد.

شما با در نظر داشتن این موارد می‌توانید برای انتخاب مدرسه خیاطی مد نظر خود اقدام کنید.

 

انواع مدارکی که توسط مدرسه خیاطی ارائه می شود؟

مدرسه خیاطیدر مدرسه خیاطی در ایران و در تمام دنیا مدارک مختلفی به دانش آموختگان در انتهای کلاس و بعد از دادن آزمون، اعطا می شود. این مدرک شما را برای بازار کار، مهاجرت و … آماده خواهد نمود. برای مثال در ایران تنها مدرک معتبر خیاطی که افراد از آن یاد می کنند، مدرک فنی و حرفه ای است. شما بعد از دریافت آموزش های لازم برای امتحان در این مجموعه آماده می شوید. این مدرک در دنیا معتبر است و می توانید با آن به کشور های دیگر مهاجرت کنید. مدرک دیگر دریافت شده در ایران تنها از سوی آموزشگاه ها اعطا می شود و قابل ترجمه برای مهاجرت نیست. در کشور های دیگر نیز این مورد وجود دارد. برای نمونه مدرک اوسبیلدونگ طراحی لباس و خیاطی یکی از مدارکی است که توسط مدرسه خیاطی در آلمان به دانش آموختگان اعطا می شود. این نمونه مدارک برای تمام دنیا معتبر و شناخته شده هستند.

بهترین و معروف ترین مدارس خیاطی در دنیا کدامند؟

برای آنکه بتوانید مدرک معتبر دریافت کنید باید به مدرسه خیاطی عالی بروید. از مهمترین مدارس خیاطی معتبر در ایران و در دنیا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. Parsons The New School For Design مدرسه پارسونز نیویورک

 2. Istituto Marangoni مدرسه مد ماراگونی در ایتالیا

 3. Fashion Institute Of Technology مدرسه تکنولوژی مد در منهتن نیویورک

 4. London College Of Fashion مدرسه مد لندن

 5. Bunka Fashion College مدرسه بونکا در چین

 6. مدرسه خیاطی پیشکسوتان در ایران

با توجه به لیست عنوان شده می توانید همین امروز برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این مدارس اقدام کنید. در نظر داشته باشید با این نمونه کلاس ها و به کمک این مدارس می توانید به آینده ای درخشان در صنعت مد در دنیا فکر کنید. کلاس خیاطی متنوعی در متد های مختلف و مقاطع متنوع در این مدارس برگزار می شوند.

 

کدام مدرسه خیاطی در ایران معتبر است؟

همانطور که در لیست بالایی عنوان نمودیم، مدرسه خیاطی پیشکسوتان در ایران یکی از مدارس معتبری است که در این زمینه از سال

دکور 1371 بعنوان اولین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شمیرانات در میدان تجریش در تهران فعالیت می کند. شما می توانید از این نمونه مدارس فارغ التحصیل شوید و مدارک معتبر خیاطی مانند فنی و حرفه ای را در انتها دریافت کنید. مدرسه خیاطی پیشکسوتان با حدود 70 استاد برجسته در رشته صنایع پوشاک دوره های متنوعی را در مدرسه خیاطی خود به هنرجویان و علاقه مندان آموزش می دهد. همچنین این مدرسه خیاطی یکی از معتبر ترین مراکز آموزش فنی و حرفه ای ایران می باشد که آوازه آن در دنیا به گوش همگان رسیده است چرا کههزاران دانشجوی علاقمند به مدو فشن و خیاطی در سال از تمام دنیا به خود جذب می کند دلیل این مورد را می توانیم در دارا بودن تمامی ویژگی های یک مدرسه عالی با محوریت کیفیت بسیار بالا برای مخاطبینش در  این مدرسه عنوان کنیم.

 

مدرسه خیاطی پیشکسوتان یکی از ایده آل ترین اهدام آموزشگاه پیشکسوتان می باشد، آموزشگاه پیشکسوتان یکی از برترین آموزشگاه‌های خیاطی در منطقه تجریش است. این آموزشگاه با بیش از چند دهه تجربه در زمینه آموزش مهارت‌های خیاطی در طراحی لباس، آموزش خیاطی و طراحی دوخت و … ، جوانان و علاقمندان را به دنیای خلاقیت آموزش خیاطی و طراحی لباس می‌برد.

مدرسه خیاطی پیشکسوتان از یک تیم متخصص از اساتید مجرب و با تجربه تشکیل شده است. این اساتید با ارائه آموزش‌های عملی و تئوریک، دانشجویان را با هنر خیاطی در تمام جوانب آن آشنا می‌کنند. از اصول پایه خیاطی و الگوسازی تا تکنیک‌های پیشرفته در برش و دوخت، همه جنبه‌های مهم خیاطی در این آموزشگاه پوشش داده می‌شود.

در مدرسه خیاطی پیشکسوتان، دانشجویان امکان تجربه عملی را دارند. آموزشگاه با ارائه کلاس های مجهز و فضاهای کارگاهی مناسب، فرصتی عالی برای تمرین و بهره‌برداری از اصول خیاطی را فراهم می‌کند. اینجا، دانشجویان می‌توانند الگوسازی را از صفر آموزش ببینند، پارچه‌های مختلف را بشناسند و با استفاده از ابزارهای حرفه‌ای برای برش و دوخت لباس‌های متنوع آماده کنند.

پیشکسوتان کلاس درس

مدرسه خیاطی پیشکسوتان به دانشجویان امکان می‌دهد تا مهارت‌های خود را در زمینه‌های خاصی نیز توسعه دهند. از جمله این زمینه‌ها می‌توان به خیاطی لباس‌های مجلسی، لباس‌های عروس، لباس‌های کودک و لباس‌های اسپرت اشاره کرد. این آموزشگاه به دانشجویان فرصت می‌دهد تا در زمینه‌های مورد علاقه خود تخصص پیدا کنند و در صنعت مد و لباس مهارت‌های لازم را به دست آورند.

علاوه بر آموزش‌های فنی و مهارتی، مدرسه خیاطی پیشکسوتان به دانشجویان خود آموزش‌های مرتبط با مدیریت کسب و کار نیز می‌دهد. این آموزشگاه به دانشجویان کمک می‌کند تا نیازهای بازار را درک کنند، بازارهدف خود را شناسایی کنند و بتوانند در صورت تمایل، کسب و کار خود را در زمینه خیاطی تاسیس کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *