مقالات

5 دلیلی که باید طراحی دوخت یاد بگیرید

Rate this post

ابتدا باید گفت طراحی دوخت شاخه های بسیاری دارد. و آنقدر زیاد هستند که نمی توان همه آن ها را نام برد. فقط همین که طراحی دوخت یک مهارت بسیار مفید است و یادگیری آن احتمالا به کار هر کسی خواهد آمد. برای همه ما پی آمده که زیپ شلوارمان خراب شده، یا دکمه مانتومان کنده شده است. آن وقت است که طراحی دوخت به کمک ما می شتابد. بسیاری از مردم هنگام صحبت از طراحی دوخت سکوت می کنند. شاید چون فکر می کنند یادگیری آن بسیار سخت باشد، بنابراین آنها هرگز شروع نمی کنند زیرا ترس از طراحی دوخت بر آنها غلبه می کند. اما پاداش یادگیری طراحی دوخت بیش از ترس های بی اساس است که باعث می شود مردم از آن دور شوند. در زیر لیستی داریم از کارهایی که اگر بر ترس از یادگیری طراحی دوخت غلبه کنید، می توانید آن ها را انجام دهید. برای یادگیری طراحی دوخت می توانید در دوره های حرفه ای طراحی دوخت آموزشگاه پیشکسوتان در میدان تجریش  شرکت کنید. مطمئن باشید حضور در کلاس طراحی دوخت به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است.

در دوره های آموزش خیاطی آموزشگاه پیشکسوتان آشنایی کامل با انواع چرخ خیاطی های خانگی و صنعتی و کاربرد آنها آموزش داده می شود.

1.دکورخانه

آموزش خیاطی – آموزشگاه پیشکسوتان

در کارهای مربوط به خانه ، طراحی دوخت می تواند یک ناجی واقعی باشد. با یک چرخ خیاطی ارزان قیمت می توانید یک دستگاه آموزش طراحی دوخت - آموزش طراحی لباس - آموزشگاه پیشکسوتانتولیدی را به خانه ببرید و آن جا را به یک خانه مجلل تبدیل

کنید. این کار مهارت و زمان زیادی هم نمی برد. اگر بتوانید پارچه را برش داده و یک خط مستقیم با چرخ خیاطی بدوزید، می توانید برای هر اتاق خانه خود بالش و پرده بسازید. با کمی تمرین می توانید یک هدبورد پوشیده از پارچه درست کنید، صندلی های اتاق ناهار خوری را بازسازی کنید، یک صندلی کژوال را از نو بدوزید و یا حوله های سفارشی آشپزخانه درست کنید. تعداد کاربرد های طراحی دوخت در منزل بسیار زیاد است. هم چنین می توانید در اینترنت این موضوعات را سرچ کنید و از تنوع طرح های قابل انجام با طراحی دوخت، شگفت زده شوید. اگر عاشق سبک سنتی هستید،در طراحی دوخت مدل هایی برای آن وجود دارد. اگر سبک مدرن تر را می پسندید، خب ، طبیعتا مدل های متنوعی برای آن وجود دارد. و تعداد زیادی آموزش طراحی دوخت در اینترنت وجود دارد که شما را از افراد تازه کار گرفته تا متخصص کامل می کند. تزیین منزل با مهارت طراحی دوخت محدود به این موضوعات نمی شود. اگر می توانید یک خط مستقیم بدوزید، می توانید یک سفره میز کار و برخی جزییات مربوط به  آشپزخانه را هم بسازید. در هیچ زمان و به هیچ وجه فرد دارای مهارت رشته طراحی دوخت، بیکار نخواهد ماند. مهارت طراحی دوخت می تواند با توجه به شخصیت شما، خانه شما را شخصی سازی کند و البته که دیگر هیچ نیازی به خرج های بسیار برای خانه خود نخواهید داشت.

2.بچه ها

آموزش طراحی دوخت - آموزش طراحی لباس - آموزشگاه پیشکسوتان

کلاس خیاطی – آموزشگاه پیشکسوتان

کاربرد طراحی دوخت برای بچه ها می تواند یک مقاله جداگانه باشد. اما سعی شده تا قسمت کوچکی از آن را اینجا بیاوریم. اولین مورد که بسیار آشکار است: دوختن لباس بچه ها. دوخت یک دامن جمع شده ساده برای یک دختر کوچک و یا یک تی شرت زیبا برای یک پسر خیلی سخت نیست. هر دوی اینها به مهارت طراحی دوخت زیادی احتیاج ندارند و کودک شما واقعاً آنها را دوست خواهد داشت. به علاوه ، آنها برای کودک شما و علایق وی – مانند نینجا یا مرد عنکبوتی یا باب اسفنجی- منحصر به فرد خواهند بود. حداقل مهارت های رشته طراحی دوخت می تواند به شما امکان تزئین لباس های آماده را بدهد که آنها را شخصی و منحصر به فرد کنید. تعداد زیادی پارچه با مضمون کودک وجود دارد که تقریباً می تواند بینهایت باشند. اگر فرزند شما عاشق قطار یا اتومبیل است پارچه هایی وجود دارد که می توانید براساس علایق آن ها انتخاب کنید. چیزی ساده مثل یک بالش را بر اساس سلیقه آن ها بدوزید و برق شادی را در چشمانشان ببینید!کیف های ساده، گیره های مو، تی شرت های زیبا ، لباس مجلسی مجلل، یک چادر بازی ، شنل های فوق العاده قهرمانی ، شلوار جیب دار شکار و چیزهای نرم برای پرتاب کردن از جمله کار هایی ست که می توانید با دانستن طراحی دوخت تبدیل به یک لیست بی پایان شود.

البته نوزادان سرگرم کننده ترین موارد برای استفاده از مهارت طراحی دوخت هستند. برای دوختن چند مورد از ملافه، پتو و پارچه های لباسی فکر کنید. اگر یک مادر جوان با بچه ها هستید، برای دوستان خود به هدایای کودک نیاز دارید.در مهارت طراحی دوخت یاد بگیرید که در یک خط مستقیم خیاطی کنید و همیشه هدیه مقرون به صرفه برای اشتراک با مادران جدید خواهید داشت.

آموزش طراحی دوخت - آموزش طراحی لباس - آموزشگاه پیشکسوتان

3.آموزش طراحی دوخت: یک راه کمک به محیط زیست

اگر نگران محیط زیست هستید، طراحی دوخت حتماً باید کار شما باشد. طراحی دوخت به شما امکان می دهد تقریباً هر چیزی که از پارچه ساخته شده را مجدداً استفاده کنید البته در یک قالب دیگر. فروشگاه های مربوطه بهترین پارچه هایی را که منتظر تبدیل هستند ، به شما خواهند داد.

پرده های این نوع فروشگاه ها تبدیل به بالش های مخصوص یک تخت می شوند. یک ملحفه استفاده شده به یک پرده حمام جدید تبدیل می شود. پیراهن مردانه به لباس دخترانه تبدیل می شود. می توانید با طراحی دوخت یک تکه پارچه را به پرده های مجلل منزلتان اضافه کنید تا با آن خانه خودتان را منحصر بفرد کنید. یک ژاکت پیر و کهنه می تواند  به یک کوسن نرم و زیبا تبدیل شود. با حداقل مهارت های رشته طراحی دوخت، هر چیزی قابل جدا شدن است و به چیزی منحصر به فرد تبدیل می شود.

اطلاعات چشم انداز درآمد و شغل با آموزش طراحی لباس

دفتر آمار کار (BLS) داده های خاصی را برای طراحان لباس در اختیار ندارد، اما گزارشی ارائه داده است که پیش¬ بینی می کند طراحان از انواع و سطوح مختلف آموزش طراحی لباس، شاهد رشد 3 درصدی شغلی از سال 2014 تا 2024 خواهند بود…

ادامه مقاله

4.پول بیشتری ذخیره کنید

طراحی دوخت - آموزش طراحی لباس - آموزشگاه پیشکسوتان

آموزشگاه پیشکسوتان – آموزش طراحی دوخت

بر هیچ کس پنهان نیست که مهارت طراحی دوخت می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. دانستن نحوه طراحی دوخت این امکان را به شما می دهد تا تعمیرات ساده لباس را خودتان انجام دهید. شلوار جین خود را ترمیم کنید، یک دکمه شل شده را خودتان تعمیر کنید. همه اینها باعث افزایش عمر یک پوشاک می شود و اندکی در هزینه شما صرفه جویی می شود. در مورد لیست خرید هدایای خود فکر کنید و هدیه هایی را که می توانید خودتان با طراحی دوخت تهیه کنید تصور کنید. پیش بندها، کیف ها ، بالش ها و لحاف ها هدایای دستباف زیبایی هستند که همه دوست دارند.

5.احساس موفقیت تولید یک وسیله

بهترین دلیل برای یادگیری طراحی دوخت، حس موفقیتی است که از ایجاد چیزی دست ساز حاصل می شود. با دیدن خلاقیت های دست دوز خودتان، اگر تا به حال احساس کرده اید ، هورمون های شادی احتمالا در بدنتان ترشح خواهد شد! یک تکه پارچه به علاوه یک یا دو ساعت از وقت شما مساوی است با تولید هرچیزی که دلتان می خواهد. سپس  برای ماه ها پس از آن ، می توانید کارهای مفید خود را تحسین کنید. این ارزش واقعی یادگیری طراحی دوخت است.طراحی دوخت هم چنین خلاقیت را باز می کند. با گذشت زمان ، طراحی دوخت با فراهم کردن وسیله ای برای تهیه هدایا می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. و ، این امکان را برای تقریباً هر چیزی که از پارچه ساخته شده است ، فراهم می کند. همانطور که گفتم، همه باید طراحی دوخت را یاد بگیرند.

جهت کسب اطلاعات در مورد دوره آموزش خیاطی دوخت در آموزشگاه طراحی دوخت پیشکسوتان با شماره های 22706966 و 22706967 تماس حاصل فرمائید.

One thought on “5 دلیلی که باید طراحی دوخت یاد بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *